"Ми вже давно дуже хотіли приїхати в Україну", - сказав він на спільній із президентом Віктором Януковичем прес-конференції в понеділок у Києві.
Чавес назвав Януковича своїм другом і зазначив, що планував цей візит одразу після його перемоги на президентських виборах в Україні.
"Мені дуже приємно було почути про вашу перемогу, про твоє повернення, яке забезпечив український народ. У той день я собі сказав: "Більше часу втрачати не можна, треба їхати в Україну, треба їхати і потиснути руку Віктору Януковичу, треба обняти і передати найтепліші побажання українському народу", - зазначив він, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Президент Венесуели в своєму досить тривалому виступі на прес-конференції говорив про те, що міжнародна політика його держави - "це позиція дружби з усіма народами", з усіма націями.
При цьому він підкреслив, що у Венесуелі "не хочуть, щоб ними хтось керував".
Чавес також заявив, що світ не повинен бути ні полярним, ні двополярним, а багатогранним, багатополярним, де може також відігравати свою роль України.
У свою чергу, президент України підкреслив, що потенціал співробітництва двох країн не в повній мірі реалізований.
За словами Януковича, під час зустрічі з Чавесом обговорювалося широке коло питань, "починаючи з питань географії наших країн, демократії, свободи слова, і закінчуючи, як кажуть, хлібом, тобто економікою".
Янукович сказав, що Україна - "це та країна, яка вже 20-ий рік вибудовує свою незалежність і з року в рік стає все сильнішою і могутнішою".
"І сьогодні наша з вами зустріч - це бажання зміцнювати нашу незалежність", - додав український президент.
Він також висловив надію, що Україна і Венесуела дуже швидко підготують всі необхідні документи, у тому числі нормативно-правову базу, для прийняття Дорожньої карти щодо співпраці двох країн.
Як передає "Інтерфакс-Україна", Чавес називав імена журналістів, які ставили йому питання.
"Я вітаю всі ЗМІ України та Європи, та інших континентів, які представлені на прес-конференції", - сказав президент Венесуели.
Перед тим, як відповісти на запитання українського журналіста про обсяги транспортування венесуельської нафти, він заявив:
"Я дозволю собі дати хорошу рекомендацію хорошим журналістам України і Європи. Скромне побажання. Я думаю, вам доведеться докласти великих зусиль, щоб добути правдиву інформацію про те, що відбувається в Латинській Америці і Венесуелі зокрема. Тому що розв'язалася така кампанія фальсифікації і брехні, що дійсно стає важко зрозуміти, де ж справжня правда".
| Джерела: http://www.pravda.com.ua/ http://article-blogger.blogspot.com/ |
Немає коментарів:
Дописати коментар