зафолловити у Твіттеріпідписатися на RSS

Cтатті про українську політику і не тільки

03.10.10

Євроінтеграція Віктора Януковича - під грюкіт "сапог" (ФОТО)

Віктор Янукович здійснив чергову спробу завоювати симпатію європейських діячів.

Майданчиком стала традиційна конференція "Ялтинська європейська стратегія", яку щороку проводить Віктор Пінчук у Криму. В результаті без конкретної відповіді залишилося запитання, що сам Янукович вкладає у поняття євроінтеграція. А сумнівні жарти президента стали традиційним доповненням до його іміджу.

Минулої осені, будучи кандидатом у президенти, Янукович проводив у Пінчука свою передвиборчу презентацію, а тепер приїхав у новому статусі - як керівник держави.

Нинішня влада більш-менш лояльна до зятя колишнього президента. Єдиним негативним прикладом можна назвати обмануті сподівання Пінчука, коли регіонали спочатку внесли його кандидата до Нацради з телебачення і радіомовлення, а потім при обранні не віддали за нього жодного голосу. Зрозуміти можна - Хорошковський з Ахметовим воліють проводити розподіл телеринку країни на двох.

У інших питаннях влада навіть допомагає Пінчуку. Наприклад, за вказівкою Андрія Клюєва Фонд держмайна ламає плани Ігоря Коломойського про проведення зборів акціонерів "Аеросвіту" для реорганізації авіакомпанії, що необхідно групі "Приват" для витіснення Пінчука з авіакомпанії.

Також влада не заважає Пінчуку добудовувати меткомбінат "Дніпросталь" у Новомосковську.

На засідання Ялтинської європейської стратегії гості прибували поступово. Вперше приїхав Олександр Ярославський, який підготував презентацією Харкова як міста Євро-2012. Однак для європейців олігарх виявився маловідомим персонажем - єдине запитання із зали поставив йому Пінчук.

Чи була запрошена Тимошенко - це одна з інтриг конференції. Григорій Немиря стверджує, що вона нічого подібного на запрошення не отримувала. Тоді як організатори розповідають, що її запрошували в усному режимі, але все зламалося навколо того, хто виступатиме спаринг-партнером Тимошенко у дискусії.

Зате група "РосУкрЕнерго" була в повному складі.

- Тут десь ходить Брюс Джексон, поговори з ним у перерві після першої панелі, - доручив глава адміністрації Сергій Льовочкін міністру палива та енергетики Юрія Бойка.

- Ми що, ідемо на панель? - спробував пожартувати Бойко.

Цікаво, що Джексон - впливовий американський лобіст, що очолював організацію з підтримки розширення НАТО на Схід, а Бойко давно має репутацію одного з проросійських політиків українського уряду.

Окрім Льовочкіна та Бойко, приїхав і Дмитро Фірташ власною персоною. Його супроводжувала тимчасовий адміністратор банку "Надра" Валентина Жуковська. "Я нічого говорити не буду", - зупинив Фірташ спроби журналістів поспілкуватися.
Дмитро Фірташ і Валентина Жуковська

Згодом стала зрозумілою мета їхньої появи - Фірташ з Жуковською усамітнилися з керівником офісу Світового банку в Києві Мартіном Райзером. Олігарх і банкір почали його вмовляти, щоб він підтримав ідею Фірташа про порятунок банку "Надра" за рахунок олігарха і бюджету - в пропорції 50 на 50. Райзен як член експертної ради з рефінансування при Кабміні має в цьому питанні вплив.

- ...Мені не зручно, це ж я свого часу вмовив Жуковську залишитися в "Надрах". Вона промучилася з цим банком два роки, а Тимошенко звинувачувала її в усьому на світі, - намагався Фірташ переконати Райзера не банкрутувати "Надра", бо інакше він втрачав вкладені в банк гроші. - Тимошенко і мене звинувачувала в усіх гріхах!...

Янукович на європейську публіку

Цього року головним заходом "Ялтинської європейської стратегії" стала спільна дискусія президентів України та Польщі.

Досі Янукович уникав контактів з офіційною Варшавою, що особливо кидалося в очі на фоні дюжини контактів з Дмитром Медведєвим і Володимиром Путіним. Янукович вийшов на діалог зі своїм західним сусідом лише на дев'ятий місяць президентства.

Очікувалося, що Янукович і Комаровський раніше зустрінуться на форумі в Криниці. Туди навіть виїхали служби протоколу адміністрації президента. Але Янукович в останній момент все скасував - навіть попри те, що серед спонсорів Криниці був фонд його однопартійця Едуарда Прутніка.

Тож перший контакт Януковича і Комаровського стався у Ялті. Нинішній саміт став черговою нагодою для Віктора Януковича переконати в своїх реформаторських амбіціях. Конференція носила назву "Україна і світ - переосмислення перспектив". Однак виступ Януковича не дав відповіді, яку країну він будує.

Під голос конферансьє "пані та панове, президент України Віктор Янукович" він зайшов до зали, піднявся на сцену і посів місце поряд з президентом Польщі Комаровським. Очікуючи, коли йому дадуть слово, Янукович почав очима вітатися з першим рядом та не помітив, як Віктор Пінчук англійською оголосив про відкриття конференції.

- I'm sorry, maybe you will have...? Может, перевод?... - запропонував Пінчук.

Янукович, який був зосереджений на тому, що роздивлявся залу із задоволеною усмішкою, нарешті відволікся і вдягнув навушник.
Фото Сергія Ілліна, YES © 2010

Свій виступ, на відміну від нещодавньої резонансної промови у Берліні, Янукович читав з паперу.

- Ми ставимо амбітну мету - рухатися в одному ритмі з країнами-лідерами, досягнути рівня країн двадцятки, - оголосив він.

Аби зайвий раз не дратувати європейців, Янукович запропонував своє визначення "євроінтеграції", де більше не згадується словосполучення "вступ до ЄС".

- В Україні немає альтернативи європейському вибору, - сказав Янукович. - Але оскільки ЄС навіть не готовий обговорювати членство України, ми будемо самі обирати темпи, форми і методи інтеграції відповідно до своїх національних інтересів...

Після виступу Комаровського, який пообіцяв і далі бути головним лобістом України в Євросоюзі, мікрофон знову повернувся до Януковича. Право поставити запитання отримав депутат Європарламенту від Польщі Марек Сівець. Його цікавили зловживання в судовій владі.

- Я чув, що Конституційний суд збирається скасувати політичну реформу. Тож ми повертаємося до президентської влади. Бізнесмени стурбовані, що в судовій системі України панують залежність від політиків та корупція. Що ви зробите, щоб це подолати? - запитав він у Януковича.

Янукович відповів, що перший крок вже здійснено - прийнято "реформу Портнова" про судоустрій та статус суддів. Він анонсував, що буде далі.

- Судова система вже почала реформуватися. Одним з недоліків цієї системи є реформа кримінальної юстиції. До кінця року будуть прийняті необхідні закони.

Янукович повідомив слухачам, що не зробить ані кроку, не порадившись зі співвітчизниками.

- Ми спираємося на громадську точку зору, проводимо громадські слухання перед тим, як ухвалювати доленосні рішення, - розповідав Янукович красиву історію для західних вух.

Американський економіст Андерс Аслунд запитав у Януковича, коли він збирається зняти мораторій на продаж землі.

- Цей пакет законів повинен пройти експертизу громадянського суспільства, - знову пообіцяв Янукович, заплутавшись у назві - легалізацію продажу землі він відніс до "закону про судоустрій".

- Сьогодні президент, уряд і коаліція працюють як єдиний ланцюг. Це дуже важливо, бо вперше за роки незалежності ми приступили до здійснення глобальних реформ.

Леоніду Кучмі, який спостерігав за Януковичем з першого ряду, напевно, було не дуже приємно почути таку оцінку свого 10-річного періоду керівництва Україною.
Фото Сергія Ілліна, YES © 2010

Розповівши багато і на різні теми, Янукович так і не сказав, коли буде знятий мораторій на продаж землі. Слово взяла модератор зустрічі - редактор Reuters News Христя Фрилянд.

- Пане президенте, але Андерс запитав у вас конкретно про продаж сільськогосподарських земель. З якої дати ви би хотіли все почати? Січень, лютий? Коли?

- Я не хочу підміняти парламент, він у нас незалежний, - сказав Янукович і сам розвеселився зі своїх слів. - 450 депутатів, да? Які кожен має свою думку...

По рядах пробіглася хвиля сміху. Кучма, який сидів у першому ряді, нахилився через крісло і саркастично потиснув руку спікеру "незалежного парламенту" Володимиру Литвину.

Але одразу ж в голосі Януковича з'явився метал.

- Тіньова приватизація землі набагато гірше, ніж законна! І ми знаємо, що корупція в цьому напрямку процвітає, а її треба викорінювати! Тільки приймаючи закони!

Звичайно, тут краще не згадувати, як держава втратила резиденцію "Межигір'я" разом із землями під нею...

Українське прислів'я чи казармовий гумор?

Ще одне запитання Януковичу випала честь поставити колишньому верховному комісару Євросоюзу Хав'єру Солані, який під час Помаранчевої революції входив до числа європейських посередників з мирного врегулювання кризи.

Віднедавна Пінчук включив його до ради Ялтинської європейської стратегії. Тепер Солана намагався зрозуміти, чи досі для Януковича актуальна євроінтеграція.

- Пане президенте, у мене дуже просте питання. Першу подорож після виборів ви зробили до Брюсселя. Ви б і зараз повторили так само - в першу чергу поїхали би до Брюсселя?

Відповідь Януковича стала найбільшою загадкою цього саміту. Бо що він мав на увазі, так ніхто і не зрозумів.

- Я вам скажу так, - набрав Янукович повітря у легені. - Є таке старе-старе прислів'я. Українське, мені здається... "Сапоги дорогу знают". Тому, ех...

Але раптом Янукович осікся і не став продовжувати думку.

- Достаточно! - вигукнув Кучма до Януковича, побоюючись, що ця народна творчість матиме не дуже естетичне продовження.

Адже повний текст прислів'я відносить нас до гумору військових гарнізонів: "Как же ты такой пьяный домой дойдёшь? - Как-как! Сапоги дорогу знают!"

Як повинні були зрозуміти цей скетч європейці, що слухали виступ Януковича в навушники - загадка.

- Будемо тоді надіятися, що у вас добрі "сапоги", - підвела риску під ситуацією Христя Фрилянд.
Кучма порадив Януковичу не продовжувати жарт. Фото Сергія Ілліна, YES © 2010

Далі слово отримав Александр Рар з Німецького товариства зовнішньої політики:

- Вы получаете кредиты от МВФ. У них свои требования, а у вас есть социальные проблемы.

Где проходит красная граница, которую вы не перейдете в переговорах с МВФ? - запитав він.

- Наш принцип - мы не должны проводить реформы за счет народа, украинского народа, - продекларував Янукович. - Но деньги МВФ мы не тратим на проедание. Они направлены на стабилизацию экономики.

І далі - ще раз про те, що реформи до Януковича ніхто в Україні не проводив. Наступне запитання - від Ніла Баклі, журналіста "Файненшл Таймс". Його цікавило, як довго зовнішня політика України може перебувати на шпагаті.

- Чи можете ви продовжувати рух в двох напрямках одночасно - до зони вільної торгівлі з ЄС і єдиного економічного простору з Росією? Чи зробите ви вибір у найближчому майбутньому?

Янукович обмежився загальними словами.

- Європі не потрібна Україна слабка, з низькими соціальними стандартами і вибухонебезпечна держава. Ми не бачимо ніяких проблем у стосунках між Європейським союзом, Україною і Росією.

Описуючи свої євроінтеграційні кроки, він закликав у свідки присутнього єврокомісара чеха Штефана Фюле. Якого помилково назвав "паном Філє".

- Що стосується створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом... На завершальному етапі завжди збираються питання, де треба шукати компроміс. Ми маємо досвід, як вирішувати компромісні питання. Я вважаю, що врешті решт ми сядемо з паном Філє, покладемо всі проблемні питання та скажемо: "50 на 50, і знімаємо з двох сторін питання. І підписуємо".
Костянтин Грищенко, Сергій Льовочкін і Штефан Фюле. Фото Сергія Ілліна, YES © 2010

Однак за цими словами так само залишалося мало конкретики. Тому Христя Фрилянд перепитала Януковича.

- Але чи не думаєте ви, що Україні в кінці кінців доведеться обирати між економічним союзом з Європою і економічним союзом з Росією? Чи Україна може мати одночасно одне і друге?

- Ми обрали свій шлях, - відповів Янукович, не уточнюючи, який саме. - До речі, в цьому році вперше за часи незалежності було прийнято закон про засади зовнішньої і внутрішньої політики. І це питання знято. Воно затверджено в законі.

Зрозуміло, що тексту закону, а тим більше його перекладу в європейських гостей на руках не було. Тому знати, будівництво якої країни узаконив Янукович, вони не могли. Градус, що почав підвищуватися в залі, зняв Пінчук, коли запитав у польського президента про їхню підготовку до Євро-2012.

Договірний матч з Януковичем?

Тим часом "Українська правда" звернула увагу на одну особливість. Кожного разу, коли виступав президент Польщі, Янукович напружено вивчав папери, які тримав перед собою. Як виявилося, він був принаймні попереджений... про запитання, які йому ставитимуть із зали поважні європейці.
Віктор Янукович вивчає свою роль в спектаклі

У розпорядження "Української правди" потрапила роздруківка, з якою Янукович прийшов на свою панель. На горі цього 13-сторінкового файлу написано "відповіді на можливі запитання під час участі у засіданні Ялтинської щорічної зустрічі".

А далі за текстом - те, про що планують питати Януковича, і варіанти його відповідей, підготовлені, очевидно, адміністрацією президента.

В деяких випадках текст запитання був майже ідентичний до того, що насправді запитали в Януковича, наприклад, Александр Рар і Марек Сівець.

В деяких випадках текст запитання відрізнявся, але тема зберігалася. Наприклад, як у Хав'єра Солани. Андерс Ослунд поставив інше запитання, ніж було заявлене в підкажчику. Над деякими репліками стояла примітка "кандидатура особи, яка поставить питання, опрацьовується".
Усе це наштовхує на думку, що адміністрація президента намагалася узгодити запитання, що будуть ставитися Януковичу на Ялтинській конференції.

Тобто Банкова прагнула зрежисувати панель "питання-відповідь" за участі Януковича, яка на зовні мала виглядати як безкомпромісний діалог президента з незалежними європейськими експертами.

Це - некоректне ставлення до аудиторії, яка перебуває не в курсі, що є свідком "договорняка".

Досі Банкова поводилася так з журналістами. Уже стало правилом, що клерки самі визначають, хто і що запитає в Януковича під час короткого підходу до преси. Тепер виходить, що ця практика поширилася і на міжнародних діячів.

За поясненнями "Українська правда" звернулася до члена ради Ялтинської європейської стратегії Александра Рара. Він запевнив, що особисто не передавав адміністрації президента тексти запитань для Януковича. Але водночас Рар сказав, що напередодні Ялтинської конференції вони серед членів ради YES обговорювали, хто які теми порушить перед українським президентом.

- Ми в рамках оргкомітету завжди думаємо, як зробити захід цікавим не тільки для президента, але і для слухачів. Це дуже непросто - всіх запросити і всіх задовольнити..., - поскаржився Рар.

На запитання, як же до Януковича заздалегідь потрапили теми, Рар подумав про... шпигунські технології.

- Можливо, в тому приміщенні, де ми обговорювали це питання, стоять прослушки? - сказав він думки вголос, але тут же виправився. - Ну, я жартую...

Речник українського президента Ганна Герман також не стала коментувати ситуацію зі попереднім узгодженням запитань.

- Я не маю такої інформації та, на жаль, не можу її підтвердити, - сказала вона.

Але факт залишається фактом - поставити питання Януковичу змогли тільки члени ради "Ялтинської європейської стратегії", а також Роман Шпек, який адресував свій гнів Європі, та кореспондент "Файненшл Таймс", де донедавна Христя Фрилянд працювала редактором.

Мовчазний голос Європи

Завершення участі Януковича на Ялтинській конференції збіглося з доленосними подіями в Києві. У той час, поки виступав польський президент Комаровський, хтось з помічників Януковича підвівся зі свого місця в залі та підійшов до нього прямо на сцену.

Він передав президенту аркуш паперу, вирваний з блокноту. Очевидно, це було повідомлення про скасування політичної реформи - якраз в ці хвилини Конституційний суд виголошував своє рішення у Києві.

Христя Фрилянд вирішила скористатися нагодою, щоб Янукович прямо зі сцени прокоментував повернення собі повноважень Леоніда Кучми.

- Я бачила, що ваша дуже сучасна команда секунду назад передивлялася новини на "айпеді" і відправила вам записку. У мене немає з собою "айпеду". Які новини ви нам можете повідомити?
 - звернулася вона до Януковича.

Але Янукович зробив вигляд, що пропустив запитання повз вуха.

- Я хотів би подякувати президенту Комаровському за можливість спілкування. Це дуже важливо... - сказав Янукович, близько до тексту повторюючи шпаргалку на тему україно-польських стосунків.

Ні слова не сказавши про нові реалії, він заховав до кишені щасливу записку з повідомленням із Києва.
Учасники YES-2010

Проте пізніше новина про скасування Конституції 2004 року стала головною темою обговорення у внутрішньому дворі Лівадійського палацу.

- Думаю, це найшвидша політична реформа в світі, - зітхнув Ніко Ланге, який нещодавно ледь не став персоною нон-грата.

- Я сидів поряд з Литвином і бачив, як він засмутився, - розповідав Немиря. - Я його запитую, чи буде тепер Янукович перескладати присягу вже на новій Конституції? Литвин каже: "Я не знаю".

Питаю: А з вами Партія регіонів радилася, коли подавала скасувати політреформу. Він каже: "Ні".

- Відбувається юридичне оформлення авторитарного режиму, - приречено знизив плечима "колега" Януковича професор Олексій Гарань. - Ця влада просто відчула, що є безкарною і може робити що хоче. Коли розглядалося питання легітимності "тушок", мітинг в десятки тисяч осіб мав стояти під Конституційним судом, щоб цього не допустити. Але проковтнули! Табачника - проковтнули! І зараз проковтнемо...

Тримати удар за Януковича довелося міністру закордонних справ Грищенку.

- Це рішення виніс не президент, а Конституційний суд - без консультацій з президентом. І сподіваюся, так і далі буде в нашій країні. А ще я хочу нагадати, що першими про скасування політреформи звернувся блок Тимошенко. Яка, до речі, в цьому році програла вільні та демократичні вибори президента...

Нез'ясованою залишалася позиція Євросоюзу. Комісар з питань розширення та політики сусідства Штефан Фюле переговорив з Януковичем, після чого озвучив вердикт ЄС: "Рішення суду - це не конституційна реформа, яку все одно треба проводити та будувати систему балансів". Жодного засудження у нього в словах не було.

Автор же найбільш неочікуваного запитання Януковичу Хав'єр Солана намагався розібратися, що означали слова українського президента "Cапоги дорогу знают".

- Відповідь була, я думаю, правильна, - розмірковував Солана. - Він сказав, що взуття має напрямок. Я радий, бо я зрозумів, що взуття іде в Європу. І я дійсно вважаю, що ви маєте належати Європі...

Так вкотре у Брюсселі напряглися, але пробачили Януковичу ще одну комбінацію із цементування своєї влади. Рятувати демократію не входить в їхні прямі обов'язки. Розворушити європейців міг би лише спротив з боку самих українців.

Сергій Лещенко

Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.pravda.com.ua/
http://article-blogger.blogspot.com/

Завтра в Україні пройдуть акції проти узаконення двомовності

Завтра, 4 жовтня, у Києві відбудеться акція «Врятуй свою мову!», яку організовують громадянський рух «Відсіч», рух добровольців «Простір свободи», громадська кампанія «Новий громадянин».

Як повідомили ZAXID.NET в прес-службі ГР "Відсіч", акція проходитиме без партійних та організаційних прапорів. спроба використати будь-яку символіку, окрім державної, вважатиметься піаром на загальноважливій справі

Окрім київської акції з вимогою зняти законопроект "Про мови" з реєстрації аналогічний захід відбудеться у Харкові. Його організаторами є громадські організації, які об’єдналися у Молодіжний рух "Спротив". Акція в Харкові розпочнеться 4 жовтня о 10:20 на Майдані Конституції.

Також акція пройде у Чернігові біля держадміністрації, початок о 12.00, 4 жовтня.

Попереджувальні пікети активісти вже провели біля офісів партії Литвина та партії регіонів у Києві та Львові.

У повідомленні зазначено, що 4 жовтня погоджувальна рада парламенту може включити законопроект "Про мови в Україні" до порядку денного Верховної Ради. Українці, яким небайдужа доля української мови, висловлять свій протест проти антиукраїнського законопроекту, який фактично запроваджує в нашій країні двомовність, та вимагатимуть зняти проект з реєстрації. Активісти продемонструють, що чекає на українську мову в разі ухвалення законопроекту "Про мови", які влада створила "кліткові" умови для неї. На акції звучатимуть пісні мовами, які зникають.

"Якщо цей законопроект буде погоджено і допущено до ВР, то коаліціянтам вистачить кнопок і тушок, щоб прийняти цей документ. Якщо буде узаконена "українсько-російська двомовність", українська швидко зникне зі шкіл і вишів, з телебачення й кінотеатрів, книгарень і крамниць, органів влади і війська. Українці стануть людьми другого сорту у власній країні, а сама Україна після цього швидко перетвориться на російську провінцію", – наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, законопроект "Про мови" визнано антиконституційним в експертному висновку, ухваленому вченою радою Національного університету "Києво-Могилянська академія" на засіданні 23 вересня 2010 року.
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.zaxid.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Януковича звинуватили у відстоюванні фашистських указів про Бандеру і Шухевича

Лідер ПСПУ Наталія Вітренко поставила ультиматум президентові Віктору Януковичу: або забирає в Бандери Героя, або з 14 жовтня стаї головним "фашизатором" України.

«Над України досі тяжіє ганьба ющенківських указів про присвоєння звання Герой України кривавим терористам, серійним вбивцям, утриманцем і прислужникам фашистської Німеччини Роману Шухевичу (Указ N 965/2007 від 12.10.2007 р.) і Степану Бандері (Указ N 46/2010 від 20.01.2010 р.), а також "Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті" (N 75/2010 від 28.01.2010 р.), яким борцями за незалежність України оголошені бандформування ОУН-УПА та інші прислужники фашистських окупантів, вчинили масові злочини проти мирного населення, - зазначено у зверненні-ультиматумі, повідомляє офіційний сайт ПСПУ.

«Яскравий тому приклад - прийняття Європейським парламентом Резолюції від 25 лютого 2010 року "Про ситуацію в Україні", пунктом 20-м якої Європарламентом висловлено глибоке співчуття "про рішення екс-президента України Віктора Ющенка посмертно нагородити Степана Бандеру, лідера Організації українських націоналістів (ОУН) , яка співпрацювала з нацистською Німеччиною, званням "Національний Герой України". Європарламент "висловлює в зв'язку з цим надію, що нове українське керівництво перегляне це рішення і збереже свою прихильність європейським цінностям», - йдеться у тексті.

«Парламент Європи чітко і недвозначно назвав фашистськими пособниками не тільки Бандеру, а всю Організацію українських націоналістів (ОУН) з вбивцею і терористом на чолі!», - зазначено цу зверненні.

«Ви, як президент України, обіцяли скасувати укази, героїзують фашистських пособників, до Дня 65-річчя Великої Перемоги. Цього не сталося.

Іншими словами, ви, президент України, погодилися бути в одній компанії з Бандерою і Шухевичем для відстоювання фашистських указів свого попередника!

Наші партії, депутати від наших партій в місцевих радах неодноразово зверталися до вас із вимогою скасувати ющенківські укази. Ця вимога висловлювали мільйони наших співвітчизників, вся антифашистська України. Але ви, Віктор Федорович, не виконали волю народу. Ви навіть не спробували змити ганьбу з нашої країни.

Тому ми пред'являємо вам УЛЬТИМАТУМ.

До 14 жовтня 2010 року Ви відкидаєте ганебні Україні Укази колишнього президента Ющенка:

N 965/2007 від 12 жовтня 2007 року "Про присвоєння Роману Шухевичу звання Герой України",

N 46/2010 від 20 січня 2010 року "Про присвоєння Степану Бандері звання Герой України",

N 75/2010 від 28 січня 2010 року "Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті".

У разі невиконання нашого ультиматуму 14 жовтня в столиці України місті-герої Києві ми будемо ініціювати масову акцію протесту проти фашизації Україні. І скажемо, що фашизації сприяєте ви!

З націонал-фашистом Ющенко і його клікою ми билися на смерть. Ми пред'являли жорсткі політичні вимоги його відставки. Бо світла пам'ять про наших батьків і дідів, які врятували світ від коричневої чуми, священна.

Ми не дозволимо осквернити її маршами неонацистів по Хрещатику або президентськими указами, героїзують фашистів.

Тому, якщо наші вимоги не будуть задоволені, ми будемо змушені пред'явити політичні вимоги вже до вас», - йдеться в ультиматумі ПСПУ.
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.zaxid.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Рішення КС ставить під сумнів легітимність президента, - політолог

Рішення Конституційного Суду України визнати неконституційним Закон України «Про внесення змін до Конституції України від 8 грудня 2004 року», дозволяє підняти питання щодо легітимності діючого Президента, уряду і Верховної Ради. У цьому переконаний політолог Анатолій Романюк.

Політолог наголосив, що скасування політреформи 2004 року означає початок чергових конституційно-політичних проблем і політичної нестабільності, які, можливо, не до кінця прораховані Партією регіонів і тими депутатами, що зверталися до КС з проханням скасувати політичну реформу.

«На думку багатьох експертів, таке рішення Конституційного Суду ставить питання, наскільки легітимними були дії і Президента України, і уряду, і парламенту від моменту вступу в дію змін до Конституції з 1 вересня 2006 року. В тому числі виникає питання, наскільки легітимним може бути діючий Президент, діюча Верховна Рада і діючий уряд, оскільки вони сформовані і діяли у відповідності до тих змін», - зазначив Анатолій Романюк у коментарі для ZAXID.NET .

«Політичні події, що відбулися у часовому проміжку від вступу в дію змін до Конституції України і їх скасування, можуть бути потрактовані, як неконституційні і нелегітимні. Відповідно, виникають питання і щодо рішень, які приймав Президент у цей період. На ці питання Конституційний Суд не дає відповіді, а вони будуть виникати щодня, бо мають під собою основу, закладену сьогоднішнім рішенням», - зазначив фахівець.

Виходячи із цього, на думку Анатолія Романюка, з боку Конституційного Суду кращим рішенням було б таке, яким визнається порушення процедури при прийнятті змін до Основного Закону наприкінці 2004 року, але самі зміни не скасовуються, а приймається звернення до Верховної Ради з проханням врегулювати ці проблеми через внесення нових змін до Конституції.

Водночас політолог не вважає, що сьогоднішнє рішення КС здатне повернути Україні політичне обличчя часів президентства Леоніда Кучми.

«Ми не можемо повернутися в ту систему, яка була тоді – в силу багатьох причин. Реальне політичне життя залежить не тільки від Конституції, але й від практики. До 1 вересня 2006 року більшість в парламенті формував Президент під себе, а від 1 вересня 2006 до сьогодні вона формувалася самими партіями, які йшли на компроміси, домовлялися між собою – і цього досвіду неможливо викинути», - зазначив він.

«Не можна чисто механічно перенести нинішню Верховну Раду у тодішні умови. Парламент уже відчув свою силу», - додав Анатолій Романюк.

Як інформував ZAXID.NET , сьогодні Конституційний Суд України оголосив своє рішення, за яким Закон України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року визнано невідповідним до Основного Закону. Відтак, Конституційну реформу 2004 року було скасовано.
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.zaxid.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Росія перевела стрілки по РУЕ на Україну

Україна не зверталася до уряду РФ з проханням про допомогу у врегулюванні боргу "Нафтагаз" за позовом РосУкрЕнерго.

Про це повідомив журналістам віце-прем`єр, міністр фінансів РФ Олексій Кудрін.

"До нас таких звернень на рівні економічного блоку уряду РФ не надходило, хоча, може бути, і потрібна їм якась допомога. У Міненерго теж не надходило", - сказав він.

Раніше в суботу директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан заявив, що Росія могла б взяти участь у вирішенні проблеми виплати НАК "Нафтогаз Україна" за позовом росУкрЕнерго обсягом близько $ 3 млрд.

"Це може призвести до вирішення, так можна було б вибратися з цієї проблеми", - сказав глава МВФ. Так він зауважив, що "Газпром" має половину в РосУкрЕнерго".

За словами Кудріна, "це зобов`язання України і до Росії воно ніякого відношення не має".

Коментуючи думку Стросс-Кана, він зазначив, що директор-розпорядник МВФ вважає, що без допомоги Росії Україні буде складно врегулювати дане питання.
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Колесніков порахував, що українська мова дорого обходитиметься

Віце-прем`єр-міністр Борис КОЛЕСНІКОВ вважає, що для популяризації української мови в країні потрібні значні інвестиції.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив в Ялті на форумі, організованому «Ялтинською європейською стратегією» (YES).

«Доки не буде інвестицій, мільярдів доларів на підтримку розвитку української мови, не буде розвитку української мови», - сказав Б.КОЛЕСНІКОВ.

Також, за словами віце-прем`єра, щоб збільшити частку українського продукту, необхідно розробити ефективні маркетингові програми, щоб він ставав модним і таким, що купується.
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Криваві зірниці червоних партизанів

Впродовж останніх років зусиллями російської влади та її сателітів проблема Другої світової війни поступово перейшла зі сфери історичних студій у площину політичних маніпуляцій масовою свідомістю. Хибно зрозумілий російський національний інтерес (відродження імперії) деформує правдиве висвітлення подій.

Українському суспільству потрібне нове, незашорене радянськими стереотипами і новітніми російськими фальсифікатами бачення Другої світової війни. Першим кроком до вивчення цієї проблеми є введення у науковий обіг раніше заборонених документів та нове теоретичне осмислення їх. Другим - ознайомлення із цими доробками українського читача.

Ця стаття є, власне, спробою акцентувати увагу на вже оприлюднених, але малознаних широкому загалу документах. У 2006 році українські історики Олександр Гогун і Анатолій Кентій видали збірник документів "Красные партизаны Украины: 1941-1944".

Ця праця ніби рентгенівським промінням розрізає заскорузлу оболонку радянських уявлень про партизанський рух, відкриваючи в ньому нову, раніше не знану і заборонену правду.

Згадаємо лише деякі з опублікованих у збірнику документів.

Сталін у промові 3 липня 1941 року давав конкретні настанови ведення війни: "У зайнятих ворогом районах потрібно створювати партизанські загони.... для боротьби з частинами ворожої армії..., для підриву мостів, доріг, псування телеграфного і телефонного зв'язку, підпалу лісів, складів, обозів...

Не залишати противнику жодного кілограма хліба... Колгоспники зобов'язані виганяти усю худобу, хліб здавати під варту державним органам для вивезення його в тилові райони, хліб і пальне, яке не може бути вивезене, необхідно знищити".

У збірнику також наводиться уривок зі спільного наказу Сталіна і начальника РККА Шапошнікова "Про знищення населених пунктів у прифронтовій смузі": "Руйнувати і спалювати дотла всі населені пункти у тилу німецьких військ на відстані 40-60 км в глибину від переднього краю і на 20-30 км вправо і вліво від доріг.

Для знищення населених пунктів у вказаному радіусі дії негайно направити авіацію, широко застосувати артилерійський і мінометний вогонь, команди розвідників, лижників і партизанські диверсійні групи, що забезпечені пляшками із запалювальною сумішшю, гранатами і підривними засобами".

Йдеться не про стратегічні військові об'єкти, а про будинки, в яких мешкали живі люди - така була тактика випаленої землі!

Ці основоположні документи викликали низку доручень і наказів нижчих структур. Так, наприклад, начальник охорони військового тилу південно-західного фронту Рогатін у наказі начальнику УНКВД по Київській області наголошує на необхідності терміново приступити до створення і перекидання на територію противника диверсійних груп із завданням палити лісові масиви, розташовані біля лінії противника, та хлібні поля.

Дослідники підкреслюють, що у діях радянської сторони при здійсненні стратегії "випаленої землі" була присутня якась особлива безоглядність і тотальність. І цей каток у руках оскаженілої від страху радянської адміністрації впродовж усієї війни прасував українську землю.

Терор був ініціативою як командирів партизанських загонів, так і Центру.

Микола Шеремета у довідній записці першому секретарю ЦК КП(б)У Микиті Хрущову після експедиційної поїздки у партизанські загони Ковпака і Федорова наголошує, що особливою жорстокістю відрізняються партизани з'єднання Федорова. "Я був свідком того, як поліцаїв били до крові, різали ножами, підпалювали на голові волосся, прив'язували за ноги і на аркані конем тягнули по лісі, обварювали гарячим чаєм, різали статеві органи...".

І це були не поодинокі випадки, а повсякденна практика. Ось як мешканець села Ляховичі Любешівського району Волинської області Гладич згадує про звірства партизанів загону імені Василевської "Червоні напали на село 19 грудня 1943 року. До ранку воно було майже повністю знищене.

Почали з південної сторони. Вбивали всіх кого бачили. Першим убили Марчика Степана і його сусідку - Мотрону з восьмилітньою дочкою, Хвесик Миколу і Хвесик Мотрону з десятилітньою дочкою, Мельника Василя. Сім'ю Хвесик Івана (дружину, сина, невістку і дитину-немовля) убили і кинули в палаючу хату. Загалом протягом тієї кривавої ночі без вини загинуло 50 людей...".

23 січня 1943 року Лаврентій Берія повідомляє Сталіну, що "особовий склад 12 батальйону Сабурова займається розгулом, пияцтвом, тероризує і грабує радянськи налаштоване населення, у тому числі, навіть родичів своїх бійців".

Автори збірника підкреслюють, що описується не маргінальний загін, а з'єднання Героя Совєтського Союзу Олександра Сабурова, яке відрізнялося серед решти великих з'єднань високим рівнем диверсійної активності.

Яскраво характеризує стан цього партизанського загону також лист представника ЦК КП(б)У Сиромолотного до Строкача: "У нього (Сабурова) багато влади, але мало розуму. За змістом його загін подібний на банду. Народ від його загону тікає так, як і від німців, у ліс. Мародерству нема меж...".

Пияцтво стало буденним станом багатьох партизанських загонів. Часто документи, спогади, щоденники просякнуті такими фразами: гуляли до 2.00 години ночі... Лисенко із своєю коханкою пішов ночувати невідомо куди. Гуляли цілий день... Пізно ввечері заїхав Олексій Федорович зі своїм почтом, гуляли пізно, аж до 24.00... І далі знову пили, гуляли, веселилися.

Затуманена горілкою і вседозволеністю свідомість нерідко перетворювала партизанські загони в апокаліптичні ескадрони смерті. У повідомленні підпільника ОУН про ситуацію на Ковельщині в лютому 1944 сказано: "...червоні грабують населення дочиста. В селах Мшанці, Головня (зараз Любомльський район Волинської області) та й інших ґвалтують жінок і дівчат".

Таке саме повідомлення зі Зборівського району Тернопільської області: "Іншим їх заняттям є "Давай горілку, сало". Коли достануть горілки, п'ють до втрати глузду. Кидають зброю, стріляють в хаті, валяються на землі. Під загрозою револьвера масово ґвалтують жінок. До зґвалтованих жінок стають "в чергу".

Йдуть по 10-20 чоловіків до однієї ґвалтованої жінки. Є масові випадки, що в одному селі зґвалтовано від 20 до 50 жінок. Після починають грабувати населення - їжу, вбрання і взуття. Під час грабунку більше всього шукають горілку, сало і годинники".

Цю моральну атмосферу насильства передають як документи ворожих станів, так і донесення самих червоних, зокрема, у доповідній записці народному комісару ГБ УССР Савченку (про поведінку партизанів з'єднання імені Будьоного) стверджується про постійні грабунки, мародерство мирного населення і насильство над жінками, здійснюване партизанами.

Наприклад, в одному селі під Снятином старшина Мєзєнцєв, напившись горілки, вийняв пістолет і пробував зґвалтувати дівчину, яка утекла, тоді він зґвалтував її бабусю, якій було 60-65 років.

При перевірці цієї квартири було виявлено багато комуністичної літератури. Син цієї бабусі виявився членом Комуністичної партії, призваний на службу 1940 року.

"В селі Бісків (Карпати) в квартирі штабу з'єднання поваром штабу були простріляні вікна, кухонний посуд і стеля за те, що хотів зґвалтувати господиню, але вона втекла. Після цього він випорожнився на столі. Про дії цих осіб було відомо командуванню, але останні не звернули на це уваги".

Звичайно, війна - це насильство, але деякі документи розкривають двері буквально в пекло. У Державному архіві Одеської області зберігається радянський службовий переклад "Повідомлення директора Румунської спецслужби "Сігуранца" Є.Кристеску прем'єр-міністру Румунії Й.Антонеску від 18 квітня 1942".

У ньому повідомляється, що за дорученням Одеського обкому КПУ в серпні 1941 року партизанська група ввійшла на вулиці Дальницькій, будинок №47, у катакомби, щоб згодом в тилу фронту здійснювати диверсійні акти.

Після блокування румунською поліцією виходів із катакомб і закінченням продуктів у загоні почався голод. Бажання деяких партизанів вийти і здатися окупаційній владі різко присікалося керівником партизанської групи - він погрожував смертю будь-кому, хто насмілиться вийти.

Далі пряма мова документу: "Перша проблема (голоду) була вирішена вбивством Бяліка і його дружини, які були порізані на шматки, покладені в бочки і засолені.

Ці продукти споживались деякий час у вигляді бульйону і смаженини. Керівник партизанської групи залишив собі мізки розстріляних. Це рішення було прийняте керівником на основі специфічного більшовицького критерію. Бялік і його жінка були членами цієї групи, але не були членами Комуністичної партії.

У певний момент, коли закінчилися й ці продукти, перед кожним постала проблема, кого наступного покладуть у бочку. Думка покинути катакомби пустила корені".

Згодом одна група партизанів тікає через погано замуровану нішу і здається румунам, а інша частина - змовляється і вбиває керівника загону і його дружину.

Та через спроби румунів викурити їх із катакомб отруйним димом, люди були змушені і далі перебувати у сховищі. "Тим часом, - сказано в документі, - оскільки в них не було продуктів, вони приймають рішення з'їсти мускули рук і ніг вбитого командира загону і його дружини. Коли став можливим вихід із катакомб, партизани вийшли і здались владі".

***

Українські історики у більшості своїй давно прийшли до згоди, що саме із цієї частини партизанів НКВД формувало власні "легендовані під УПА" загони для репресій проти мирного населення і дискредитації національно-визвольного руху. А звірства, які вони вчиняли під маскою оунівців, мало чим відрізняються від злочинів, які вони здійснювали під власним ликом - червоних партизанів.

До речі, зараз Федеральне архівне агентство Росії готує до видання збірник документів "Украинские националисты. 1935-1945 гг.", у якому будуть використані документи Центрального архіву ФСБ Росії.

Збірник повинен довести колабораціонізм українських націоналістів, вказавши на зв'язки керівництва ОУН із нацистами, та нагадати довірливим про злочини членів ОУН і вояків УПА проти мирного населення у роки Другої світової війни.

Все було б добре, тільки з мирним населенням неув'язка: воно досі співає пісні про героїв-бандерівців, а не "визволителів"-москалів. Ми також переконані, що серед тем, порушених у збірнику, не буде сказано ані слова про "легендовані під УПА" загони НКВД, як і не буде доступу до повного обсягу документів із анонсованих тем.

Якщо ж додати сюди ще совєтську практику фізичного тиску на опонентів, аж до ув'язнення (наприклад, затримання директора музею СБУ "Тюрма на Лонцького"), то перед нами відкриється не прагнення до повноцінної наукової дискусії, а добре проведена спеціальна операція з дезінформації населення.

На жаль, у цій маніпуляційній технології задіяні, напевне, і деякі чиновники СБУ. На жаль.

А поки що пораджу усім, кого цікавить питання Другої світової війни, увести у пошукову систему назву документального збірника "Красные партизаны Украины: 1941-1944" і зберегти собі в архів.

Олександр Ткачук
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.pravda.com.ua/
http://article-blogger.blogspot.com/

Регіонали не проти подвійного громадянства

Віце-прем'єр Борис Колесніков вважає, що до кінця свого президентського терміну Віктор Янукович має зробити російську другою державною.

Про це він сказав в Ялті в інтерв'ю телеканалу Євроньюз.

На питання, чому Янукович не виконав передвиборчу обіцянку про російську мову як другу державну, Колесніков відповів: "Поки немає можливості. Треба створювати більшість (300 голосів для внесення змін до Конституції)".

На питання, чи реалістично внести поправки до кінця президентського мандату Януковича , він відповів:

"Реалістично, інакше його звинуватять на наступних виборах у невиконанні передвиборчих обіцянок", - сказав Колесніков.

За його словами, ухвалення закону про мови, у запропонованій редакції - це компроміс, якого можна досягнути без внесення змін до Конституції.

Він також сказав, що це підтримує більшість населення України.

"Американська соціологічна агенція провела дослідження у 2008 році, яке засвідчило, що 54% українців виступають за двомовність. Думками українців зневажати не можна", - зазначив він.
"Відсутність другої мови, коли половина України нею розмовляє - це наступ на демократію", - додав віце-прем'єр .

На питання про можливість запровадження подвійного громадянства Колесніков відповів: "Це не так важливо, але не бачу нічого недемократичного".

"Якщо ухвалять, буде дуже непогано. Такі закони є в різних країнах світу. Питання в тому, де будуть сплачуватись податки", - сказав Колесніков.
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.pravda.com.ua/
http://article-blogger.blogspot.com/

Квасневський вважає небезпечним рішення КС про відміну політреформи

Колишній Президент Польщі Олександр КВАСНЕВСЬКИЙ сумнівається, що європейські інституції відреагують на рішення Конституційного Суду України про скасування політичної реформи, але вважає його досить небезпечним.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив в ефірі "Шустер Live"

"Ніхто не буде реагувати на рішення суду, тому що скрізь ми поважаємо такі рішення. Але питання стратегічне, що це означає для України. Мені здається, тут ризик великий", - сказав він.

О.КВАСНЕВСЬКИЙ зауважив, що для країн з молодою демократією, таких як Україна, найголовніше - це децентралізація влади. Він нагадав, що в жодній європейській країні немає чисто президентської системи управління. "Тому ризик з цими змінами є великий. Все залежить від того, як керівники будуть використовувати ці нові можливості", - додав екс-президент Польщі. На його думку, змішана система управління країною набагато краща, ніж чисто президентська система управління.
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

У КПУ переймаються психологічним станом Януковича

Народний депутат від Комуністичної партії України Леонід ГРАЧ вважає, що рішення Конституційного Суду про скасування політичної реформи веде до узурпації влади.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив в ефірі "Шустер Live".

"Тому те, що Конституційний Суд, який був спеціально зачищений для цього далеко не правового і, найголовніше, політичного рішення, створив сьогодні умови для того, щоб була основа для диктаторського режиму", - сказав Л.ГРАЧ.

За його словами, мова йде не про процедуру цього рішення. "Мова йде про той психологічний внутрішній стан Віктора Федоровича, його оточення, які обрали поки що авторитарний шлях управління", - додав він. Л.ГРАЧ наголосив, що це було доведено формуванням влади за участю переважної кількості "людей Партії регіонів". "Скрізь призначені свої, ситуація для нього керована, уряд ЯНУКОВИЧА, його коаліція виконують всі завдання, які він ставить", - додав народний депутат.

Він висловив сподівання, що в суспільстві є ще сили, аби об’єднатися та зупинити "на шляху до диктаторського режиму режим самого Віктора Федоровича".
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/