зафолловити у Твіттеріпідписатися на RSS

Cтатті про українську політику і не тільки

20.11.10

Як УП посудилася з президентом


Відомості про цінні папери Президента й інших високопосадовців не можуть бути конфіденційними
"Українська правда" багато разів досліджувала питання власності відомих політиків і чиновників.

Після опублікування Віктором Януковичем декларації про доходи за минулий рік стало відомо, що він володіє акціями номінальною вартістю 6 567 гривень, але назви підприємств, що випустили ці акції, в деклараціях не вказувалися.

В європейських країнах з усталеною демократією загальновизнаним стандартом є більша відкритість інформації про високопосадовців, в тому числі про їхню власність, порівняно з пересічними громадянами, адже поведінка публічних осіб впливає на життя всього суспільства, врешті громадянам просто необхідно знати, кого вони обирають на вищі державні посади.

Питання володіння акціями президентом або іншим високопосадовцем важливе в контексті потенційного протиріччя між приватними інтересами посадової особи та її службовими повноваженнями, яке може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень у процесі здійснення повноважень.

Кожен співвласник підприємства зацікавлений у збільшенні його капіталізації, водночас інтереси підприємства можуть входити в конфлікт з інтересами суспільства, які покликана захищати держава.

У нас нема підстав вважати, що Віктор Янукович колись діяв на шкоду суспільним інтересам з метою сприяти веденню бізнесу підприємствами, володіння акціями яких він задекларував. Але є вагомі правові підстави вважати, що президент та інші високопосадовці зобов'язані оприлюднювати назви підприємств, співвласниками яких вони є.

На початку червня 2010 року УП подала інформаційний запит з проханням повідомити назви відповідних підприємства. У відповіді з адміністрації президента ішлося про те, що такі вимоги про надання інформації начебто виходять за межі наданих нам прав на отримання відкритої за режимом доступу інформації, оскільки запитувана інформація не належить до відкритої.

На початку серпня Українська правда повторно звернувся із запитом до президента безпосередньо, бажаючи отримати відповідь на одне питання: акціонером якого господарського товариства є Янукович В.Ф.

Але 8 вересня керівник прес-служби адміністрації президент повторно відмовив у наданні запитуваної інформації, оскільки нормативно-правовими актами нібито не передбачено відображення у декларації відомостей щодо назви й місцезнаходження підприємств, активами яких володіють державні службовці.

Єдиним способом отримати запитувану інформацію залишився суд, куди ми і звернулися 4 жовтня 2010 року.

Правові підстави позову до президента

При всій очевидній необхідності для суспільства знати, акціями яких підприємств володіють високопосадовці, українське законодавство не накладає на них достатньо чіткого обов'язку оприлюднювати такі відомості.

закон "Про боротьбу з корупцією", який поки що залишається чинним, було прийнято у 1995 році, він недостатньо деталізований, проте все ж передбачає, що "відомості про доходи, цінні папери, нерухоме та цінне рухоме майно і вклади у банках посадових осіб, зазначених у частині першій статті 9 Закону України "Про державну службу", та членів їх сімей підлягають щорічній публікації в офіційних виданнях державних органів України."

У частині 1 статті 9 закону про держслужбу перераховані: президент, голова Верховної Ради та його заступники, голови постійних комісій ВРУ та їх заступники, народні депутати України, члени Кабінету Міністрів, Конституційного Суду України, судді Верховного Суду, вищих спеціалізованих судів України, Генеральний прокурор та його заступники.

Це - перелік осіб, щодо яких громадяни мають право знати, в яких підприємствах вони мають частку.

Але дані особи окремо не оприлюднюють вказаних відомостей про свої цінні папери та інше майно, доходи. Правозастосовча практика пішла тим шляхом, що перелічені високопосадовці просто публікують (і то не завжди) свої декларації про доходи.

Державний контроль. Декларації про доходи подаються до державних органів, містять дуже вузький перелік інформації про майно, доходи й зобов'язання фінансового характеру та не є ефективним інструментом антикорупційного контролю.

По-перше, порядок подання держслужбовцями, зберігання й використання декларованих ними відомостей має встановлюватися Кабінетом Міністрів. Але, на нашу думку, цієї норми закону дотримано не було, бо постановою від 11 серпня 1995 року № 641 Кабмін делегував повноваження затвердити форму декларації (а отже - й обсяг декларованих відомостей) Міністерству фінансів, хоча за законом це мав би зробити сам Кабмін.

Таке формальне порушення не принесло б особливої шкоди, якби Міністерство не спотворило норми закону про держслужбу щодо того, які відомості мають подаватися в деклараціях, своїм підзаконним актом.

Форма декларації, затверджена Мінфіном, являє собою доволі безсистемний набір параметрів, за якими держслужбовець має описати свої доходи, майно й зобов'язання фінансового характеру.

Якщо йдеться про цінні папери - декларується лише їхня вартість, якщо про нерухомість - тільки її загальна площа, щодо вкладів у фінансово кредитних установах - виключно сума на рахунку.

Це мало що дає в плані антикорупційного контролю: без вказування в декларації назви підприємства, цінними паперами якого володіє держслужбовець, неможливо буде прослідкувати наявність/відсутність у нього конфлікту інтересів при прийнятті високопосадовцем рішень, які можуть зачіпати інтереси "його" підприємства - те ж саме стосується назви банку, в якому держслужбовець тримає гроші.

Вартість задекларованого майна також неможливо визначити у багатьох випадках - вартість одиниці площі нерухомості у Києві й у провінції відрізняється в десятки разів, а місцезнаходження нерухомості в декларації не вказується.

Щодо цінних паперів вказується номінальна вартість, а справжня, ринкова, знову ж може різнитися в десятки разів і постійно змінюватися.

Тобто у формі декларації держслужбовця, затвердженій Мінфіном, всупереч законам про боротьбу з корупцією та про держслужбу звужено поняття відомостей про майно, доходи і зобов'язання фінансового характеру державного службовця до такої межі, що декларування цих відомостей було перетворено на профанацію і наразі не виконує завдань декларування.

Завданнями декларування є запобігання корупції та виявлення корупційних правопорушень. Це випливає з того, що важко підшукати якусь іншу мету декларування держслужбовцями доходів і майна.

Метою закону про боротьбу з корупцією є визначення засад "запобігання корупції, виявлення та припинення її проявів..."

Цей закон відсилає до норм закону про держслужбу в плані фінансового контролю за держслужбовцями і стаття 13 останнього закону має очевидну антикорупційну природу. Тому декларування держслужбовцями відомостей про доходи і майно, яке відбувається для виявлення можливих корупційних проявів, має здійснюватися в обсязі, необхідному для такого виявлення.

Зокрема повинні зазначатися в деклараціях повні назви підприємств, що випустили акції, придбані держслужбовцем, а також назви фінустанов, в якій ним відкрито рахунки, місцезнаходження об'єктів нерухомості, якими він володіє.

В контексті нашої судової справи АП мала підстави казати, що всі формальні вимоги до оприлюднення відомостей про доходи і майно президент виконав. Проте по суті його дії не відповідали змісту його обов'язку, передбаченого законом "Про боротьбу з корупцією".

Суспільний контроль. Окремо від декларування відомостей про доходи й майно держслужбовців необхідно розглядати оприлюднення ними таких відомостей.

По своїй суті оприлюднення є окремою процедурою, оскільки воно має здійснюватися лише найвищими посадовими особами, перерахованими на початку цієї публікації, тоді як декларації подають усі без винятку держслужбовці.

Процедура оприлюднення відомостей законодавчо не прописана, тому високопосадовці обмежуються тим, що просто публікують подані ними декларації.

Різниця також у тому, що декларації подаються в державні органи, а оприлюднення відомостей найвищі посадові особи мають здійснювати для відома всього населення України.

Як відомо, носієм суверенітету й джерелом влади в Україні є народ, отже він повинен мати можливість контролювати керівників держави. Громадяни мають право обирати кандидатів на виборні посади в органах влади, але право обирати не має сенсу, коли не знаєш, за кого голосуєш.

Оприлюднення відомостей про доходи й майно високопосадовців має відбуватися для забезпечення суспільного контролю за владою. Ви можете собі уявити українського чиновника, який зайде в кабінет до Генпрокурора, президента чи голови ВСУ й скаже: "у нас виникли деякі питання до вашої декларації держслужбовця, тому вам потрібно надати додаткову інформацію"?

Практика всіх розвинутих країн показує, що лише за умови зовнішнього ефективного контролю, тобто контролю з боку суспільства, владна верхівка буде займатися справжньою розбудовою держави.

За відсутності такого контролю - навіщо цим займатися, якщо можна красти й примножувати кількість підлеглих для задоволення власного его, і тобі за це нічого не буде?

Аргумент про те, що зловживання високопосадовця припинять правоохоронні органи просто тому, що вони правоохоронні - совкові казочки: хто проконтролює правоохоронців на предмет змови з високопосадовим підозрюваним?

А якщо правоохоронці від нього залежні, то які ще тут можуть виникати питання?

В країнах розвиненої демократії суспільний контроль за владою забезпечується за допомогою ЗМІ та організацій громадянського суспільства, але їхня робота була б марною, якби громадяни не цікавилися її результатами і не вірили, що вони самі можуть змінити свою країну.

Позасудова розв'язка

Оскільки адміністративні позови до президента розглядає в першій і останній інстанції окрема палата Вищого адміністративного суду, в ньому 5 жовтня і було відкрито провадження за нашим позовом.

Але від президента заперечень на позов так і не надійшло, і своїх представників у судове засідання він так і не надіслав. Суд на першому засіданні відклав слухання для точного встановлення належного позивача - Інтернет-видання за українським законодавством поняття не визначене, тому позов подавався від громадської організації.

Не чекаючи наступного судового засідання, адміністрація президента на його сайті оприлюднила дані про акції Віктора Януковича навіть у більшому обсязі, ніж ми вимагали в суді. Тепер УП відмовляється від свого позову.

Президент - фігура знакова, інформаційний резонанс від позову УП розійшовся чималий. Поза тим, українські ЗМІ далеко не часто ставлять питання високопосадовцям про їхні статки, а після отримання від нього відмови - рідко ризикують добиватися надання відомостей.

Україну можна зробити розвинутою державою, привнести сюди західну практику лише поставивши владу під суспільний контроль, а це можливо лише за умови існування когорти професійних ЗМІ, які "копатимуть", аналізуватимуть й інформуватимуть, а не "годуватимуть" свою аудиторію світськими плітками і чорнухою.

А громадяни мають знати цю інформацію, адже вони є джерелом влади, а не маленьким гвинтиком у державному механізмі, попри те, що багато людей у владі вважають зовсім інакше...

P.S. У законі "Про засади запобігання та протидії корупції", який має набути чинності з 1 січня й замінити застарілий закон "Про боротьбу з корупцією", встановлено, що порядок оприлюднення відомостей про майно, доходи, витрати, зобов'язання фінансового характеру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування, визначається законом.

Відповідний закон - про фінансовий контроль - наразі не прийнято, кілька його проектів "зависли" у ВР, а чинний поки обов'язок високопосадовців оприлюднювати такі відомості може бути знівельовано відсутністю порядку його виконання.

Роман Головенко, Інститут масової інформації, медіаюрист, представник УП в суді

реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.pravda.com.ua/
http://article-blogger.blogspot.com/

Посольство США в Україні відкрило свій блог


Посольство США в Україні сьогодні відкрило свій блог.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Посольства, перший запис у ньому зробив американський посол Джон ТЕФФТ - про Міжнародний тиждень освіти і свою участь у вчорашній церемонії відкриття нового офісу Американських рад - одного з провідних організаторів обмінних програм між США та Україною.

За даними Посольства, блог представлятиме спектр думок працівників посольства про їхню роботу та про життя в Україні у неформальний і цікавий спосіб.

реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Чому Янукович повинен ветувати Податковий кодекс?


Національний форум профспілок України планує звернутись до Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА із закликом ветувати прийнятий вчора Верховною Радою Податковий кодекс.

Про це повідомив сьогодні на прес-конференції в УНІАН заступник голови Національного форуму профспілок України Григорій КАБАНЧЕНКО.

За його інформацією, підприємці також очікують від голови Верховної Ради Володимира ЛИТВИНА виконання даної ним вчора після прийняття Податкового кодексу обіцянки, що перед його підписанням він проведе консультації з представниками підприємців щодо внесення необхідних змін до вже прийнятого кодексу.

За словами секретаря Координаційної ради працівників ринків України Володимира МАРТИНЕНКА, у разі, якщо Президент та голова Верховної Ради не дослухаються до підприємців, вони планують ініціювати проведення референдуму щодо недовіри Президенту та ВР.

Згідно з оприлюдненою на прес-конференції інформацією, внаслідок прийняття Податкового кодексу податкове навантаження на підприємців збільшиться у 3-5 разів. Вже впродовж першого півріччя після вступу Податкового кодексу в дію від 200 тис. до 1 млн. підприємств дрібного і середнього бізнесу та приватних підприємств втратять від 15 до 45% прибутків, а 500-700 тис. з них взагалі збанкрутують і припинять свою діяльність. Приховане безробіття, яке і без того становить в Україні 8-10%, зросте приблизно до 30-40%, значно збільшиться відтік робочої сили за кордон.

Також через прийняття нинішньої редакції Податкового кодексу доходи місцевих бюджетів, які не компенсуються міжбюджетними трансфертами, можуть зменшитися на 2,26 млрд. грн.

Як повідомляв УНІАН, 18 листопада Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому Податковий кодекс України. За це рішення проголосували 269 із 348 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Янукович купив парламент задешево


Верховна Рада взяла курс на проведення парламентських виборів восени 2012 року. Спікер Литвин тепер буде менш напруженим, а президентська адміністрація отримала право на оперативне управління слухняним прирученим корпусом.
Президентська команда (а саме Банковій сьогодні належить політична ініціатива) діє за вже обкатаним сценарієм. В інформаційний простір вкидаються кілька варіантів розвитку подій, здійснюється ряд відволікаючих маневрів, після чого проштовхується рішення, яке виглядає чи не компромісним варіантом. Так було з висуненням кандидатури прем`єра, коли аудієнції у Віктора Януковича удостоїлися і Арсеній Яценюк, який слухав голову держави з серйозним виглядом відмінника, і Сергій Тігипко, який погодився стати віце-прем`єром. Але уряд все одно очолив зручний Віктору Федоровичу Микола Азаров.

Після відміни політичної реформи, здійсненої без дотримання мінімальної політичної пристойності (темпи розгляду подання, ротація складу Конституційного Суду перед ухваленням рішення), Віктор Янукович здійснив два кадрові призначення. Спочатку з обойми перевірених прокурорських (Медведько, Кузьмін, Пшонка) безпомилково вибрав тезку Пшонку, котрий заявив, що є людиною президентської команди. Тиждень тому президент призначив Віктора Балогу міністром надзвичайних ситуацій, завершивши нетривалий період опозиційності «Єдиного Центру» і сіпань його засновника.

Не випадає сумніватися, що парламентські вибори пройдуть 2012 року. Президент, мов на замовлення підписавши зміни до парламентського регламенту, якими дозволено голосувати за конституційні зміни не іменними бюлетенями, а картками, вирішив забезпечити країні період деякої стабільності. Очолювана ним Партія регіонів здобуває можливість показати себе в 2011 році в усій красі.

«Регіонали» намагаються бути схожими на «Єдину Росію» навіть у дрібницях, забувши, що Україна – не Росія. Паралельно владні структури постараються задавити опозиційну активність, що пожвавилася завдяки виступам підприємців проти Податкового кодексу.
Напевно, рішенням КС може бути задоволений Володимир Литвин, який боровся проти парламентських виборів у 2011 році так енергійно, що розгубив залишки рейтингу. Володимир Михайлович – досвідчений політик, і повинен розуміти, що за одержану поступку йому доведеться розплатитися. Ймовірно – продавлюванням змішаної виборчої системи і «правильною» поведінкою з інших питань.

Все одно Литвин навряд чи зможе зберегти депутатський мандат інакше, як обравшись за мажоритарно-тепличним округом на рідному Поліссі. У 2006-му Литвин вже намагався заручитися підтримкою «регіоналів» для подолання 3-відсоткового бар`єру, але ті його банально кинули. Ніхто не може дати гарантію, що в 2012-му році історія не повториться, наприклад, у вигляді фарсу: Литвин збереже депутатський статус, але з президії пересяде в одинаки-задньолавочники. Очевидці стверджують, що Янукович вже сьогодні спілкується із спікером без найменших ознак формальної пошани.

Квапливість із зміною процедури голосування за конституційні зміни була безпосередньо пов`язана з прагненням влади завдати сильного удару по фракції БЮТ-«Батьківщина». Не секрет, що незалежно від ступеня опозиційності соратники Тимошенко переважно не горять бажанням іти на вибори через 4 місяці – набагато краще пробути хоч в опозиції, хоч «тушкою» до осені 2012 року. Як виявилось, чутки про втрату Тимошенко впливу на свою фракцію сильно перебільшені: з 305 депутатів, які висловилися за проведення парламентських виборів у 2012 році, лише 10 з «серцевої» фракції. Зате НУ-НС дала 41 голос, мабуть, вперше створивши внутрішньофракційну більшість з серйозного питання.
Нагадаю, що Юлія Володимирівна, як і багато її найближчих соратників, депутатського мандату не має, але зуміла сказати «слово заповітне» соратникам-парламентаріям. Втім, їй все одно доведеться шукати алгоритм активізації дій. До того ж на Банковій віддали суворе розпорядження Литвину: можливості мовлення лідера «Батьківщини» з парламентських кулуарів мінімізувати. Власне кажучи, в цій тактиці немає нічого нового: влада взяла курс на ігнорування Тимошенко, а та, у свою чергу, намагається завдавати інформаційних ударів за допомогою європейських політиків, що не завжди ефективно.

Цікаво, чого зажадає Віктор Янукович від прикупленого дешево, за півтора додаткові роки повноважень, парламенту? Зміни у виборчий закон здаються цілком очевидними, як і впровадження змішаної системи виборів. За недавніми оцінками Литвина, в наступне скликання Верховної Ради потрапить не більше 10% нинішніх депутатів. Але оновлення корпусу законодавців – не основне завдання Банкової, там не займаються політичною добродійністю. Судячи з того, як з президентської адміністрації вкидають проекти рішень «під праву руку Чечетова», мова може піти і про імплементацію підсумків всеукраїнського референдуму 2000 року, і про внесення змін до Конституції або ухвалення нової редакції Основного Закону. Тільки дуже наївна людина може вважати, що слухняна більшість під куполом збирається для законодавчого забезпечення економічних реформ, обіцяних Януковичем.

Євген Магда

реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |

Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Пес на воєводстві


Вельми болісно це спізнавати, але реальність вища за всі Германо-Азаровські пропагандистські штучки, на кшталт того, що, мовляв, усе "о'кей!" - розвиваємось, ростемо, багатіємо.

Держава буквально на очах перетворилася з руто-м'ято-соняшникової вольниці на справжню псарню. Міліція стала справжньою катівнею, звідки виходять не всі живими і здоровими.

Прокуратура - прив'язний вовкодав, готовий заживо проковтнути кожного, хто готовий бодай криво глянути на Господаря - владний режим.

Суди - нещадна, запрограмована на зубодробний лад молотарка, куди як снопи у жнива кидають і кидають душі тих, хто бодай щось заїкається про демократію і свободу слова, хто хоче громадянської справедливості.

Ага, діждетеся!

Одне слова, що та, що інша владна кабінка - все той же злощасний сортир...

Над усім цим золотий вертоліт. Сонцесяйна Альона Березовська, а по низу менти з вівчарками.

Добре, що не з крокодилами... Але до цього, схоже, уже недалеко.

На питання до знайомого донецького шахтаря, чому його колеги "ногами" голосували на останніх виборах, мій візаві пояснив: "Делегувавши свою донбасівську команду у верхи, ми, мовлячи сленгом картярів, явно перебрали. Пролетіли над очком. Нам обіцяли "почути кожного", вийшло - забули всіх. Особливо яскраво це було продемонстровано в останній приїзд глави держави в Донбас. Я ніколи не бачив, щоб під час візиту, бодай і найвищої посадової було так багато міліції.

Буквально на кожному кроці. І повсюди вівчарки, вівчарки...".

Складається таке враження, що при нинішній владі в державі утворився справжній "собачий рай"... Бо шахтарям щодалі живеться сутужніше і сутужніше. При нинішній владі жирують лише пси...

Як тут не згадати російського поета Пушкіна. У нього є прозова повість "Дубровський".

Якось дворянин Дубровський відвідав боярина Кирила Петровича Троєкурова. Тут і далі вживатиму тексти в оригіналі - російської, для більшої смакоти.

"Его богатство, знатный род и связи давали ему большой вес в губерниях, где находилось его имение...". "В домашнем быту Кирила Петрович выказывал все пороки человека необразованного.
Избалованный всем, что только окружало его, он привык давать полную волю всем порывам пылкого своего нрава и всем затеям довольно ограниченного ума".

Троєкуров вирішив показати Дубровському свою псарню. Ходив, розхвалював.

"...Один Дубровский молчал и хмурился. Он был горячий охотник. Его состояние позволяло ему держать только двух гончих и одну свору борзых; он не мог удержаться от некоторой зависти при виде сего великолепного заведения. "Что же ты хмуришься, брат", спросил его Кирила Петрович, "или псарня моя тебе не нравится?"

"Нет", отвечал он сурово, "псарня чудная, вряд людям вашим житье такое ж, как вашим собакам".

Один из псарей обиделся. "Мы на свое житье", сказал он, "благодаря бога и барина, не жалуемся - а что правда - то правда, иному и дворянину не худо бы променять усадьбу на любую здешнюю канурку. - Ему было б и сытнее и теплее".

Кирилл Петрович громко засмеялся при дерзком замечании своего холопа, а гости во след за ним захохотали, хотя и чувствовали, что шутка псаря могла отнестися и к ним. Дубровский побледнел, и не сказал ни слова...".

І Україна помітно перетворюється в таку ось троєкуровщину.

Що можна верховному головнокомандувачу, те підходить і меншим командирам. Он і голова Київської міськдержадміністрації на вулицю й носа боїться показати, перш не обнюхає його маршрут вівчарка.

Бракує лише есесівцях у штанах галіфе і лощених голенищах.

Але факт: між владою і народом посадили вже псів.

Чи не пора владному режиму поміняти малий герб, додати до символічного слова ВОЛЯ образ зубастої вівчарки? Це було оригінально і справедливо.

Олександр Горобець

реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |

Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.pravda.com.ua/
http://article-blogger.blogspot.com/

Московський патріархат святкуватиме ювілей Володимира і за державні гроші (документи)


День народження предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату митрополита Київського і всієї України Володимира відзначатиметься, в тому числі, і за державні кошти. Це випливає з документів, які потрапили в розпорядження УНІАН.

Зокрема, 11 листопада митрополит Київський і всієї України Володимир звернувся з листом до прем’єр-міністра України Миколи АЗАРОВА щодо допомоги у «вирішенні організаційних питань», пов`язаних із візитом в Україну глави Російської православної церкви, патріарха Московського Кирила та предстоятелів і представників усіх помісних православних церков світу, які мають прибути в Україну 22-23 листопада. Нагадаємо, що Патріарх Кирил їде в Україну з метою взяти участь в урочистостях нагоди 75-літнього ювілею глави УПЦ МП.

Зокрема, митрополит Володимир просить українську владу: забезпечити обслуговування літака патріарха Кирила та предстоятелів помісних православних церков на стоянці № 1 в міжнародному аеропорті «Бориспіль»; забезпечити безкоштовне обслуговування членів делегації в ЗОД ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль»; забезпечити участь почесної варти для зустрічі предстоятелів помісних православних церков; забезпечити транспортом відповідного класу членів делегацій (легкові автомобілі, автобуси); надати на благодійній основі номери для проживання гостей в готелях «Національний» та «Київ»; надати на благодійній основі приміщення ресторану готелю «Київ» для проведення урочистого прийому 23 листопада; забезпечити правопорядок та охорону делегацій помісних православних церков; забезпечити супровід автомобілями ДАІ, кортежу Святішого патріарха Кирила та предстоятелів помісних православних церков.
У відповідь на це прем`єр-міністр М.АЗАРОВ доручив профільним міністерствам та відомствам надати сприяння УПЦ МП у вирішенні зазначених питань.

«Прошу розглянути за участі представників Української православної церкви, надати відповідне до компетенції необхідне сприяння у проведенні відповідних заходів та поінформувати Кабінет міністрів», - йдеться у листі за його підписом, копія якого також є у розпорядженні УНІАН.
Коментуючи дану ситуацію, релігієзнавець, доцент Львівського національного університету ім. І.Франка Андрій ЮРАШ заявив, що не здивований нею, «виходячи з логіки державно-церковних стосунків, яка утвердилася в Україні останнім часом».

«Не лише по цій події, але й по іншим помітно, що владою прийнята ціннісна установка на співпрацю з Українською православною церквою Московського патріархату. Якщо за попередніх президентів зберігалася хоч якійсь паритет, то зараз відбувся неправомірний зсув в бік однієї з конфесій», - зазначив він.

Також, на думку експерта «УПЦ МП намагається встановити відносини з владою за російським зразком, коли, фактично є одна пріоритетна церква. Це було неможливо до перемоги Віктора ЯНУКОВИЧА на президентських виборах, зважаючи на поліконфесійність України і відсутність в суспільстві консенсусу з цього питання».

«Соромно за чиновників, які раніше брали участь у заходах за участі різних релігійних організацій, а тепер із заповзятістю віддають перевагу виключно Московському патріархату і, як піонери, вишикувалися в чергу до Києво-Печерської Лаври», - додав А.ЮРАШ.

реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |

Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

60% українців не вірять, що вибори були чесними (опитування)


60% українців вважають, що під час місцевих виборів мали місце порушення і фальсифікації.
Про це свідчать передані УНІАН результати телефонного опитування на тему: «Відносини між Україною і ЄС», проведеного Інститутом Горшеніна в листопаді.

Зокрема, 58,4% респондентів вважають, що під час місцевих виборів мали місце порушення і фальсифікації. З них відповідь «точно так» на це запитання дали 36,2%, «швидше так» - 22,2% опитаних. Вважає, що порушень і фальсифікацій під час місцевих виборів не було, майже чверть респондентів (23,3%). З них 12,5% дали відповідь «швидше ні» на це питання, 10,8% - «точно ні». Важко відповісти 18,3% громадян України.

43,2% респондентів висловили думку, що місцеві вибори в Україні пройшли недемократично. З них відповідь «точно недемократично» обрали 28,0%, «швидше недемократично» - 15,2%. Вважають, що місцеві вибори, навпаки, пройшли демократично, 40,3% українців. З них відповідь «точно демократично» обрали 21,3%, «швидше демократично» - 19,0%. Важко відповісти на це запитання 16,5% опитаних.

42,2% українців вважають, що за останні вісім місяців ситуація зі свободою слова і демократією в Україні погіршилась. З них відповідь «швидше погіршилась» на це запитання дали 21,9%, «точно погіршилась» - 20,3% опитаних. При цьому, кожен п`ятий респондент (19,0%) вважає, що ситуація в цій сфері за останні вісім місяців покращилась. З них відповідь «швидше покращилась» дали 12,7%, «точно покращилась» - 6,3% респондентів. Значній частині громадян України (38,8%) важко дати відповідь на це запитання.

Інститут Горшеніна провів телефонне опитування на тему: «Відносини між Україною і ЄС» з 15 по 18 листопада 2010 року. Всього згідно з випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів, старше 18 років, у всіх обласних центрах України, містах Києві і Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-3,2%.

реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Чи залишатися підприємцем?


Підприємець легко піддається впливу з боку держорганів, а також cпрацьовує корупційна складова цих взаємин. Тому й дратував владу простий і зрозумілий всім єдиний податок.
У черговий раз переконуєшся, що публічні обіцянки завжди розходяться з ділом. Надія на те, що в нашій країні буде реалізована проста і зрозуміла податкова система, яка стимулює розвиток приватного бізнесу, створює умови для залучення іноземного капіталу та нові робочі місця, як завжди залишилася лише надією.

Вже після виходу у світ Закону про єдиний соціальний внесок було зрозуміло, що кардинально ніхто нічого міняти не буде.

І навіщо, власне, потрібно було створювати і приймати Податковий кодекс?

Якщо для зниження податкового тиску, то ті податки і збори, які він скасовує, кардинально не вплинуть на бізнес-середовище. А розмір зниження ставок податку на прибуток та ПДВ не змусять платити тих, хто раніше не платив у ці податки повному обсязі.

Крім того, шістсот сторінок тексту НК не скоротить час бізнесу, витрачений на взаємовідносини з податковою службою. Навіщо тоді було змінювати існуючу податкову модель, залишаючи людям лише місяць на її вивчення і знаючи, що в поспіху створений продукт вийде неякісним?

Хто виграє в цій ситуації?

Враховуючи стан економіки нашої країни, а також розміри дефіциту бюджету, можна зробити висновок, що мета у законотворців була одна: зібрати ще більше податків.

Державі просто необхідна зарегульована система оподаткування з постійними змінами, система, яка призведе до великої кількості помилок з боку підприємців, а, відповідно, і до штрафів.

У цій ситуації підприємець легко піддається впливу з боку держорганів, а також спрацьовує корупційна складова цих взаємин. Тому й дратував владу простий і зрозумілий всім єдиний податок.

Беручи до уваги натиск, з яким просували Податковий кодекс, і обіцянку його прийняття, дану МВФ, нам залишається тільки вивчати кінцевий "продукт" і намагатися жити в нових реаліях.

Мільйонам підприємців доведеться дати відповідь самому собі на питання про те, чи продовжувати свою підприємницьку діяльність чи ні?

Актуальність цього питання безпосередньо пов'язана з суттєвими обмеженнями в частині використання спрощеної системи оподаткування.

Про які обмеження йдеться?

Основним податком для приватного підприємця є податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), при цьому об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний податком дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю.

Ставка податку становить 15%. У випадку, якщо загальна сума отриманих місячних доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку складає 17% суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15%.

Звітним періодом є рік. Причому річна декларація, крім фактичного об'єкта оподаткування за звітний період, повинна містити розрахунок авансових платежів на наступний рік, розмір яких не повинен бути менше 100% річної суми податку за звітний період.

Оплата авансових платежів здійснюється по 25% щокварталу.

Фізичні особи - підприємці зобов'язані вести книгу обліку доходів і витрат і мати підтверджуючі документи щодо походження товару.

Крім того, СПД зобов'язані зареєструватися платниками ПДВ у тому разі, коли сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг) протягом останніх дванадцяти календарних місяців перевищує 300 000 гривень.

Ставка ПДВ у наступному році залишається на рівні 20%, а з 1 січня 2014 року складе 17%.

Підприємцям доведеться ще сплачувати єдиний соціальний внесок.

Так що зміни в оподаткуванні істотно вплинуть на прийняття рішення, залишатися в бізнесі підприємцю в наступному році, чи ні.

Андрій Домрачев, керуючий партнер Grata Consulting Group

реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.epravda.com.ua/
http://article-blogger.blogspot.com/

Генпрокуратуру просять розібратися з "кнопкодавами"


Підприємці, які протестують проти ухвалення Податкового кодексу, просять Генпрокуратуру дати правову оцінку процесу голосування за цей документ.

Про це заявив у п'ятницю представник підприємців Василь Кулинич.

"Національна координаційна рада звертається до Генпрокуратури з проханням дати правову оцінку і покарати тих депутатів, які чужими картками голосували за податковий кодекс, а також тих, які віддали свої картки для голосування", - сказав він.

Водночас інший представник підприємців Олександр Данилюк заявив, що через таку практику голосування "коли 100 депутатів проголосували за 269" підприємці не вважають за можливе виконувати положення Податкового кодексу.

"Ми вважаємо прийнятий таким чином документ нелегітимним і ми його виконувати не будемо", - зазначив він.

Також підприємці зачитали свої звернення до членів саміту Україна-ЄС, у якому наголосила на погіршенню умов існування малого і середнього бізнесу, загрозу зникнення середнього класу, а також озвучили вимоги до президента Віктора Януковича щодо вотування Податкового кодексу.

реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.pravda.com.ua/
http://article-blogger.blogspot.com/

Регіональна "династія" в Донецьку: депутатами стали сини Дейча і брат Бубки


Депутатами Донецької міськради стали діти та інші близькі родичі впливових політиків і бізнесменів.

Про це пише Дзеркало тижня.

Так, у Донецьку міськраду пройшов син екс-губернатора Донецької області Володимира Логвиненка Олександр, син чинного заступника губернатора Бориса Адамова Олександр, син депутата-регіонала і власника концерну "Норд" Валентина Ландика Андрій, син депутата-регіонала Бориса Дейча Сергій.

Крім того, депутатську присягу склав брат екс-керівника Донецької міської організації Союзу молоді регіонів Андрія Курганова Руслан.

Сам Андрій став депутатом Донецької обласної ради від "Сильної України".

У числі його колег, обраних за списком Партії регіонів, другий син Бориса Дейча - Володимир.

Також в облраду пройшли брат Сергія Бубки Василь, син гендиректора Донецького металургійного заводу Юрій Риженков (батько залишився в складі міської ради обласного центру) і спадкоємець убитого в донецькому аеропорту депутата Євгена Щербаня Руслан.

До нового складу обласної ради потрапив також син екс-ректора Донецького університету управління Станіслава Поважного Олександр.

ЗМІ також називали родичем загиблого під час вибуху на стадіоні "Шахтар" Олександра Брагіна ще одного депутата Донецької міськради - Рашида Брагіна, засновника Партії мусульман України.

реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.pravda.com.ua/
http://article-blogger.blogspot.com/

Наливайченко називає рішення КС «політичним хабарем»


Голова політради «Нашої України» Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО назвав «політичним хабарем” парламенту сьогоднішнє рішення Конституційного Суду, яким дозволяється проведення парламентських виборів у 2012 році.

Як повідомили УНІАН у прес-службі партії, він закликав опозицію об’єднатися проти змін до Конституції та проконтролювати особисте голосування депутатами.

«Це - черговий ляпас для правосуддя. Органи держави, покликані захищати законність і справедливість, дедалі більше перетворюються на інструмент нехтування законом і вседозволеності нинішніх можновладців», - наголосив В.НАЛИВАЙЧЕНКО.

Він зауважив, що цій меті служить і надмірне спрощення процедури голосування за зміни до Конституції України, за один день “протягнуте” більшістю в парламенті і підписане Президентом: «Це відкриває можливості для зміни Основного Закону держави шляхом використання багатого арсеналу фальсифікацій: маніпуляцій із бюлетенями, «голосування» відсутніх депутатів та інших способів обману».

За словами В.НАЛИВАЙЧЕНКА, у цих умовах головне завдання для опозиції, для усіх небайдужих - скоординувати та об’єднати свої зусилля, щоб не допустити узурпації влади. «Ми вимагаємо від усіх народних депутатів виконати вимоги статті 84 Конституції України: кожен депутат має голосувати особисто. Ми закликаємо усіх парламентаріїв, передусім опозиційних фракцій, не допустити голосування депутатами коаліції «за себе та іншого депутата». Ми маємо проконтролювати, щоб кожен голос був відданий депутатами особисто”, - наголосив голова політради «Нашої України».

Також опозиція має не допустити, щоб голосували «сумісники», які, всупереч статті 78 Конституції, вже кілька місяців поєднують депутатський статус із роботою в органах виконавчої влади. “Вони мають нарешті покласти свій мандат і залишити Верховну Раду”, - підкреслив він.

“Ми закликаємо усіх народних депутатів стати на захист свобод і демократії в країні!» - наголосив голова політради «Нашої України».

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 19 листопада, Конституційний Суд оголосив, що пропозиція ВР доповнити Перехідні положення Конституції пунктами, відповідно до яких чергові вибори до ВР відбудуться в останню неділю жовтня 2012 року, а вибори Президента - в останню неділю березня 2015 року, відповідають положенням статей 157 та 158 Конституції України.

Тим часом в опозиції наполягають, що чергові вибори до ВР мають проходити 27 березня 2011 року.

реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Найбільший соціальний проект Азаров робитиме з російським банком?


Уряд планує найближчим часом реалізувати найбільш значущий соціальний проект за останні роки – введення електронної соціальної карти. Ідею соціальної карти в Україні ще з весни просуває російський «Сбербанк», пише COMMENTS.UA.

За джерелами видання, у травні «Сбербанк» першим запропонував Кабміну реалізувати в Україні спільно з «Укрпоштою» проект випуску соціальних карт для українських громадян, а згодом до цієї ідеї приєднався і український «Ощадбанк».

«Сбербанку», мабуть, настільки хочеться зайняти цю перспективну нішу, що до «побажання» голови правління Германа ГРЕФА влітку приєднав свій голос Президент РФ Дмитро МЕДВЕДЄВ. А вслід за цим Г.ГРЕФ натякнув, що «Ощадбанк» вже дуже багато зробив для України», - пише видання.

COMMENTS.UA нагадує, що в Російській Федерації соціальна картка є пластиковою картою встановленого зразка, яка одночасно забезпечує пільговий проїзд у громадському транспорті, надання житлових субсидій, отримання соціальних виплат, пенсій, допомоги, стипендій, а також знижки при оплаті товарів і послуг і є також полісом медичного страхування.

реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/