зафолловити у Твіттеріпідписатися на RSS

Cтатті про українську політику і не тільки

18.10.10

У Європі бідніші за українців лише молдавани

Україна в рейтингу країн світу за багатством посіла передостаннє місце серед 40 європейських держав.

Про це йдеться у звіті Global Wealth 2010 швейцарського банку Credit Suisse.

Згідно з даними звіту, яким володіє УНІАН, середній розмір статку громадянина України становить 2 тис. 700 доларів, що лише на 200 доларів більше, ніж в найбіднішій державі Європи - Молдові.

Разом з тим за останнє десятиріччя „середній” молдаванин збільшив свої статки у майже 4 рази, в той час як українець - утричі.

За даними Credit Suisse, серед безпосередніх сусідів України найбагатшими виявилися громадяни Польщі, середні статки яких склали 28,6 тис дол., Угорщини (26,6 тис. дол.) та Румунії (12,4 тис. дол.).

Середній статок росіян склав понад 10 тис. дол., що в 6 разів більше показників 2000-го року, а білорусів - 6 тис. доларів, що майже втричі більше.

Українці виявилися біднішими за грузинів, середній статок яких склав понад 13 тис. доларів, китайців (більше 17 тис.) та турків (майже 25 тис.).

Дані звіту свідчать, що максимальний розмір статку українців був досягнутий в 2007 році, коли в середньому становив 6 тис. дол., але наступного року – через світову кризу – він впав до 4 тис., а в минулому - до 2,5 тис. доларів.

Експерти Credit Suisse підрахували, що загалом з 2000 по 2010 рік особистий добробут всіх жителів планети зріс більш ніж на 40% і оцінюється приблизно в 200 трлн. дол. У середньому кожен став багатшим на 43% і має статки у 43,8 тис. доларів.
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Демократизація чи рух по колу?

Після розпаду СРСР та утворення нових держав, почались жваві розмови щодо поступального руху від авторитарного політичного режиму до демократії. Сподівання зросли після низки кольорових революцій у Грузії, Україні та Киргизії.

Однак тепер стає зрозуміло: за винятком країн Балтії, усі інші "колеги по Імперії" так і залишились тупцювати на місці, далеко не просунувшись на шляху демократичних реформ.

Щоправда, більшість з них не можна назвати в повній мірі "авторитарними". Це гібридні режими, що перебувають у "сірій зоні" - там, де закінчується межа авторитарності, але ще не починається уявна "зона демократичності".

Що ж тоді являють собою кольорові революції? Не більше, ніж завершення циклу, який характеризується послабленням президента-патрона ("синдром хворого каченяти") та втратою підтримки з боку бізнесових і бюрократичних еліт, що гуртуються навколо нього з метою отримання "дивідендів".

Заради забезпечення спокійного майбутнього більшість з них переорієнтовуються на найбільш перспективного претендента на майбутню президентську посаду. У випадку "революційної ситуації" - це представник опозиції.

Завершальний період циклу можна умовно назвати "демократизацією". Коли ж опозиція приходить до влади, починається новий цикл, що проявляється у консолідації влади та посиленні авторитарних тенденцій.

Пострадянські альтернативи

Якщо проаналізувати майже двадцятирічний досвід 12 пострадянських республік (крім країни Балтії), то можна дійти висновку про три можливі альтернативи розвитку подій: "тихий" авторитарний режим, гібридний режим та чергування тривалих фаз спокою та циклічності та постійний рух по колу, інтенсивність якого залежать від того, наскільки часто "хворіє" діючий президент.

До першої категорії можна віднести Білорусь, Казахстан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан та Азербайджан. До другої - Росію та Вірменією. До третьої - Україну, Грузію та Киргизію.

В чому причина "політичного штилю" серед перших двох груп країн?

По-перше, у більшості з зазначених випадків президенти дали чітко зрозуміти: вони не збираються йти зі своєї посади після завершення граничного терміну перебування на ній.

В цих країнах з легкістю приймали зміни до Конституції, які подовжували перебування діючого президента на посаді. У випадку смерті, чи бажання піти, знаходився наступник, якому і передавалася влада в повному обсязі.

По-друге, підтримка лідерів вказаних держав протягом усього часу залишається доволі високою. На це впливають не лише особливості політичної культури, але й банальна економічна складова: президентам вдавалося "купити" підтримку шляхом покращення рівня життя за рахунок природних ресурсів країни та дешевих поставок з "дружніх" держав.

Найменш переконливо цей аргумент можна застосувати по відношенню до Вірменії, яка не має ресурсів, а масові демонстрації протесту проти результатів президентських виборів дворічної давності дозволяють ставити найбільше знаків питання щодо майбутнього вірменського режиму.

Кольорові революції: шлях від авторитаризму до... авторитаризму?

Єдиними країнами, які протягом останнього десятиліття пережили хвилю демократичних сподівань, були Грузія, Україна та Киргизія. Тим не менше, кожна з кольорових революцій у коротко чи середньостроковій перспективі завершилась поверненням до авторитарного характеру правління.

Враховуючи циклічний характер розвитку зазначених держав, пояснення подібним процесам слід шукати у їх недалекому минулому.

Правління Георгія Шеварнадзе у Грузії за методами ведення політичних справ та "м'яким" авторитаризмом часто порівнюють з періодом "розвинутого кучмізму". Навколо нього гуртувались найбільші грузинські клани. Однак неможливість вирішити територіальні проблеми та економічна стагнація призвели до поступової втрати підтримки.

Останній термін Шеварднадзе пов'язують з часом певної "відлиги" в Грузії та посиленням опозиції, до якої переходять й недавні прибічники президента. Подібна "демократизація" є лише наслідком слабкості глави держави.

Після "революції троянд" подальшої демократизації Грузії не відбувається. За шість років на рахунку Саакашвілі відверто політичні справи Аслана Абашидзе, Іраклія Окруашвілі, Цотне Гамсахурдіа, прибічників Ігоря Гиоргадзе та Ніно Бурджанадзе, згортання свободи слова та арешт опозиційного телеканалу "Імеді", звинувачення у вбивстві Зураба Жванії, Бадра Патаркацишвілі, Валерія Гелашвілі.

Кардинально не змінюють картини і масові акції протесту та дострокові вибори 2007 року.

Саакашвілі не був достатньо слабким, щоб програти, а після війни з Росією він став ще сильнішим.

Втім, як твердять соціологічні опитування, ненадовго.

На фоні посилення активності опозиційних сил, явного перебільшення "економічного дива" та відмови балотуватися на наступних виборах, можна очікувати завершення циклу консолідації влади та чергового тимчасового періоду зростання політичної конкуренції.

В той час як "революцію троянд" ще можна було прогнозувати, те, що відбулося в оточеній "бастіонами авторитаризму" Киргизії, було достатньо неочікуваним. Однак, цілком логічним.

"Передреволюційний" Аскар Акаєв був яскравим прикладом слабкого президента: втрата довіри населення через погану економічну ситуацію в країні, посилення протиріччя між північчю та півднем, неможливість контролювати клани та бюрократію, силові структури та засоби масової інформації... Агонія Акаєва стала наслідком поляризації політичної карти країни.

Однак "Тюльпанова революція" принесла Киргизії не очікувану демократію, а лише закручування гайок та боротьбу з політичними опонентами. Через свої рішення Бакієв швидко втратив підтримку, в першу чергу, соратників з півночі. Тому, незважаючи на фантастичну (і відверто сфальсифіковану) перемогу на виборах 2009 року, доля президента була вирішена.

Малоймовірно, що ще кривавіша революція та Роза Отунбаєва будуть передвісниками "вільної Киргизії"...

Україна: "біло-блакитний" поворот

Ситуація в Україні дуже схожа на грузинський та киргизький сценарії. На жаль, "помаранчева революція" не була етапом демократизації, а лише черговим поворотом у постійному русі по колу. Причому подібна циклічність та видимі рухи до авторитаризму чи демократії супроводжували усі 19 років української історії.

Леонід Кравчук почав свій президентський шлях на хвилі всенародного піднесення та підтримки, однак швидко почав їх втрачати. Так само як втрачав контроль над урядом, парламентом та регіональними елітами. Основними причинами "синдрому хворого каченяти" у першого президента стала економічна стагнація та інституційні обмеження.

Розкол відбувається і серед еліт, що підтримували Кравчука. Частина з них перейшла на бік звільненого прем'єра Леоніда Кучми, який за українською звичкою йде в опозицію та, зрештою, стає президентом. Початок 90-тих ознаменувався шляхом змагальності та політичної конкуренції, але чи був це шлях до демократії?

Десять років України з Кучмою дозволяють розглядати задане питання виключно як риторичне. Новому президенту швидко вдалося встановити контроль над регіональним, бюрократичним та новоспеченим олігархічним "бомондом".

Посилив свої повноваження Леонід Данилович і шляхом інституційного зміцнення президентської влади у новій Конституції. Подібна "консолідація" влади навколо президента і призвела до постійно зростаючого тиску на опозиційні сили та засоби масової інформації.

Однак, особливо після переобрання на другий термін, підтримка Кучми серед населення швидко випаровується, усе серйознішими видаються претензії опозиції. Багато сил, що підтримували главу держави на виборах 1999 року, перейшли до нового "перспективного" кандидата Віктора Ющенка.

Серед найбільш відомих перебіжчиків - цукровий магнат Петро Порошенко.

Таким чином, перед виборами 2004 року, на які Кучма вирішив не балотуватись, як українське суспільство, так і "бомонд" розділився у своїх симпатіях між провладним Януковичем та опозиційним Ющенко. А багато фінансових магнатів з метою мінімізації подальших ризиків підтримували обох кандидатів.

Апогеєм змагальності та сподівань на демократію стала "помаранчева революція". Але після неї Україна знову зробила невеличкий поворот у своєму русі. Того, що відбувалося при Кучмі ми вже не бачили, однак серія арештів "біло-блакитних" конкурентів та "зменшення уваги" до них з боку ЗМІ, погодьтесь, мали місце.

Інша проблема - Ющенко досить швидко, буквально за рік почав хворіти вже неодноразово згадуваним "качиним синдромом". Причини цього були як у сфері особистих якостей президента, неспроможності контролювати "любих друзів", так і в чисто інституційних обмеженнях - з вступом в силу змін до Конституції, президент став не більше ніж "першим серед рівних" у владній ієрархії.

Віктора Андрійовича починають покидати колишні "соратники": Сергій Тарута, Віталій Гайдук, Петро Порошенко, Костянтин Жеваго.

В країні панує "демократія": "любі друзі" зосередили свою увагу та фінансову підтримку на "потенційному" президенті Тимошенко, в той час як інші, регіональні друзі, які свого часу теж пробували встановити дружні стосунки з президентом, остаточно поставили на Януковича.

Саме через слабкість Ющенка та поляризацію фінансово-промислових кланів ми мали вільні вибори та політичну конкуренцію.

Що було потім, ми пам'ятаємо - масові втечі з опозиційного корабля, перший день жовтня, який остаточно підтвердив: період демократичності - не більше, ніж черговий цикл в розвитку гібридного політичного режиму. Чи вдасться колись розімкнути коло?

Максим Колос
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.pravda.com.ua/
http://article-blogger.blogspot.com/

Польська газета: між Львовом і Харковом більше тисячі кілометрів

Затверджений Європейською футбольною федерацією (UEFA) розподіл матчів Євро-2012 у Польщі призведе до значних транспортних складнощів для футбольних уболівальників.

Як передає кореспондент УНІАН у Польщі, про це пише польська Dziennik Gazeta Prawna.

За даними видання, польські власті пропонували затвердити містами по групах Варшаву з Гданськом та Вроцлав з Познанню, між якими набагато краще автомобільне сполучення, але UEFA обрала інший варіант.

Газета написала, що кращими дорогами їхатимуть телевізійні групи, а уболівальникам доведеться стояти в автомобільних заторах на поганих дорогах або користуватися немодернізованим залізничним транспортом.

„UEFA дбає про комфорт телевізійників. На продажу прав на трансляції матчів Євро-2012 заробить аж мільярд євро. А половина квитків на стадіони буде роздана спонсорам безкоштовно”, - написала газета.

За даними видання, проблему могло б вирішити налагодження авіасполучення, але кількість квитків на літаки обмежена через те, що більшість з них вже зарезервовано для представників UEFA family.

„Для понад 600 тисяч фанів, які приїдуть до Польщі, це означає набагато гірші умови подорожі за своєю командою”, - відзначає газета.

Dziennik Gazeta Prawna написала, що організатори Євро-2012 планують покращити дорожнє сполучення, зауважуючи, що для цього необхідне додаткове фінансування, якого на сьогодні ще немає.

Видання також зауважило, що в Україні уболівальникам теж доведеться багато подорожувати, оскільки матчі групи В відбуватимуться у віддалених один від одного в понад тисячу кілометрів Львові та Харкові, а D в Києві та Донецьку (понад 800 км).
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Севастополь хоче знати, чого чекати від Росії

Необхідно внести зміни в методику розрахунку суми участі Росії у соціально-економічному розвитку міста Севастополя.

Про це заявив голова Севастопольської міської державної адміністрації Валерій Саратов, повідомляє його прес-служба.

Він уточнив, що така методика адміністрацією Севастополя вже розроблена.

За його словами проблеми по боргах Чорноморського флоту Російської Федерації винесені на максимально можливий рівень, і вони найближчим часом повинні бути вирішені.

"Я, як голова адміністрації Севастополя, повністю реалізував свої можливості, тому що лист з проблемами ЧФ, в те числі тими, які зараз загострені, я вручив особисто президенту Росії Медведєву Дмитру Анатолійовичу і, наскільки я знаю, почалася відпрацювання цих питань", - сказав Саратов .

"У нас не врегульовано до кінця питання реєстрації суб'єктів господарської діяльності ЧФ, як платника податку на додану вартість", - розповів градоначальник.

"Крім того, не проведена державна реєстрація іноземних інвестицій структурами ЧФ РФ. Це не політичні, а робочі, господарські питання, які треба вирішувати", - додав він.

Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.pravda.com.ua/
http://article-blogger.blogspot.com/

Згине усе – тільки Україна лишиться!

Ця аксіома в нашій голові завжди. Вона не потребує доказів. З дитинства ми знаємо, що немає нічого міцнішого за наш переможний дух. За нашу славу, яка існує окремо від нас.

Якими б ми не були покидьками та виродками, скільки б ми не зраджували Україну - наша слава усе нівелює, зводить до потрібного вживаного розчину.

Давайте! Викобенюйтесь, різноманітні, різноплеменні України діти. Вона усе перетравить, вона усе перемеле на свою, зараз християнську, муку.

З неї буде такий смачнючий хліб до сала, що Ви не пошкодуєте за своє життя аніскілечки. Ви пишатиметеся своєю місією.

Ми, звичайно, - діти Галактики. Але старенька матір Україна крає серце до неможна. Цей дзвін не у вухах, він - у серці. Жіночому, чоловічому - як кому випало.

Але, зрозумій аби не шкодувати, відкараскатись від нього - неможливо.

Він, дзвін цей - переможний. Не дітися нікуди від українства, які б солодкі пастки не вабили.
Можна відтяти голову, неможливо відтяти думки.

Неможливо відтяти совість.

Неможливо виполоскати з душі любов.

Любов до рідних могил навіть тих, хто за Україну не боровся, але ніс в своїй душі. Навіть ганебні, але наші, українські, риси квітнуть в нашій душі як нарциси навесні, не здолати її. Хай Бог цим душам помагає і їх судить. Наша справа зберегти спадок.

Сократенко казав: хай неможлива справедливість, але над усім панує Україна! Наш був чолов'яга!
І от коли це зрозуміємо, - стане не тільки легше й комфортніше. Додасться того сенсу, який потрібен кожній людині, як кисень рибі у водному середовищі.

Сергій Левитаненко
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.pravda.com.ua/
http://article-blogger.blogspot.com/

Азаров їздив до Європи за рейтингом - експерт

Прем'єр Микола Азаров під час свого візиту до Брюсселя цього тижня намагався підвищити "проєвропейський рейтинг" української влади.

Таку думку висловив експерт Інституту міжнародних відносин Варшавського університету Анджей Шептицький, повідомляє УНІАН.

"З одного боку те, що цей візит проходить через півроку, не свідчить про особливу зацікавленість Азарова співпрацею з ЄС, але з іншого боку свідчить, що, можливо, він хоче змінити свій цей імідж", - сказав експерт.

Аналітик зазначив, що призначений прем'єром у березні Азаров під час свого першого візиту намагався продемонструвати готовність української влади реалізувати реформи, які наблизять державу до європейських стандартів.

Зокрема, глава уряду розповідав про новий Податковий кодекс, закликав європейців більше писати про Україну і привітав допомогу європейських політиків у діалозі української влади та опозиції.

"Видно було, що Азаров хоче підняти свій і український рейтинг", - сказав він.

У той же час аналітик звернув увагу, що в реальних справах, серед яких він назвав створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом і прийняття дорожньої карти введення безвізового режиму, відсутній значний прогрес.

Він зазначив, що в середовищі польських експертів склалося враження, що останні заяви представників української влади та Єврокомісії про розблокування переговорів у питанні зони вільної торгівлі не відповідають дійсності.

"Вирішили продемонструвати якийсь рух (у переговорах), щоб не було скандалу на саміті (Україна-ЄС 22 листопада)", - сказав він.

Шептицький також позитивно оцінив заяви Азарова про необхідність надання картки введення безвізового режиму для українців на саміті в листопаді, підкресливши, що відсутність чітких коментарів з боку європейських політиків швидше свідчить, що даний документ не буде підписаний.

Як відомо, 13-14 жовтня Азаров перебував з візитом у Брюсселі.
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.pravda.com.ua/
http://article-blogger.blogspot.com/

На мрію Януковича пропишуть статтю в бюджеті

У державному бюджеті 2011 року планується закласти 500 мільйонів доларів на підготовку до проведення Олімпійських ігор.

Про це розповів міністр у справах сім'ї, молоді і спорту Равіль Сафіулін, перебуваючи в суботу на Прикарпатті, повідомляє "Радіо "Свобода".

"Сьогодні до зимової Олімпіади в українських Карпатах ми не готові зовсім, але до 2015 року, до приїзду комісії МОК, ми хочемо виконати 50% усіх робіт, необхідних для того, щоб Україну обрали місцем її проведення", - заявив він.

За словами міністра, "треба показати, що ми у змозі за три-чотири роки зробити стільки, скільки ж за наступні сім".

У 2014 році Україна має намір подати заявку на участь у конкурсі на право проведення зимової Олімпіади 2022 року.

Щодо можливого місця проведення Олімпіади, то, за словами Сафіуліна, останнє слово буде за представниками Міжнародного олімпійського комітету.

Після ознайомлення з інфраструктурою вони скажуть, чи це буде Івано-Франківська, Львівська, Закарпатська чи якась інша область.

"Ми можемо показати цілий регіон, а останнє слово буде за ними", - сказав міністр.

Як відомо, президент Віктор Янукович іще в травні заявив про бажання внести пропозицію провести зимові Олімпійські ігри 2022 року "на Буковині".

Пізніше уточнили, що він мав на увазі зимовий курорт Буковель на Прикарпатті.
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.pravda.com.ua/
http://article-blogger.blogspot.com/

Міліцейський call-центр може прийняти скаргу, а може і сам вам подзвонити

В УМВС України у Рівненській області почав діяти call-центр – пілотний проект в системі органів внутрішніх справ України, спрямований на поліпшення їх взаємодії з населенням та оперативне вивчення думки громадян щодо ефективності роботи міліції.

Як передає кореспондент УНІАН, call-центр презентував журналістам начальник УМВС України в області генерал-майор міліції Олег САЛО, з ініціативи якого і запроваджено таке нововведення.

О.САЛО зазначив, що call-центр створено насамперед для того, щоб почути думку громадян про роботу міліції, оперативно вживати заходів щодо захисту їх прав і свобод, а також виявлення злочинів та затримання підозрюваних у їх скоєнні.

О.САЛО також назвав номери телефонів, за якими громадяни можуть передавати свої повідомлення анонімно. Номери їх телефонів зберігатимуться лише у базі даних начальника УМВС.

Завдяки call-центру, зауважив керівник рівненської міліції, можна проводити дослідження громадської думки шляхом опитування абонентів щодо роботи правоохоронців. Для цього з бази Укртелекому було взято номери домашніх телефонів жителів Рівненщини. Під час розмови тому чи іншому абоненту пропонуватиметься відповісти на запитання щодо роботи міліції, або залишити свої побажання.

Як зауважили УНІАН у відділі громадських зв’язків УМВС України в області, це не перше технічне нововведення у роботі рівненської міліції.
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Корвет "Тернопіль" вирушить для участі в операції НАТО

7 листопада корвет «Тернопіль» відправиться з порту Севастополь у Середземне море для виконання завдань антитерористичної операції «Активні зусилля».

Про це повідомили УНІАН у прес-центрі командування ВМС України. За інформацією прес-центру, в цій операції екіпаж «Тернопіля» братиме участь вп’яте. Під час патрулювання у визначеному районі Середземного моря українські військові моряки проведуть тренування і практичні дії з моніторингу цивільного судноплавства, збору та обліку інформації щодо умовних підозрілих суден, їх супроводження та огляду, супроводження суден з особливо важливими вантажами, протимінного забезпечення цивільного судноплавства.

На даний час відбувається заключний етап підготовки «Тернополя» до участі в антитерористичній операції “Активні зусилля”. На сьогоднішній день корабель стовідсотково укомплектований особовим складом, екіпаж допущений до обслуговування матеріальної частини та до виконання бойових вправ.

У суботу корвет «Тернопіль» вийшов в море з порту Севастополь для проведення ходових випробувань. Під час виходу будуть перевірені маневрені частини корабля, відпрацьована організація несення вахти на ходу, проведені навчання з боротьби за живучість корабля на переході морем, з навігаційної безпеки та по веденню бойових дій одиночним кораблем.

Довідка УНІАН. Операція НАТО «Активні зусилля» - перша операція НАТО на підставі ст.5 Статуту НАТО про колективну самооборону. Головна мета операції - виключити можливість забезпечення діяльності міжнародних терористичних організацій морським шляхом, для чого взяти під військовий контроль рух всього цивільного судноплавства у басейні Середземного моря у реальному масштабі часу для запобігання нелегальних перевезень в інтересах фінансування міжнародних терористичних організацій з найбільш загрозливих напрямків.
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Саратов: по підприємствах ЧФ ситуація взагалі кепська

Непродумані скорочення працівників - одна з головних причин нинішніх проблем підприємств і установ Чорноморського флоту Російської Федерації в Севастополі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив голова Севастопольської міської державної адміністрації Валерій САРАТОВ під час зустрічі міської влади з профспілковим активом Севастополя. «Якщо говорити взагалі по підприємствах Чорноморського флоту, взагалі ситуація кепська. Тому що, пішовши на скорочення, (маються на увазі вивільнення працівників на підприємствах і в установах ЧФ РФ, що відбувалися останнім часом. - УНІАН) не були належним чином продумані механізми цього скорочення, дотримання законодавства, виплати вихідної допомоги тощо», - сказав він. Керівник міста додав: «І ось те, що позавчора тут голодували (мається на увазі 29 працівників «172-го конструкторсько-технологічного бюро ЧФ РФ - УНІАН), причина полягає в тому, що реально не було механізму».

В.САРАТОВ вчергове розповів, що зі свого боку він зробив усе можливе для вирішення ситуації, зокрема, «особисто виніс питання стосовно підприємств Чорноморського флоту на рівень президента Росії, особисто в Геленджику вручив йому листа, він подивився, і почався рух». На підтвердження своїх слів В.САРАТОВ додав, що командувач ЧФ РФ віце-адмірал Володимир КОРОЛЬОВ на зустрічі з ним «сказав, що ми борги по Будівельному управлінню, по 13-у заводу, 172-у КБ повинні закрити цього року».
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Засновано Всесвітній форум буковинців

Представники українського, румунського, молдавського, єврейського, польського, вірменського, німецького та російського національно-культурних товариств створили чернівецьку обласну громадську організацію «Всесвітній форум буковинців».

Як передає кореспондент УНІАН, за словами ініціаторів створення форуму, головними завданнями ГО «Всесвітній форум буковинців» стане налагодження сталих зв’язків краю з вихідцями з Буковини, захист національних, інтелектуальних і духовних цінностей краю і ефективне використання потенціалу буковинців у всьому світі. Громадська організація ставить за мету сприяти консолідації буковинської спільноти, розвитку її етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності.

Очолив «Всесвітній форум буковинців» голова Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» Володимир СТАРИК, його заступниками стали голова товариства румунської культури ім. Міхая Емінеску Василь БИКУ та голова міжрайонного товариства молдавської культури Юрій СТАДНІЧУК.

За словами голови Єврейської громади Чернівецької області Лева КЛЕЙМАНА та голови обласного відділення ВГО «Руський рух України» В’ячеслава ОНЄГІНА, створення такої громадської організації назріла давно, і відтепер її діяльність «консолідуватиме усіх буковинців, незалежно від етнічної приналежності чи інших відмінностей». Керівник обласного Товариства польської культури ім.

А.Міцкевича Владислав СТРУТИНСЬКИЙ наголосив на необхідності налагодження тіснішої співпраці новоствореної організації з іншими об’єднаннями буковинців у різних державах.

Учасники установчих зборів звернулися до усіх національно-культурних товариств області з пропозицією увійти до складу новоствореної організації на правах колективних членів. Вони також прийняли рішення звернутися до органів крайової влади з пропозицією провести наступного року в Чернівцях Всесвітній форум буковинців, ініціатива проведення якого виношувалася ще з 2008 року, але так і не була реалізована у зв’язку з введенням в області надзвичайного стану внаслідок стихійного паводку.
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Комуністів у Донецьку не беруть до виборчкомів

У Комуністичній партії України заявляють, що в Донецькій області представників цієї політсили навмисно не включають до складів виборчкомів.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Донецького обкому КПУ, вчора, 15 жовтня, рішенням Донецької міської територіальної виборчої комісії до складу комісій не були включені кандидатури від Донецької міської організації Компартії з формулюванням «відсутність досвіду роботи і невідповідність поданих кандидатур вимогам закону».

Крім того, зазначає прес-служба, з якихось причин зі списку поданих кандидатів «зникли» представники Ленінської та Кіровської районних у м.Донецьку організацій КПУ. У Макіївці в затверджених списках на тих дільницях, де кандидати в депутати від КПУ мають сильну електоральну підтримку, не виявилось членів дільничних комісій від Компартії України.

Станом на сьогодні подані до суду відповідні позови, повідомили у КПУ.

Також у прес-службі зазначили, що у керівництві дільничних комісій по всій Донецькій області частка комуністів становить не більше 10%.

«При аналізі затверджених складів (виборчкомів - УНІАН) виявлені члени комісій 1991, 1992 років народження, які, напевно, якраз і мають досвід роботи у дільничних комісіях», - йдеться у заяві прес-служби КПУ.
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Магера: закон про місцеві вибори - найгірший з усіх

Заступник голови Центральної виборчої комісії України Андрій МАГЕРА вважає, що чинний закон про місцеві вибори виписаний так, що створює преференції одним політичним силам, а інші ставить “у дуже незручне” становище.

Про це він заявив сьогодні в ефірі Радіо Свобода.

«Це найгірший закон з усіх, який тільки був…Сам закон побудований таким чином, щоб створити преференції одним політичним силам і поставити, м’яко кажучи, в дуже незручне положення деякі інші політичні сили», – сказав заступник голови ЦВК.

За його словами, сьогодні представники опозиційних і деяких інших непарламентських партій часто не потрапляють до складу дільничних виборчкомів. «Ми зараз маємо таку ситуацію, коли масово на всій території України не потрапляють до складу дільничних виборчих комісій (ДВК) дуже багато представників від «Нашої України», від партії «Батьківщина», від партії «Сильна Україна», «Фронт змін», від партії «Свобода». Нещодавно до мене було звернення представника партії «Свобода». В один із районів вони подали 100 кандидатур до складу ДВК, потрапила аж одна людина», – зазначив А. МАГЕРА.

Разом з тим, підкреслив він, ЦВК часто не виправляє ситуації, які вимагають її втручання.

«Ті скарги, які надходять до ЦВК і, зокрема, в тих випадках, коли я справді бачу підстави для реагування ЦВК, підстави для втручання і припинення протиправних дій, які мають місце, – на жаль, чи за пропозицією моєю, чи окремих моїх колег, фактично отримують на свою підтримку буквально 4-5, максимум, – 6 голосів членів комісії», – сказав заступник голови ЦВК, додавши, що для ухвалення рішення потрібно щонайменше 8 голосів членів комісії.
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/