зафолловити у Твіттеріпідписатися на RSS

Cтатті про українську політику і не тільки

19.10.10

Що шукав Чавес в Україні? (ФОТО)

Візит антиамериканського лідера Венесуели в Україну є подією знаковою в геополітичному плані... Відносини з Заходом погіршуються?.. Говорили про нафту, але Уго Чавеса дуже цікавить зброя…

Візит одного з найбільш скандальних і антизахідних лідерів сучасного «третього світу», президента Венесуели Уго Чавеса до України є подією знаковою. З геополітичної точки зору це визнання Чавесом якщо не анти-, то, принаймні, не проамериканськості нинішньої української влади. Смішно навіть уявити собі зустріч «незламного боліваріанця» з попередником Януковича.

Якби це навіть випадково сталося, то скінчилося б, як мінімум, гострими словесними образами.


Журналісти західних видань досі згадують, як Чавес виступав на 61-ій сесії Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку. Вийшовши на трибуну, Уго Чавес кілька разів енергійно покрутив і почмихав носом, неначе відчув неприємний запах, після чого повідомив, що відчуває «запах диявола»: напередодні на тій самій трибуні виступав президент США Джордж Буш. Для тих, хто натяку не зрозумів, Уго Чавес уточнив: "Учорашній виступ Буша – це сценарій для Хічкока. Я навіть можу дати йому назву – "Рецепт диявола". Куди б він не подивився, йому скрізь ввижаються екстремісти.

Річ не в тім, що ми екстремісти, а в тому, що світ прокидається, світ встає з колін!"


І якщо Чавес приїхав з дружнім візитом, значить, він упевнений: у цих краях не тхне «дияволом», влада тут правильно орієнтована, «дядько Сем» не псує атмосфери «дружби і порозуміння». Тутешні лідери вже готові до вступу в «клуб друзів Чавеса». У цей клуб входять такі достойники, як Володимир Путін, Дмитро Медведєв, лідери ніким у світі (крім самого Чавеса) не визнаних Абхазії та Південної Осетії, президент Ірану Махмуд Ахмаді-Неджад, «бацька» Олександр Лукашенко, болівійський лідер Ево Моралес. Ну і, звичайно, великий і неповторний Фідель Кастро.

Венесуельська опозиція глузливо називає Уго Чавеса «першою леді Куби» саме через надзвичайно близькі стосунки зі знаменитим бороданем. Папарацці навіть зуміли зафіксувати, як двоє політиків кружляють у запальному танці. Чавес не просто захоплюється ще з юності неординарною постаттю Фіделя. У тяжкі для Чавеса часи Кастро підтримав його, посприяв набуттю популярності у Венесуелі та по всій Латинській Америці. Ще в 1994 році він запросив до себе нікому тоді не відомого бунтівного підполковника й передрік йому майбутнє видатного лідера.

Нині Чавес мало не щомісяця вчащає до хворого Фіделя. Подейкують, що тут не лише стара дружба, а й розрахунок отримати спадок. У вигляді не золота і не майна, а статусу політичного спадкоємця Фіделя Кастро, лідера латиноамериканського соціалістичного руху, головного ворога Америки.

Для цього в Чавеса є все: «шарові» нафтодолари, яскрава харизма, неабиякі ораторські здібності, великий політичний досвід: два військових перевороти, які він робив сам, один, який робили проти нього, дворічна відсидка у тюрмі (у деяких країнах це іде політикам на користь).

Чавес є надзвичайно популярним не лише у Венесуелі, а й у інших країнах Латинської Америки. Цей виходець з соціальних низів, син звичайних учителів, у жилах якого біжить негритянська та індіанська кров, відзначається надзвичайною адаптативністю. Він уміє з кожним говорити його мовою. З бідним люмпеном – автентичним жаргоном трущоб. З інтелектуалами – вишуканою літературною мовою з цитуванням творів класиків та праць учених. Чавес дуже ерудований і сильний публічний політик, справжній красномовний лівак-революціонер.

Ще він уміє влаштовувати неабиякі політичні вистави, щоб сподобатися тим, кому хоче сподобатися.

Перед візитом до України він побував у Москві, де їздив на «Ладі», нахвалював її за дешевизну й добрі якості, а ще пригощав Дмитра Медведєва дешевим і якісним венесуельським шоколадом, какао і банановим варенням.

Очевидно, Чавес не рівняє російський правлячий тандем з українським президентом – не ті масштаби. У Києві він не був помічений у якихось перформансах та афоризмах. Бесіда з Януковичем була доволі прозаїчною: говорили про відкриття дипломатичного представництва, розробку дорожньої карти, можливу участь України в розробці нафтових родовищ у Венесуелі. Пару дипломатичних трюїзмів про «надзвичайну важливість»…

А взагалі Уго Чавеса дуже цікавить зброя. Він усвідомлює, що без сучасної зброї не стане регіональним лідером у Латинській Америці, не зможе гідно оборонятися в разі агресії (зрозуміло, чию імовірну агресію має на увазі Чавес). У Москві він домовлявся про поставки озброєння відкрито й відверто (посол США в Москві зауважив, що Штати не проти російсько-венесуельського військового співробітництва, але дуже вже багато тієї зброї Чавес усюди закуповує). Невідомо, чи були розмови про це між Чавесом і Януковичем, але цілком можливо, що без преси могли і домовитися.

Що несе Україні вступ до «клубу друзів Чавеса»? Вочевидь, нічого доброго. Як зазначив екс-міністр МЗС Борис Тарасюк, активізація українсько-венесуельських відносин може «призвести до погіршення взаємин України з Вашингтоном і Брюсселем». А собівартість венесуельської нафти після транспортування важко навіть собі уявити.

Навряд чи гіпотетичні економічні вигоди від торгівлі (зброєю?) з Венесуелою компенсують втрати від погіршення відносин із Заходом.

Доведеться підсолоджувати гіркоту «пілюль» від Заходу дешевим і якісним венесуельським банановим варенням…

Микола Писарчук





Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

КВУ: у Запорізькій області навіть ілюзії демократичності немає

У Запорізькій області у низці районів виборчі комісії сформовані таким чином, що “не залишається навіть ілюзії чесності, прозорості і демократичності того, що відбувається".

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив керівник Запорізького відділення Комітету виборців України Роман П’ЯТИГОРЕЦЬ сьогодні на прес-конференції, присвяченій підбиттю підсумків довгострокового моніторингу кампанії з місцевих виборів.

"За словами представників партії ВО "Батьківщина", у ТВК у Запорізькій області Партія регіонів використовує УСДП, Партію вільних демократів, ХДС, СДПУ(о) як технічні, для введення своїх людей до складу комісії. Таким чином, вона контролює всі 25 ТВК в області. У Мелітополі рішенням територіальної виборчої комісії від 15 жовтня до складу всіх 67 дільничних комісій, які проводитимуть вибори до міської ради, не включено жодного представника "Батьківщини" і КПУ”, - сказав Р.П’ЯТИГОРЕЦЬ.

“Ми не розуміємо логіки тих, хто формує комісії. Те, що вони роблять, не створює навіть ілюзії чесності, прозорості і демократичності того, що відбувається", - констатував представник КВУ.

Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Саркозі дав Януковичу орден за підказкою "друзів Росії"?

Президенту Віктору Януковичу дали Орден Почесного легіону за клопотанням одного з проросійських депутатів Національної Асамблеї Франції.

Про це повідомляє журналіст Алла Лазарева в своєму блозі на сайті ВВС.

Як відомо, 10 жовтня президент Франції Ніколя Саркозі вручив президенту Януковичу Орден Почесного легіону.

Журналіст зазначає, що прес-служба французького глави держави уточнила, що "в дипломатичних відносинах такі нагороди часто трапляються", а також - що "йдеться більше про повагу до країни, ніж про конкретні заслуги окремої людини".

"А комісія з надання відзнаки повідомила, що "накази з точним формулюванням нагород для іноземців не є публічними", - розповіла Лазарева.

Журналіст, з посиланням на власні джерела у французькій Національній Асамблеї, уточнила, що Януковича "запропонував на орденоносця один з французьких депутатів, що належить до російського лоббі".

"Москві нині вигідно, аби її друзі, за можливості, робили приємне іншим корисним друзям", - цитує Лазарева державного службовця з двадцятирічним стажем.

Як відомо, також орден свого часу отримували російський прем'єр Владімір Путін, малайський посередник у торгівлі нелегальною зброєю Абдул Разак Багінда, корейський бізнесмен-авантюрист Кім Ву-Чунг та панамський диктатор Мануель Антоніо Нор'єга.

Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.pravda.com.ua/
http://article-blogger.blogspot.com/

У Запоріжжі знімають кандидатів у мери

Територіально-виборчі комісії Запорізького регіону знімають з реєстрації кандидатів у депутати і мери.

Про це заявив керівник Запорізького відділення Комітету виборців України Роман П'ятигорець, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За словами П'ятигорця, Комітет виборців зафіксував випадки зняття з реєстрації кандидата на посаду міського голови Бердянська Петра Гончарука та кандидата на крісло мера Мелітополя Олександра Волкова.

"А ТВК міста Пологи намагалася зняти з реєстрації кандидата в мери Олександра Покутнева, але йому вдалося в суді відстояти своє конституційне право бути обраним", - повідомив він.

П'ятигорець також стверджує, що територіально-виборчі комісії Запорізького району "не допустили до виборів у районну раду політичні партії з сильними рейтингами, такі як "Сильна Україна" і "Фронт змін".

"Комітет виборців України вважає, що причиною подібних дій територіально-виборчих комісій стала існуюча процедура зняття кандидатів з передвиборних перегонів", - заявив він.

За словами керівника Запорізького відділення КВУ, ця процедура "обмежує конституційне право громадянина бути обраним, і наділяє ТВК повноваженнями впливати на результати виборів без рішення суду".

Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.pravda.com.ua/
http://article-blogger.blogspot.com/

Кількість службовців Азарова перевалила за тисячу

Кабінет міністрів збільшив граничну чисельність співробітників свого секретаріату.

Відповідна постанова уряду розміщена на офіційному сайті Кабміну.

Згідно документу чисельність секретаріату збільшена з 983 до 1019.

Цією ж постановою скорочено чисельність співробітників патронатної служби віце-прем'єрів з 82 до 49.

Як відомо, 13 жовтня президент звільнив двох віце-премєрів Віктора Слауту і Володимира Сівкович.

Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.pravda.com.ua/
http://article-blogger.blogspot.com/

Мер Львова подав скаргу на "аболютне беззаконня" виборчкому

Міський голова Львова Андрій САДОВИЙ подав скаргу до Центральної виборчої комісії на дії ТВК у Львові.

Як повідомили УНІАН у прес-служб Львівської міської ради, скаргу подано у зв’язку з тим, що міська виборча комісія Львова не включила до складу дільничних виборчих комісій представників більшості опозиційних партій та представників мера Львова А.САДОВОГО.

«З понад двохсот моїх представників в складі дільничних комісій залишилось лише 15 осіб. Це абсолютне беззаконня», - заявив у коментарі УНІАН А.САДОВИЙ. За його словами, до складу виборчих комісій не включили також більшість представників партії «Свобода», «Фронту Змін» та Республіканської християнської партії.

Республіканська Християнська партія висунула кандидатуру А.САДОВОГО на вибори міського голови Львова.

Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

МЗС здивоване коментарями деяких українських політиків

МЗС України здивоване коментарями деяких українських політиків щодо візиту в Україну Президента Венесуели Уго ЧАВЕСА.

Про це кореспонденту УНІАН сказав директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег ВОЛОШИН.

«У МЗС здивовані окремими коментарями певних українських політиків та експертів щодо візиту в Україну Президента Венесуели У.ЧАВЕСА», - сказав він.

О.ВОЛОШИН зазначив, що Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ проводить прагматичний і зрозумілий для закордонних партнерів курс на міжнародній арені, який полягає у простому принципі: Україна працює з усіма державами, де є реальні українські інтереси.

О.ВОЛОШИН нагадав, що під час візиту У.ЧАВЕСА обговорювалися конкретні економічні проекти і торговельно-економічне співробітництво, що, за його словами, аж ніяк не може протирічити пріоритетним напрямкам української зовнішньої політики, якими є європейська інтеграція та стратегічне партнерство із США і Росією.

Він наголосив, що динамізм і прагматизм зовнішньої політики проявлявся навіть у тому, що сьогодні, коли на рівні глав держав проводилися українсько-венесуельські переговори, керівник МЗС Костянтин ГРИЩЕНКО перебував з офіційним візитом у Лівані, а його заступник – Павло КЛІМКІН проводив зустріч з послами країн ЄС за підсумками візиту прем`єр-міністра України Миколи АЗАРОВА до Брюсселя 13-14 жовтня і з питань переговорів щодо створення зони вільної торгівлі з ЄС.

«На відміну від часів, коли зовнішньою політикою займалися окремі з нинішніх коментаторів, Україна не збирається дружити проти когось чи з надуманих геополітичних міркувань відмовлятися від співпраці з тими, ким це вигідно», - сказав О.ВОЛОШИН.

Як повідомляв УНІАН, колишній міністр закордонних справ, лідер Народного Руху України Борис ТАРАСЮК вважає сумнівними політичні та економічні засади активізації українсько-венесуельських відносин, що може призвести до погіршення відносин України із США та Європейським Союзом.

Коментуючи результати візиту Президента Венесуели У.ЧАВЕСА в Україну, він наголосив, що У.ЧАВЕС є лідером, з яким не спілкується весь демократичний світ.

«Нинішня українська влада демонструє у зовнішній політиці свої вільні погляди, тоді як всередині країни обслуговує інтереси великого капіталу, великого бізнесу, що не є сумісним», - сказав Б.ТАРАСЮК. На його думку, «очевидною мотивацією таких контактів є побажання Кремля».

«І не випадково, що ЧАВЕС заявив про те, що він запрошує Україну до видобутку нафти і газу у родовищах у Венесуелі, як це робить Росія», - зауважив екс-міністр закордонних справ.

Водночас Б.ТАРАСЮК заявив, що в нього особисто «викликає сумнів економічне підґрунтя видобутку нафти і газу у Венесуелі». «І в разі транспортування її в Україну – якою буде великою ціна…», - констатував він.

У зв’язку з цим Б.ТАРАСЮК заявив про більшу економічну доцільність для України закупати енергоносії в інших країнах.

Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Яценюк не відмовився від ідеї скласти конкуренцію Тимошенко

Народний депутат, лідер політичної партії «Фронт Змін» Арсеній ЯЦЕНЮК вніс до Верховної Ради України законопроект, який регламентує діяльність опозиції у Верховній Раді Криму та органах місцевого самоврядування, визначає її права, обов’язки та доступ до засобів масової інформації.

Як повідомили УНІАН у прес-службі “Фронту Змін” в проекті закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо додаткових гарантій реалізації прав територіальної громади у представницьких органах місцевого самоврядування, який зареєстровано у парламенті, визначено опозиційну діяльність як “цілеспрямовану поведінку депутатів місцевих рад, що передбачає здійснення контролю за діяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, створення альтернативних програм розвитку регіону, відстоювання інтересів усіх громадян регіону, викриття фактів корупції, нецільового використання коштів державного і місцевого бюджетів, а також передбачає формування якісного кадрового потенціалу”.

Законопроектом передбачено, що опозиція у представницьких органах місцевого самоврядування – це депутати сільських, селищних рад, депутатські фракції, які не увійшли до складу більшості та які на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради оголосили заяву про опозиційну діяльність.

Законопроект визначає порядок формування опозиції у кримському парламенті та органах місцевого самоврядування, закріплює рівний доступ опозиції та більшості до комунальних ЗМІ, а також доступ опозиції до засобів масової інформації усіх форм власності.

Передбачено, що за опозицією закріплюється посада першого заступника голови Верховної Ради Криму та посада секретаря відповідного органу місцевого самоврядування, а постійні і тимчасові комісії місцевих рад мають формуватися з представленням більшості та опозиції у пропорції 50 на 50.

Пропонується зменшити кількісну квоту для прийняття рішення щодо створення тимчасової контрольної комісії ради з 1/3 до 1/10 депутатів від загального складу ради, а також закріпити право 1/3 складу відповідної ради виходити з пропозицією призначати дострокові вибори сільського, селищного, міського голови.

Крім того, проект передбачає зменшення кількісної квоти для проведення місцевого референдуму – з 50% депутатів місцевої ради до 1/3.

Пропонується також ввести норму про обов’язковість прийняття статутів територіальних громад протягом двох місяців з моменту відкриття першої сесії 2/3 голосів від складу ради, а також нову підставу для оголошення дострокових виборів місцевих рад – незатвердження статутів територіальної громади протягом 2 місяців із моменту відкриття першої сесії.

А.ЯЦЕНЮК зазначає, що не відмовився від наміру внести також законопроект про парламентську опозицію, незважаючи на те, що цей документ у Верховній Раді відмовилися реєструвати у п’ятницю, пославшись на те, що досі нерозглянутим з 2007 року лежить аналогічний законопроект Юлії ТИМОШЕНКО.

«Це формальний привід. Ми все одно зареєструємо законопроект, який гарантує опозиційну діяльність у парламенті як одну з основ демократії», - додав А.ЯЦЕНЮК.



Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Леопольд Табурянський: 16 років Генпрокуратура кришує вбивць мого сина (ФОТО)

Розслідування вбивства стало головною справою життя батька... Слідчі визнавали, що це вбивство, але потім це формулювання зникло. Зачепили «поважну особу»?...

Леопольд Табурянський

З кандидатом у президенти України 1991 року Леопольдом Табурянським у нас в різні роки двічі планувалося інтерв`ю. Перший раз наприкінці 90-х, коли, працюючи, в бізнес-виданні, ми робили серію нарисів про 10-річчя закону про кооперацію, фактичний старт українського бізнесу. Леопольд Табурянський був засновником першого в Україні виробничого кооперативу в Дніпропетровську, і ми планували опублікувати його розповідь. (Пізніше, в період Лазаренка, компанію розтягли на шматки, але, проте, читачам було б цікаво, як все починалося). Не пам`ятаю у зв`язку з чим моя поїздка до Дніпропетровська зірвалася.

Удруге я мала зустрітися з Леопольдом Табурянським під час акцій опозиції в 1999 році. У Дніпропетровську саме він був натхненником акції. І тоді теж щось не склалося. Потім я чула, що Табурянський відійшов від активних справ, про те, що його підкосила смерть сина. Я зустрічала в газетах історію про те, що його сина – Руслана Табурянського – убили і що слідство затягують.

Але наше третє інтерв`ю з Леопольдом Івановичем все-таки відбулося. Він сам приїхав до Києва.

Він справді пережив смерть сина, яку вважає вбивством. Але, всупереч поголосу, не відійшов від справ. Розслідування цього вбивства стало головною справою його життя.

Руслан Табурянський

Переді мною лежать сотні електронних і паперових сторінок, свідчення свідків, висновки паталогоанатомій, висновки психологічної експертизи, довідки з прокуратури, газетні публікації, фотографії, офіційні й неофіційні листи. Це розслідування могло б стати найгучнішим і найуспішнішим в історії нашої прокуратури. Адже батько убитої дитини, народний депутат України першого скликання Леопольд Табурянський, загалом, зробив за правоохоронців практично весь обсяг роботи, який можна було зробити, окрім тих слідчих дій, на які потрібна санкція прокуратури. Їм залишився невеликий відрізок фінішної прямої, і справу можна було передавати до суду. Це якби ми жили в правовій країні...

Кому – неспростовні докази, а кому – непотрібні зачіпки

28 червня 1994 року студент Київського національного економічного університету Руслан Табурянський був знайдений повішеним у своїй квартирі. Він жив у службовій квартирі батька, який закінчив свою каденцію народного депутата України і в той період був у Дніпропетровську.

Табурянский-старший не зміг додзвонитися до Руслана увечері і підняв на ноги своїх друзів, які першими побачили Руслана. За кілька годин батько з другим своїм сином теж примчали до Києва.

– Мене вразило, що Руслан, який був дуже сором`язливою дитиною, був абсолютно голим. По-друге, він не висів, а стояв у коморі розміром метр на півтора на півзігнутих ногах. По-третє, в квартирі на стінах і в коморі були сліди крові. Коли ми привезли Руслана до Дніпропетровська, за три години до похорону я запросив експерта – патологоанатома медсанчастини №56 заводу «Південмаш» Мечислава Седлецького, - розповідає Леопольд Іванович. – Ми зняли грим і виявили те, що чомусь не змогла або не захотіла при первинному огляді виявити офіційна експертиза: два сильні темно-лилові сліди від удару. Перший – у скроневій частині, другий – у паховій ділянці.

Далі, у самовбивць слід від зашморгу на шиї чітко видно в передній частині, але потім у потиличній він пропадає. Цей слід від зашморгу називається странгуляційна борозна. Незамкнута странгуляційна борозна – ознака того, що людина пішла з життя добровільно. У випадку з Русланом експерт показав, що петля має замкнутий, завершений вигляд довкола шиї. Якщо петля затягнута вкругову, значить, людину душили.

Замкнута странгуляційна борозна при «самоповішенні» - це ще більш кричущий факт, ніж два постріли різними патронами при самогубстві. У нашій політичній історії були й такі «випадки».

Чомусь при першому огляді співробітники прокуратури і МВС не звернули на це уваги. Пізніше (це я прочитала в матеріалах справи) на офіційному допиті в прокуратурі Седлецький підтвердить те, що сказав при приватному огляді. А при ексгумації експертиза підтвердила сліди ударів.. (Сім`я двічі ховала Руслана).

– У мене є фотографії кімнати, зроблені під час огляду міліції, там чітко видно, що була відкрита коробка моєї бритви, Руслан не голився. І у ванній кімнаті висів розтягнутий шнур, саме їм, швидше за все, придушували мого сина, – припускає Табурянський.

Вже, поховавши тіло, Леопольд Табурянський приїхав до Києва. Цілих дев`ять днів прокуратура не хотіла відкривати справу. Чи то боялася розголосу. Адже відкрити справу – це фактично визнати, що в будинку, який охороняється і в якому живуть, зокрема, співробітники болгарського посольства, можливе вбивство. Чи то не хотіла працювати. Леопольд Табурянський, який завжди критикував з парламентської трибуни владу, не був у неї у фаворі.

Але завдяки наполегливості батька справа таки була відкрита. Цікаво, що спочатку вона була відкрита з формулюванням «за фактом вбивства». Надія Скрипка, яку запросили на огляд понятою, розповідала Табурянському, що, розмовляючи між собою, слідчі визнавали, що це вбивство. Але з часом це формулювання зникло, і тепер справа розслідується за фактом самогубства.

Я переглядаю свідчення свідків однокурсників і викладачів Руслана.

«Хлопчик – радість. Світле дитя. Його всі любили. Він постійно був кому-небудь потрібний. На перервах його постійно оточували однокурсники.Висновок про те, що він покінчив життя самогубством – абсурдний». Це рядки із свідчень викладача Рудометкіною. Вони містяться в другому томі справи. Цей том містить свідчення ще сімдесяти студентів, кожний з яких в чомусь повторює ці слова. «Руслан був оптиміст», «він був найжиттєрадісною людиною на потоці», «він завжди жартував». І закінчуються однаково: «У версію самогубства не вірю». Прочитуючи матеріали справи і характеристики Руслана, я думала, що так легко і радісно могла йти через життя тільки щаслива дитина, а так легко здобувати любов навколишніх міг тільки той, кого в дитинстві дуже любили.

«Я обожнював його з самого народження», – неначе почувши мої думки, розповідає батько Руслана.

Він згадує, як, відвідавши сина за десять днів до вбивства, він складав речі в тій самій коморі.

Неначе з передчуття, він перебирав речі в коморі і охайно складав миючі засоби, серед яких, – мило. Ще тоді він почув, що син говорить по телефону з якимсь викладачем – Леонідом О. Тим самим, який пізніше стане головним підозрюваним в справі про вбивство хлопчика.

– Чому він дзвонить, синку?

– Пропонує допомогу в навчанні, він усім хлопчикам її пропонує.

– Я можу з ним поговорити?

– Звичайно.

Леопольд Табурянський побачився з викладачем, який жив неподалік на вулиці Старонаводницькій.

Той повторив сказане Русланом, що, мовляв, хоче допомогти студентам, оскільки всім допомагає. На що батько дуже попросив його надалі не дзвонити і допомогу не пропонувати.

Так от, мило в коморі. Пізніше, за наполяганням Табурянського, буде проведений хімічний аналіз мила. Мило, яке принесли вбивці, відрізнялося від того, що було в коморі.

Більше того, на мотузку були сліди двох мил. Де, коли, хто намилював собі мотузок різним милом?

Цікаво, що кінці мотузка були акуратно складені у відрі для сміття. Дивна педантичність, як для самогубства.

Пізніше (вже покійний) Владислав Кононенко, керівник кафедри судово-медичної експертизи Харківської медичної академії післядипломної освіти, той «найбільш авторитетний» судмедексперт країни, зробив висновок, що став остаточним.

– Хрящі гортані та під`язикової кістки цілі.

Річ у тому, що хрящі гортані і під`язикова кістка – перше, що легко ламається при самоповішенні.

(Висновки з його підписом зберігаються у Леопольда Табурянського). Те, що вони залишилися цілі, свідчить, що зашморг просто вільно затягувався під вагою (вже безсилого?) тіла.

Таким бачив свого викладача Руслан Табурянський

Табурянський зустрічався і довго розмовляв з однокурсниками. Деякі з них, за словами батька (їх імена є в справі), стверджують, що той самий викладач, з яким зустрівся батько, Леонід О., особливо ставився до Руслана. Є свідчення студентки, що Леонід О. дзвонив до неї додому і, дізнавшись, що Руслан з товаришем там, вимагав, щоб поверталися до себе додому. Одна з них пише, що він буквально переслідував Руслана. Усе це є в матеріалах допиту батька.

І ще: у паперах Руслана батько знайшов його олівцеві карикатури. На малюнку Руслана в пляшку лізе якесь чотириноге страховище, з людським обличчям в окулярах, і підпис англійською: «Вбити О».

Володимир Стретович: у справу про вбивство Руслана втрутилася третя сила

За минулі шістнадцять років в країні змінилися три президенти, п`ять разів змінювалися генпрокурори, змінювалися слідчі, ця справа чотири рази закривалася і поновлювалася. За цей час Леонід О. став керівником однієї з академій МАУП. Пережив смерть дружини. Вона з випадкового збігу померла саме за кілька днів до того, як мала йти на допит у прокуратурі. Нібито задихнулася від невеликої пожежі, що виникла в квартирі.

З 2002 року цією справою ретельно займається народний депутат України Володимир Стретович. Він написав численні депутатські запити, останній з яких датований 1 жовтня 2010 роком, вимагаючи продовження справи. Ось що він сказав у коментарі УНІАН:

– Коли в 1994 році я дізнався про те, що в Києві вбили фактично дитину, сина народного депутата України, був дуже схвильований. Не тому, що сини народних депутатів кращі за синів простих людей, а тому, що як повинен розперезатися кримінал, щоб не боятися навіть людей з можливостями народних депутатів. Це були саме вибори до парламенту.

Потім, коли я обрався, то поцікавився, що сталося у Табурянського. Мені сказали щось незрозуміле, ніби самогубство. У 2002 році, коли я очолив Комітет боротьби з корупцією і організованою злочинністю, до мене прийшов Леопольд Табурянський, приніс документи справи. Я заглибився в цю тему. І головне, що впадало в очі: за всі попередні роки слідство не спробувало встановити, чия кров була в кімнаті, де знайшли Руслана. У матеріалах справи легко читалося, що Руслана спочатку «відключили», а потім повісили. Це для досвідченого слідчого завдання навіть не середньої складності. А ще карикатури на викладача... Цей викладач не тільки мав нетрадиційну орієнтацію. Докладне досьє на підозрюваного, яке зміг роздобути Табурянський, говорить про дуже цікаві повороти його людської, наукової і, пробачте, чоловічої біографії, що тільки підтверджувало версію батька.

За моїм наполяганням, слідство було відновлене. Я особисто ходив на прийом до генпрокурора. Тоді слідчий Печерської прокуратури Владислав Збаранський приніс мені довідку, що є персона, підозрювана в злочині, але не хоче здавати аналіз крові.

У цей же період до мене підходили народні депутати України і цікавилися підозрюваним: навіщо ти чіпаєш таку поважану людину, що ти до нього маєш? Я відповідаю: нічого особистого, але він підозрюється скоєнні злочину. Я дуже радив їм поставити себе на місце батька, що втратив дитину.

Ймовірний вбивця зрозумів, що за ним йде серйозне полювання, круг звужувався, і за дверима було вже чути дзенькіт наручників. І він почав діяти через впливових друзів, раптом я дізнаюся, що справа закрита, що слідчого звільнили. Я дізнався, що підозрюваний так і не здав кров. Ймовірно, в слідство втрутилася третя сила, і слідство не завершилося, а підозрюваного вбивцю не довели до суду.

Ще за два роки я знову подав депутатський запит, був у генпрокурора, мені пообіцяли все вирішити. Але в 2008 році вже інший заступник генпрокурора Сергій Винокуров підписує відмову від слідства, говорить, все правильно, там самогубство.

Але у мене таке відчуття, що це неправда. Я не знаю, чому Генпрокуратура і МВС так ігнорували цю справу. Я думаю, що серед високопоставлених працівників прокуратури є «товариші за нещастям» з цим викладачем, ось вони і «відмивають» підозрюваного.

Я не можу знайти інших причин, чому прокуратура на «біле» каже «чорне», на «чорне» - «біле». З моменту скоєння злочину пройшло більше десяти років. Підозрюваний може стати вільним від слідства за терміном давності. Поки не пізно, ми зобов`язані сказати, що є таке зло. Що дітей крадуть і в них витягують органи, що їх ґвалтують, що їх можуть отруїти, що коїться зло. А наша Феміда в особі прокуратури і міліції закриває очі.

До речі, версію кругової поруки правоохоронців підтвердив і Леопольд Табурянський.

– Працюючи над справою, я зв`язувався з різними співробітниками СБУ. Це були і високі чини у відставці, які пішли з КДБ України після ГКЧП, і нинішні працівники СБУ. Так от вони розповіли мені, що послугами молодих хлопчиків користуються і народні депутати, і люди з Адміністрації президента, і люди з Кабміну, і з МВС і Генпрокуратури. Є просто послуги хлопчиків за викликом, а є «ексклюзивна послуга», коли вподобаного хлопчка просто привозять до клієнта або ж «організовують» зустріч. Якщо такий хлопець відмовляється вступити в зв`язок, його можуть зґвалтувати і вбити. За неофіційною статистикою, у 80% випадках це вбивство маскують під самоповішення. Факт зґвалтування Руслана не встановлений: ті, хто робив розтин, або не захотіли це досліджувати, або не захотіли розголошувати. Але навіть первинні результати експертизи були змінені. В акті про смерть чітко видно виправлення і затерті місця, де поверх витравленого тексту написаний новий. Якийсь час цією справою займалося СБУ, але потім капітана Суворова, який цим займався, звільнили з органів.

Хроніка закриття і відновлення справи:

20 квітня 1995 року справа закрита.

За п`ять років Леопольд Табурянський, добиваючись відкриття справи, 150 разів їздив за маршрутом Дніпропетровськ – Київ.

19 грудня 2000 року Генпрокуратура відмінила ухвалу про припинення справи від 20.04.95 як винесену передчасно і необґрунтовано. Ось виписка з ухвали прокуратури, підписана Михайлом Потебеньком:

«Відповідно до висновків судових експертиз кров у коридорі не належить Табурянському, а іншій особі чоловічої статі (том 3, стр.197, 206), кров у коморі може належати Табурянському тільки в результаті змішування з кров`ю іншої особи» (том 3, стор. 197).

В ухвалі Генпрокуратури сказано, що «в справі не виконані всі необхідні і можливі слідчі дії для всестороннього, повного і об`єктивного дослідування всіх обставин смерті Р.Табурянського».

Цією ж ухвалою прокуратурі Печерського району наказано встановити, ким залишені сліди крові в квартирі, де знайдений труп Руслана Табурянського, ким залишено мило в квартирі потерпілого, яке, за словами батька, не належить синові. При перевірці всіх осіб на предмет причетності до смерті Р.Табурянського і тих, хто перебували в квартирі, взяти зразки крові».

10 квітня 2003 року досудове слідство зупинене.

26 червня 2003 року досудове слідство відновлене.

У цей період Леоніда О. почали допитувати як свідка. У цей період пройшла очна ставка Леопольда Табурянського з паном Леонідом О. Після запитання, чи правда, що він був депортований з Нікарагуа за те, що згвалтував дитину, Леонід О. сповз із стільця і сказав, що йому зле. Очну ставку продовжити не вдалося. 9 вересня його викликали до прокуратури, зобов`язавши наступного дня здати відбитки пальців і зразки крові. Він відмовився здавати кров. Цікаво, чи всі підозрювані можуть «відмовитися» здати кров?

10 вересня 2003 року Печерська прокуратура зупинила провадження попереднього слідства.

25 листопада 2003 року досудове слідство відновлене.

30 грудня 2004 року Печерською прокуратурою справа була закрита через відсутність події злочину.

1 лютого 2005 року Генпрокуратура повторно відмінила ухвалу від 30.12.2004 про закриття справи, встановивши, що досудове слідство проводилося поверхнево і неповно.

В ухвалі Генпрокуратури від 1 лютого сказано, що в ході слідства «не спростовані підозри Леопольда Табурянського щодо причетності до смерті сторонніх осіб, не встановлена приналежність крові стороннім особам, оскільки сліди виявленої крові в квартирі, на стінах, в коморі і коридорі не належать Р.Табурянському.

Слідством не вжито заходів щодо встановлення осіб, які могли залишити сліди крові. Не призначено судово-імунологічну експертизу крові Леоніда О. Предметно не опитані члени слідчо-оперативної групи, які виїжджали на місце події. Не встановлена приналежність мила, яке виявлене в квартирі, де проживав Табурянський Р.Л. Під час досудового слідства не виконана вказівка щодо можливого перебування в квартирі Леоніда О. перед тим, як був виявлений труп Табурянського Р.Л. Крім того, в ухвалі про закриття кримінальної справи не вказано про зібрані докази під час судового слідства, немає посилань на висновки судових експертиз щодо причин смерті і на одержані фактичні дані в результаті проведення конкретних слідчих дій, не визначені мотиви самогубства Р.Табурянського».

Здавалося, що в 2005 році справа зрушить. Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, бойовий товариш Табурянського, яким бував у нього вдома, з яким вони разом брали участь в акції «Україна без Кучми», спочатку із співчуттям поставився до справи. Але той самий Луценко, який заради свого сина мало не вчепився в горлянку німецькому поліцейському в аеропорту у Франкфурті-на-Майні, не зміг (або не захотів) проконтролювати розслідування. Два слідчі МВС узялися за справу, вважаючи її перспективною. Але раптом слідство різко сповільнилося. Коли Табурянський запитав, чому вони далі не розслідують, і висловив готовність доплачувати співробітникам МВС за розслідування, то почув від слідчих: не було команди рити.

15 вересня 2008 року справа закрита.

З останньої ухвали Генпрокуратури:

«Відповісти на запитання, ким залишені сліди, перекопійовані на дактилоплівку номер 2, не видається можливим унаслідок непридатності даних слідів для ідентифікації за ними особи».

Що це за клан такий?

МВС і прокуратура нібито конкуруючі правоохоронні структури. Буквально у п`ятницю слухала бідкання заступника генпрокурора Рената Кузьміна про те, як браві слідчі прокуратури звільняють з в`язниць незаконно посаджених жертв МВС. Але такі кримінальні справи, як педофілія і ґвалтівні дії над молодими людьми, стрімко зближує дві ці «озброєні корпорації» в боротьбі проти потерпілих. Вони миють одна одній руки і копіюють відписки одна одної, показуючи, що «немає складу злочину». Я зустрічала ці відписки Генпрокуратури в матеріалах справи Руслана Табурянського. «Немає можливості встановити, хто був у квартирі і чия там кров, справа зупиняється у зв`язку з відсутністю події злочину». Тобто злочину не було, оскільки ми не знаємо, хто там був. Гідна тріада: прокуратура, МВС, ґвалтівники.

– Я Руслана не поверну, – чую голос Леопольда Табурянського, який майже зривається. – Але я ось що хочу сказати. Я був кандидатом у президенти. Я той, хто організував перший справжній виробничий кооператив. Ми мільйон рублів на початку 90-х виділили на добродійність. Ми організовували тренажерні зали і будували дитячі майданчики. Я в Дніпропетровську воював і воюю з бандами. Вони мене ненавидять. Я в Дніпропетровську був один, як мене називала влада, «паршивий кооператор», хто пройшов до парламенту з першого туру і набрав близько 70%. Усі – Кучма, Яцуба, Пустовойтенко – вийшли в другий тур. І якщо я, відома людина, сімнадцятий рік не можу добитися розслідування, що чекає просту людину? Я виріс на шахтах Кривбасу, де завжди видно, хороша людина чи ні. І якщо генпрокурор тричі відміняючи ухвалу про закриття справи, знову потім іде в цій колії нічогонероблення. Що це за люди? Що це за клан такий? І як жити в такій країні?

...Руслана убили просто тому, що хтось вирішив, що може одержати все. А вбивця на волі просто тому, що хтось, якась третя, чи то зовнішня сила, чи то внутрішня, впливає на правоохоронні органи, які покривають убивцю.

На останньому телеефірі один з народних депутатів переконував, що не треба настроювати людей проти міліції, вони плід цього суспільства, вони – це теж ми.

Вони - не ми. Ті, хто до них звертався, ті, чиїх дітей ґвалтують і вбивають у відділках, себе з ними не ототожнюють. Те саме з прокуратурою. Вони не розкрили жодної гучної справи. Вони – умільці по частині самогубств, де самовбивці по два рази дострілюються і досамовішаються.

Олена Мігачова




Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Алієв: Дивитися фільми українською мовою просто неможливо

Півзахисник "Локомотива" та збірної України Олександр Алієв, як і його товариш - Артем Мілевський, не сприймає фільми українською мовою.

"Російські фільми я давно люблю, але тому що я жив в Україні, у нас там ввели таке правило, що фільми можна дивитися тільки українською мовою. Але це просто неможливо! Уявляєте, переклад українською! Це нецікаво. Я в Києві ходив тільки на російські фільми, тому що їх можна було дивитися російською мовою, - розповів футболіст.

Також Алієв розповів, чому йому не довелося вчити українську мову.

"Я жив у Києві, а там дуже багато людей розмовляє російською мовою. Коли приїжджаєш у Львів або Івано-Франківськ - на західну Україну - там, в основному, спілкуються українською мовою. Але в Києві ми із друзями розмовляли тільки російською, - розповів Алієв в інтерв`ю sports.ru.

Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.champion.com.ua/
http://article-blogger.blogspot.com/

Влада Запоріжжя не визнає, що забороняла "мовні" акції

Влада Запоріжжя не забороняла проведення в місті пікету в рамках Всеукраїнської акції протесту проти ухвалення законопроекту про мови.

Про це заявив начальник управління внутрішньої політики Запорізької міськради Євген Сокульський, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За його словами, інформація, поширена інтернет-виданнями про нібито заборону на проведення даної акції, не відповідає дійсності.

"Міська влада не може заборонити акцію протесту, це прерогатива суду. Ми тільки написали довідку, яка підтверджує, що організатор звернувся до нас, і ми поінформовані про захід", - сказав Сокульський.

Крім того, він повідомив, що позиція місцевої влади, яка заявила про неможливість розгляду заявки на акцію протесту, заснована на рішенні Запорізького міськвиконкому від 23 квітня 2009 року.
За його словами, згідно з цим документом організатори подібних суспільно-політичних заходів повинні проінформувати місцеву владу за 10 днів до акції.

"Заявка від організаторів даної акції надійшла кілька днів тому - в п'ятницю", - підкреслив Сокульський.

Також, в управлінні внутрішньої політики Запорізького міськвиконкому розповіли, що "рекомендація запорізької влади провести пікет не в центрі - біля облдержадміністрації, як просили заявники, а в інших місцях міста (біля цирку та ряді місцевих парків) також ґрунтувалася на відповідному рішенні виконкому міськради".

Незважаючи на рекомендації місцевої влади, декілька десятків представників національно-патріотичних сил Запоріжжя у понеділок пікетували будівлю Запорізької облради.

Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.pravda.com.ua/
http://article-blogger.blogspot.com/