зафолловити у Твіттеріпідписатися на RSS

Cтатті про українську політику і не тільки

26.04.10

Два комітети ВР радять не ратифіковувати угоду щодо ЧФ РФ

Комітет Верховної Ради України з закордонних справ рекомендував парламенту не ратифіковувати угоду про пролонгацію терміну перебування на території України Чорноморського флоту Російської Федерації.

Як повідомив заступник голови Верховної Ради Микола Томенко, відповідне рішення було прийнято комітетом сьогодні на його засіданні.

За словами Томенка, комітет визнав, що угода суперечить Конституції України. Комітет із закордонних справ також вважає, що угоду слід направити до Конституційного суду на предмет її відповідності ст. 17 Конституції про заборону розміщення іноземних військових баз на території України.

Віце-спікер зазначив, що на засіданні комітету з 14 його членів були присутні 10, 8 з яких проголосували за прийняття такого рішення. "Таким чином, головний комітет ВР, який відповідає за підготовку розгляду цього документа в сесійній залі, прийняв рішення не підтримувати цю угоду", - сказав Томенко.

У свою чергу, комітет ВР з питань європейської інтеграції також пропонує відхилити як такий, що суперечить Конституції і законам України проект закону Про ратифікацію угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

Під час обговорення цього законопроекту члени комітету зазначили, що Президент України, підписуючи цю угоду, порушив статтю 20 Закону України Про міжнародні договори України про те, що міжнародні договори України можуть бути пролонговані відповідно до умов, визначених самим договором. Положеннями чинного угоди між Україною і РФ про статус і умови перебування ЧФ РФ на території України передбачається можливість його пролонгації лише на п'ятирічний період (а не на 25 років, як передбачає підписану в Харкові 21 квітня угода).

Крім того, члени комітету одноголосно прийняли рішення рекомендувати Раді прийняти в цілому проекти постанов Про неприйнятність угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України і Про утворення Тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування можливого складу злочину в діях Президента України Янукoвіча В.Ф. та посадових осіб Кабінету міністрів при укладенні та підписанні угоди з питань перебування ЧФ РФ на території України, внесені народними депутатами Борисом Тарасюком і Олегом Білорусом.

Тим часом, парламентський комітет з питань національної безпеки і оборони не зміг прийняти рішення стосовно ратифікації угоди щодо ЧФ.
За словами голови комітету Анатолія Гриценка, на засіданні були присутні 14 членів комітету. Їхні голоси розділилися порівну: 7 членів комітету проголосували за ратифікацію договору і 7 - проти.

Гриценко повідомив, що члени комітету доручили йому направити голові Верховної Ради Володимиру Литвину листа, в якому вказати, як проводилося голосування з цього питання і прізвища депутатів, які брали участь у цьому голосуванні.

"Я особисто переконаний, що ці угоди ратифіковувати не можна, а тим більше у вівторок", - сказав Гриценко, підкресливши, що дане питання необхно вивчити ретельніше і лише після цього розглядати в парламенті

Івано-Франківська міськрада заявила про недопустимість продовження терміну перебування ЧФ на території України

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Верховної Ради щодо недопустимості продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України. Про це ЗІКу повідомили 26 квітня у прес-службі міськвиконкому.
II виїзне пленарне засідання LI позачергової сесії Івано-Франківської міської ради буде проведено завтра, 27 квітня, у Києві.

Подаємо звернення повністю: «Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, від імені територіальної громади м. Івано-Франківська, категорично засуджуємо домовленості між Президентом України Віктором Януковичем і Президентом Російської Федерації Дмитром Медвєдєвим щодо продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації в Криму.

Такі домовленості грубо порушують статтю 17 Конституції України, в якій однозначно стверджується: «На території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом. На території України не допускається розміщення іноземних баз». Зміни до цієї статті Конституції України підлягають затвердженню на всеукраїнському референдумі.

Перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України є фактором військової та політичної нестабільності, створює загрозу втягнення України, без її відома, в міждержавні конфлікти.

Віктор Янукович своїми діями узурпував суверенне право українського народу, поставив під загрозу державний суверенітет України, породжує громадянське протистояння, сприяє розколу України та перетворення нашої держави у підконтрольну територію іншої іноземної держави – Росії, вирішуючи одноосібно не тільки долю всіх громадян України, а долю їх дітей та онуків.

Все це, а також таємний характер переговорів та намагання поспіхом «узаконити» свої дії у неконституційний спосіб, під тиском через Верховну Раду України, яка в умовах тотальної узурпації всіх гілок влади Віктором Януковичем і формування так званої парламентської коаліції не фракціями, а індивідуальним входженням до неї народних депутатів України все більше і більше позбавляється легітимності, як найвищий законодавчий орган України, підпадає під ознаки державної зради.

Враховуючи викладене, вимагаємо від Верховної Ради України, Конституційного Суду України, Генеральної прокуратури України ініціювати усунення В.Януковича з поста Президента України в порядку імпічменту за вчинення державної зради у відповідності зі ст. 111 Конституції України.

Звертаємося до усіх громадян України, мешканців м. Івано-Франківська, громадських та політичних організацій міста об’єднатися для захисту України.

Заради пам’яті десятків і десятків мільйонів жертв українського народу, заради майбутнього наших дітей, онуків і правнуків не допустимо знищення України як Соборної, Суверенної, Незалежної держави.

Слава Україні! Героям слава!».

УНП закликає українців приєднатися до завтрашніх протестів

Завтра о 09:30 Українська народна партія пікетуватиме Верховну Раду України з метою висловити свій протест проти антидержавних дій нинішньої влади.

Як повідомили у прес-службі УНП, на думку партії, ратифікація угод щодо пролонгації перебування ЧФ РФ у Криму, які були підписані між Віктором Януковичем і Дмитром Медведєвим можуть призвести до втрати незалежності України.

Українська народна партія закликає усіх небайдужих громадян приєднатися до протесту.

Нагадаємо, завтра депутати Тернопільської та Львівської облрад збираються провести виїзне засідання під стінами парламенту у Києві на знак протесту проти угоди, підписаної у Харкові.

Кияни проти перебування Чорноморського флоту в Україні

Київський БЮТ зібрав понад 10 тис. підписів киян проти продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації в Україні.

Як повідомили у прес-службі БЮТ у Києві, підписи збирають у наметах, розташованих у людних місцях, біля житлових масивів, магазинів і зупинок громадського транспорту з неділі, 25 квітня.

Зокрема жителям пропонується висловити свою позицію щодо рішення Президента України Віктора Януковича про продовження терміну перебування ЧФ РФ у Севастополі на 25 років.

"Це вотум недовіри киян нинішньому Президенту, який нехтував народом - носієм суверенітету і єдиним джерелом влади у нашій країні", - зазначив глава столичної організації БЮТ Анатолій Семинога.

Нагадаємо, 21 квітня Президент України В.Янукович і Президент РФ Дмитро Медведєв домовилися, що Росія знизить для України ціну на газ на 30%, а за це термін базування Чорноморського флоту РФ у Севастополі буде продовжено на 25 рокі

Яценюк зібрав 80 тис. підписів проти Януковича

Сьогодні у Києві пройшла акція "Фронт змін" під гаслом "Ні - торгівлі Україною". Учасники акції передадуть близько 80 тис. підписів громадян України проти дій Президента Віктора Януковича, "який торгує територією і незалежністю України".

За інформацією прес-служби "Фронту", учасники сьогоднішньої акції заявили: "Янукович усього за 50 днів свого президентства двічі здав національні інтереси: спочатку віддав стратегічний уран США, а потім у Харкові проміняв частину суверенітету на сумнівні економічні преференції. Адже Росія все одно продаватиме нам газ фактично за нинішніми європейськими цінами. Янукович відмовився від двох сильних стратегічних позицій, що вдарило по суверенітету нашої країни".

У суботу почався збір підписів з вимогою не допустити торгівлі територією і незалежністю України. У понеділок активісти "Фронту" відправляться до адміністрації Президента, щоб передати ці підписи главі держави.

У вівторок активісти "Фронту" пікетуватимуть Верховну Раду, яка цього дня планує розглянути питання ратифікації харківських угод.

Нагадаємо, завтра депутати Тернопільського і Львівського облрад збираються провести виїзне засідання під стінами парламенту у Києві на знак протесту проти угоди, підписаної у Харкові.

У Львові випустили поштівку "95 років перемоги над москалями"

«95 років перемоги над москалями», – під такою назвою Благодійний фонд “Україна-Русь” випустив урочисту поштівку на відзначення ювілейної дати – блискучої перемоги Українських січових стрільців у битві з переважаючими російськими військами на горі Маківка (поблизу селища Славське Сколівського району Львівської області) 28 квітня – 2 травня 1915 року.

Як повідомили у Благодійному фонді "Україна-Русь", це вже 14-й за порядком зреалізований проект Фонду. Такими поштівками (а було їх 5 видів) БФ "Україна-Русь" намагається відродити давню традицію – вітати друзів і близьких відкритими листами з нагоди визначних національних подій і свят (була наприклад, поштівка "350 років перемоги над москалями під Конотопом").

Сьогодні президент Фонду, депутат Львівської обласної ради Ростислав Новоженець вручатиме ці поштівки усім, хто їхатиме на Київ протестувати під Верховною Радою проти продовження на 25 років перебування російського Чорноморського флоту в Криму.

"95 років тому ми зупинили наступ москалів - зобов’язані зробити це і сьогодні" - коментує цю акцію Р. Новоженець.

У Львові Чорноморський флот Росії відправлять «на дембель»

У вівторок, 27 квітня, у Львові студенти проведуть театральне дійство «Дембель-2017». Символічний корабель чорноморського флоту Російської Федерації “пропливе” річкою Полтва (від пам'ятника Міцкевичу до Оперного театру), і ми всі разом проведемо його на дембель в призначений для цього час – 2017 рік.

Як повідомили організатори, метою акції є продемонструвати протест проти неконституційних умов пакту «Януковича-Медведєва» та вимога до Верховної Ради України не ратифікувати злочинний договір стосовно продовження базування чорноморського флоту до 2042 року.

В Ужгороді протестували проти ратифікації угоди по Чорноморському флоту

Сьогодні, 26 квітня, в Ужгороді, біля КПП Україна-Словаччина Комітет народного опору провів інформаційну акцію з вимогою припинення порушення Конституції України щодо розташування на території України іноземних військових баз.

Про це повідомили у прес-службі Комітету.

Мітингувальники засудили угоду, відповідно до якої перебування Чорноморського флоту у Криму продовжено на 25 років. Як заявив на мітингу голова управи крайового товариства «Просвіта» Павло Федака, «Європа нас здала Росії у обмін на поставки газу, але хай європейці не забувають, як радянські танки давили акції протесту у Будапешті у 1956 і у Празі 1968 років. Історія знову може повторитися».

Мітингувальники звернулися до народних депутатів з проханням не допустити ратифікації домовленостей.

Акцію провели на кордоні України, щоб Європейському співтовариству теж стало відомо про дії нової влади в Україні. «Російський флот у Криму, Президент – не Герасим, Україна – не муму! Україні європейський вибір! …1956, 1968, 2010? Російському кордону на Закарпатті – ні! Зганьбивших присягу – під трибунал! Сьогодні чорне море, завтра Ширава! Україна не колонія! 2017 – GO HOME!», – під такими гаслами проводився мітинг.

ПАРЄ закликає країни колишнього СРСР розкрити архіви по голоду 1930-х років

Парламентська асамблея Ради Європи закликає владу Білорусі, Казахстану, Росії та України розкрити свої архіви по голоду 1930-х років.

Таке положення міститься в проекті резолюції по доповіді Данина пам'яті жертв великого Голоду (Голодомору) в колишньому СРСР, який буде обговорюватися в ПАРЄ в середу, 28 квітня, повідомляє РИА Новости.

"Асамблея вітає значну роботу, виконану в Білорусі, Казахстані, Росії і особливо в Україні для полегшення доступу до архівів, і закликає компетентні органи влади цих країн розкрити всі свої архіви і спростити доступ до них всім дослідникам, включаючи дослідників з інших країн", - йдеться в документі.

ПАРЄ закликає й інші країни Ради Європи відкрити свої архіви з даної проблематики, зазначивши, що історики повинні "повно, неупереджено встановити обставини цієї трагедії". Асамблея також просить політиків усіх держав Ради Європи утримуватися від будь-яких спроб чинити політичний вплив на дослідників і не передбачати результати дослідження з цієї теми.

У проекті резолюції наголошується, що " тоталітарний сталінський режим, який існував у СРСР, привів до жахливих порушень прав людини, позбавивши мільйони людей їхнього права на життя". Крім того, ПАРЄ констатувала, що в результаті масового голоду, викликаного навмисними діями і політикою радянського режиму постраждали мільйони людей у Білорусі, Казахстані, Молдові, Росії і в Україні.

ПАРЄ наголосила, що Україна постраждала найбільше. Також вона констатувала, що в Казахстані "рахунок жертв масового голоду йшов на мільйони". Вона зауважила, що і в регіонах Росії, де виробляли зерно, голод "забрав мільйони життів у селах і містах". Населення Росії "в абсолютному вираженні понесло найбільші втрати в результаті радянської сільськогосподарської політики", наголошується в документі.

Як повідомлялося, перед депутатами Парламентської асамблеї виступить Президент України Віктор Янукович. Раніше глава російської делегації в Асамблеї Костянтин Косачев заявив, що ПАРЄ навряд чи підтримає ініціативу України про визнання масового голоду в СРСР на початку 30-х років минулого століття геноцидом українського народу.

Нагадаємо, в січні юридична комісія ПАРЄ схвалила внесені представником Великобританії поправки до доповіді і проекту резолюції про голод у СРСР, запропонувавши визнати його Голодомором та геноцидом українського народу.

Росія тримається за "місто російської слави", щоб не паскудити Новоросійськ?

Якщо флот перевести до Новоросійська, вантажообіг РФ впав би колосально, а Україна в Севастополі отримала б готову портову зону... Керч уже втрачає значення порту, а політики мовчать...

Якщо у вівторок парламентарії ратифікують договір про Чорноморський флот Росії, то він залишається в Криму ще на 25 років. Як пояснив український президент Янукович, російським партнерам це було “дуже потрібно”. Швидше за все, здачу українських інтересів обставлять із помпою, і нам розкажуть про градотворчу роль російських кораблів для Севастополя. Ми зв`язалися із севастопольським експертом, директором військових програм центру НОМОС Дмитром Штибліковим і поставили йому кілька запитань.

Пане Дмитре, чи допускала Російська Федерація всі ці роки, що їх флот повинен буде піти – наче ж вони базу в Новоросійську будували? Чи готували спецоперацію «Флот у Криму ще на 25 років»?

Якщо виходити із заяв вищого російського керівництва і місцевого командування Чорноморського флоту, росіяни не зібралися йти. І говорили прямим текстом навіть журналістам центральних ЗМІ: ми звідси не підемо.

А що стосується будівництва бази в Новоросійську... Майбутня база не є заміною Севастополю, а черговим місцем базування Чорноморського Флоту, та й термін її готовності – 2020, а не 2017 рік. Ну а якщо пройтися по Севастополю, ви побачите багато будівель, що реставруються: Дім Москви, Чорноморський філіал МДУ, Матроський клуб. У фундаменти і стіни цих будівель при реставрації вкладалися капсули з посланнями жителям Севастополя і морякам Чорноморського Флоту, які належить розкрити в 2020 – 2022 роках. Капсули це ніби символічне послання, яке зазвичай при будівництві або реконструкції публічно ховається в стіну і закривається мармуровою дошкою. Ці послання, «до 2020 року» демонстрація упевненості, що ми тут надовго. Ніхто дату 2017 року не розглядав. Побоювання були тільки у моряків Чорноморського флоту, які розуміли, що якщо щось у влади піде не так, то вони будуть заручниками ситуації.

Що дає присутність Чорноморського флоту Севастополю?

Коли флот ділили в 1996 році, то річний бюджет Севастополя був близько 100 мільйонів доларів. На той момент частка ЧФ у бюджеті міста складала близько 36 відсотків. У 2004 році, я пораховував, це було близько 23–24%, на сьогодні – 11 %. Ще люблять говорити, що вихід флоту стане «загрозою» для Севастополя. Якою загрозою? Коли йшла мова про скорочення кількості офіцерів ЧФ на дві тисячі осіб, Сергій Куніцин (у минулому – голова Севастопольської держадміністрації) запанікував: куди я їх подіну, у мене немає підприємства, щоб працевлаштовувати. Люди ж мають у Севастополі квартири, вони не можуть просто виїхати.

У кожному разі Севастополю потрібна стратегія розвитку міста. Поки не вирішено питання, в який бік розвиватиметься Севастополь. Курортним містом він не стане через забрудненість і велику кількість промисловості. Але як порт – кращого місця не знайдеш.

Думаю, що Росія залишає Чорноморський флот у тому числі й для того, щоб Севастополь не став крупним торговим портом. Якщо Чорноморський флот вивести звідси до Новоросійська, то Новоросійськ (головні південні ворота Росії) почне функціонувати набагато гірше. Навіть у російській пресі були публікації, де йшлося про те, як змінюється судноплавство, якщо в порту з`являються стінки (причальні або швартувальні місця) для військових кораблів. Коли в Новоросійську з`явилися такі стінки, то його вантажообіг впав на десять відсотків.
А уявляєте, що буде, якщо весь флот перевести до Новоросійська? Тоді вантажообіг РФ на її південних воротах у Новоросійську падає колосально, а Україна в Севастополі з його інфраструктурою отримує готову портову зону. В цьому відношенні Севастополь став би унікальним місцем, захищеним, близьким до Туреччини, до протилежного берега. Та можна було б створювати чудовий рух, тим більше що все є: інфраструктура готова, бери і розвивай.

На Вашу думку, якби не Чорноморський флот, то Севастополь перетворився б на потужний порт, взагалі на місто-сад?

Так. Але, уявіть, як би втратила Росія.

Україна могла б пригріти і російських офіцерів ЧФ, які опинилися без роботи. Вони б у нас в Севастопольський порт пішли працювати?

Знаєте, їх дуже й пригрівати треба, вони житлом забезпечені краще за наших. І великих проблем із працевлаштуванням не було б. Якби тут пожвавилося судноплавство, вони могли б працювати на цивільних кораблях, ходити під прапорами інших держав. У Севастополі є багато НАТОвських програм, за якими навчають морських офіцерів, які звільнилися, працювати на цивільних кораблях, – і не матросами, а теж капітанами, помічниками капітанів. І є маса крюїнгових кампаній. Крім того, якби Севастополь став торговим містом, це б дало великий поштовх інфраструктурі, там море можливостей для приватної ініціативи, для вільних рук. Портовий бізнес – це широкий спектр послуг.

Було так багато сентиментального психозу про місто російської слави... А виявилось, що флот тут їм потрібен для того, щоб не заважати місту торгівлі Новоросійську?

Більш того, вони будують на Таманському півострові цілу портову групу, і ці порти – Тамань, Кавказ – перенаправлятимуть і збільшуватимуть вантажообіг, а українська Керч тоді втратить своє значення як пропускний порт із Азовського в Чорне море. І ніхто з українських політиків зараз і не пікне, хоча давно пора гвалт піднімати.

Думаю, якщо Керч через нові російські порти почне загинатися, то нам там треба базу НАТО розмістити. По-перше, вони добре платять, не за радянськими цінами, допоможемо місту. По-друге, дотримаємо військово-політичного балансу в регіоні.

Ну, на сьогоднішній день це поки неактуально.

А на завтрашній, коли влада поміняється, може стати актуальним.

Ми, звичайно, можемо й тим і іншим землю в оренду здати.

Але, тоді краще не в Керчі, а у Феодосії базу НАТО ставити.

Але ви повинні розуміти, що це будуть флоти Болгарії, Румунії і Туреччини, а не Америки. Американські військові кораблі згідно з доктриною МОНТРЕ можуть проходити в Чорне море на дуже обмежений термін, якщо їх пропускає Туреччина, а потім іти. Гарантом безпеки у Чорноморському регіоні є Туреччина.

У якому стані нинішній Чорноморський флот? Преса багато писала про старі судна ЧФ, які гниють у порту. Чи збирається Росія збільшувати там кількість кораблів?

Так, російські всі кораблі мають чималий вік, наймолодшому з них понад десять років. До 2017 року спливуть усі терміни експлуатації цих кораблів. Але оскільки серйозної загрози в Чорноморському басейні немає, всі проводять там спільні операції під егідою Туреччини «Чорноморська гармонія», то й тримати суперсучасний серйозний флот немає необхідності. Це було актуально за часів Катерини. Від Севастополя до турецького узбережжя 250 кілометрів. Для будь-якої ракети це не відстань. І вже якщо тримати когось за супротивника, то цілком можливо розмістити установки на березі – це дешевше і легше в обслуговуванні.

Присутність Чорноморського флоту, окрім згаданих міркувань економічного характеру, це й демонстрація російського прапора, це політичний, а не військовий інструмент.

А Росія збирається ставити в Севастополі нові кораблі?

Ми знаємо, що Російська Федерація купила серію «Містраль», три французькі кораблі. Росія сказала, що такий корабель дуже б став у пригоді для проведення протипіратських операцій в Аденській затоці. Але, чесно кажучи, я не уявляю, як «Містраль», який може перевозити танки, діятиме в Аденській затоці. Як такий потужний корабель воюватиме з піратами? Але припускаю, що оскільки до Аденської затоки найближче звідси, з Чорноморського флоту, то «Містраль» захочуть поставити саме тут.

Але реальних заяв, що «Містраль» піде до Севастополя, не було.

Що стосується того, чи має Росія право ставити тут кораблі. Договірна база не прописана. У нас зазначено, яку кількість кораблів може мати ЧФ, але клас і новизна кораблів повинні узгоджуватися з українською стороною.

Було офіційно озвучено намір російського керівництва: перегнати два дизельні підводні човни Північного флоту в Севастополі, і довести їх кількість до п`яти.

Російську мрію мати Україну зоною виняткових інтересів можна вважати такою, що збулася?

Я не знаю, як ратифікуватиметься угода в парламенті.

Ви думаєте, що в парламенті не знайдеться 226 торговців Батьківщиною?

Не знаю. Важко сказати. Я би поки остерігався так говорити, я не бачив тексту угод. Якщо прописано все тямущо, то чом би й ні? Якщо за оренду платитимуть добре?

За оренду вони платитимуть більше старої суми на три мільйони доларів на рік – на три відсотки більше.

За старими угодами, до 2007 року з українського боргу Росії щорічно списувалося 97 мільйонів доларів за оренду флоту. Значить, зараз списуватиметься сто? Треба сідати, дивитися угоди і обговорювати. ЧФ базується не в Севастополі. Він базується в Криму. І в Севастополі він точково розкиданий по всьому місту. Ніхто ще не порахував землі, які вони займають. Треба подивитися, яку площу вони займають, що вони платять, скільки платять і тоді буде зрозуміло, продали нас чи не продали.

На Львівщині блокують виїзд автобусів з активістами на Київ?

На Львівщині представники органів державної автоінспекції блокують виїзд автобусів з активістами, що прямують до Києва на пленарне засідання позачергової виїзної сесії Львівської обласної ради. Про це 26 квітня повідомили представники ЛОО «Наша Україна».

Керівник виконавчого комітету Львівської обласної організації «Наша Україна», координатор виїзду активістів в Київ Ігор Стефанишин зазначив: «З певних джерел мені відомо, що органи державної автоінспекції не дозволяють приватним перевізникам виїзд за межі області. Офіційно цього ніхто не хоче підтверджувати, але інформація є: представники автоінспекції блокують проїзд наших активістів».

Водночас, за словами депутата Львівської облради від «Нашої України» Олеся Старовойта, з Львівщини не може виїхати понад 40 автобусів у яких перебуває близько 2000 активістів, зокрема 1000 депутатів різних рівнів, котрі прямують до Києва.

Зазначимо, що 25 квітня, під час львівського віче, присвяченого питанню перебування ЧФ в Україні, політики закликали громадськість підтримати депутатів та вирушити до Києва під стіни Верховної Ради.

Водночас керівник прес-служби УДАІ у Львівській області Світлана Добровольска у коментарі ZAXID.NET , зазначила, що жодної інформації про затримку виїзду автобусів, які перевозять групи людей на Київ (зокрема політичних сил та громадських організацій) немає.

Добровольска наголосила, що питання із затримкою виїзду організованих груп можуть виникати лише у випадку, коли йдеться про неналежне оформлення документів або водій перебуває у стані алкогольного сп’яніння.

Нагадаємо, 27 квітня о 10.00 у Києві біля Верховної Ради України розпочнеться пленарне засідання позачергової виїзної XLIX сесії Львівської обласної ради п’ятого демократичного скликання. На сесії розглядатимуть звернення до Верховної Ради України щодо нератифікації угоди про продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Криму. водночас у Верховній Раді відбуватиметься сесія, під час якої депутати голосуватимуть за ратифікацію Харківських угод президентів України та Росії з приводу пролонгування розміщення Чорноморського флоту Росії в Криму.