зафолловити у Твіттеріпідписатися на RSS

Cтатті про українську політику і не тільки

20.01.11

Уряд дозволив росіянам працювати на шельфі Чорного моря


Кабінет міністрів України дав згоду на укладення договору про спільну діяльність між державним акціонерним товариством “Чорноморнафтогаз” і ВАТ “Лукойл” з розвідки і видобутку нафти і природного газу на шельфі Чорного моря.

Відповідне розпорядження №2361 від 20 грудня 2010 року розміщено на сайті уряду.

У документі зазначається, що рішення ухвалене за пропозицією Міністерства енергетики і вугільної промисловості.

Розпорядженням передбачається, що об`єктом спільної діяльності є розробка Одеського, Безіменного і Суботинського родовищ. Частка ДАТ “Чорноморнафтогаз” у спільній діяльності повинна становити не менш як 50%, внеском “Чорноморнафтогазу” є геолого-економічна оцінка запасів нафти, природного газу і супутніх компонентів зазначених родовищ. Внеском ВАТ “Лукойл” є фінансові ресурси, технології і устаткування, необхідні для дотримання параметрів, передбачених проектами з розвідки і видобутку нафти і природного газу на зазначених родовищах.

Підготовлений до підписання договір про спільну діяльність, говориться в розпорядженні, має бути поданий на узгодження Кабінету міністрів України.

Довідка УНІАН. ДАТ «Чорноморнафтогаз» входить до складу НАК «Нафтогаз України» і спеціалізується на розвідці та видобутку нафти і газу в акваторії Чорного і Азовського морів.

В даний час на балансі ДАТ «Чорноморнафтогаз» 17 родовищ, із яких 11 газових, 4 газоконденсатних і 2 нафтових. Сумарні запаси всіх родовищ сьогодні становлять: з природного газу – 58,56 млрд. куб. м, з газового конденсату – 1231 тис. тонн, з нафти - 2530 тис. тонн.

100% акцій «Чорноморнафтогазу» перебувають в управлінні НАК «Нафтогаз України».

ВАТ «Лукойл» - російська нафтова компанія. Компанії "Лукойл" належать 6 нафтопереробних заводів у Росії й за кордоном: і Україні, Болгарії та Румунії. Їх сукупна потужність становить 14 млн. тонн нафти на рік.

реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://bit.ly/h3tXIV
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

МЗС України: закриття "Об’єднання українців Росії" зашкодить відносинам з Росією


У Міністерстві закордонних справ України вважають, що рішення про закриття Об’єднання українців в Росії (ОУР) завдасть істотної шкоди “атмосфері” українсько-російських відносин.
Про це у коментарі УНІАН сказав директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег ВОЛОШИН.

“Ми переконані, що дана організація при всіх недоліках і недостатній ефективності у своїй діяльності повинна функціонувати і надалі. Адже рішення про закриття цього об’єднання неминуче нанесло б істотну шкоду атмосфері українсько-російських відносин”, - сказав О.ВОЛОШИН.

За його словами, МЗС України відомо, що Міністерство юстиції РФ вже давно проводить перевірку діяльності Об’єднання українців в Росії.

“Ми розраховуємо, що висновок, який буде зроблено за підсумком цієї перевірки, дозволить зберегти ОУР”,- додав О.ВОЛОШИН.

Він зазначив, що МЗС України уважно відстежує ситуацію навколо цього об’єднання.

За словами дипломата, для України одним з пріоритетів у діалозі з РФ є питання щодо сприяння влади задоволенню законних культурно-освітніх та інших прав багатомільйонної української громади, що мешкає в цій державі. В цьому контексті МЗС України розглядає і питання Організації українців Росії.

“Коли ми говоримо про стратегічне партнерство між Росією та Україною, то, в тому числі, маємо на увазі, що обидві сторони цих відносин підходять до їх оцінки і до кожної своєї дії з позиції стратегічного аналізу наслідків того чи іншого кроку. Відверто кажучи, можна сумніватися в тому, що в діяльності російських органів влади в ситуації навколо Федеральної національної культурної автономії українців Росії, Об’єднання українців Росії, Бібліотеки української літератури у Москві повною мірою присутній стратегічний аналіз наслідків цих дій для атмосфери не стільки навіть офіційних відносин, скільки стосунків між народами України та Росії”, - додав О.ВОЛОШИН.

Він наголосив, що МЗС України вживатиме всіх можливих заходів для того, щоб переконати російську сторону в тому, що українська громада в Росії повинна мати дієздатну, потужну, впливову громадську організацію, що відстоює її інтереси, а культурно-освітні права наших співвітчизників в Росії повинні бути належним чином захищені та забезпечені.

Як повідомляв УНІАН, головний редактор інформаційного порталу Об’єднання українців Росії (ОУР) Віктор ГІРЖОВ заявив, що Міністерство юстиції РФ на 31 січня 2011 року запланувало процедуру закриття Об’єднання українців Росії «за тією ж самою схемою, як перед тим закривали Федеральну національно-культурну автономію Росії».

В.ГІРЖОВ нагадав, що міністр закордонних справ Росії Сергій ЛАВРОВ визнав, що автономію закрили з політичних причин, хоча раніше казали, що «діяльність ФНКА припинено через порушення статуту, адміністративні огріхи і таке інше».

В.ГІРЖОВ дорікнув українській владі за те, що вона «не збирається боротися» за Бібліотеку української літератури (БУЛ).

Натомість російська влада, за словами В.ГІРЖОВА, хоче переформатувати БУЛ в «бібліотеку дружби народів», щоб не було жодної української бібліотеки».

реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://bit.ly/dScPrz
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Міліція Москви: українські книги треба спалити


Підполковник міліції сказав, що я дуже поволі читаю, що я безграмотна... Він мене штовхнув, я впала на підлогу, ударившись головою... Я навіть знепритомніла...

На запитання УНІАН відповіла директор Бібліотеки української літератури в Москві росіянка Наталія Шаріна.

Наталіє Григорівно, в бібліотеці відбулися три обшуки – вилучені системні блоки комп`ютерів, сервер і 50 книг. Ви б могли уточнити, які саме видання так зацікавили російських міліціонерів?
21 грудня минулого року співробітники 11 відділу МВС Росії по боротьбі з екстремізмом ввели в електронному каталозі слово «націоналізм» і ще кілька ключових слів і зажадали частину книг, де ці слова були знайдені. Була вилучено близько13 книг з читального залу, більше 20 – з абонемента, а решту – з мого кабінету. Причому це книги, видані в 1994–1995-м роках. Деякі з них мали чистий формуляр, тобто не видавалися жодного разу.

І ці видання досі на експертизі?

Ці книги запакували, записали їх назви в протоколі обшуку і вивезли. Причому в час, коли ці книги тільки діставали, багатьом виданням співробітники міліції відразу давали характеристику – мовляв, ця книга націоналістична, ця русофобська. Заявлялося взагалі, що всі ці книги треба спалити. Коли я поставила запитання, а чому ви на ці книги вішаєте ярлик, вони відповідали, що все буде передано на психолого-лінгвістичну експертизу.

Тобто ви хочете сказати, що міліціонери пропонували спалити ці книги до експертизи?

Вони про це заявляли. Річ у тому, що вже при першому обшуку було вчинено сильну психологічну дію.

Вони весь час кричали: «Швидше читайте, швидше виймайте!», «Якщо ви ці книги не дасте, ми складемо акт про те, що ви протидієте слідчим діям!» На що ми постійно наголошували, що виконаємо всі вимоги.

Більш того, хоча було семеро співробітників і двоє понятих, вони зажадали, щоб книги виймали наші співробітники. На моє зауваження – це, мовляв, ваші слідчі дії, ви, напевно, їх і повинні проводити, була відповідь: ви що хочете, щоб ми влаштували тут розгром і всі книги опинилися на підлозі?

Перелік вилученої літератури частково опублікований. Наступного дня до нас приїжджали представники посольства України в Москві і начальник управління культури, ми ці списки їм передали.

Претензії були спочатку до одного номера газети «Нація і держава» від 16 березня 2010 року – мовляв, там є стаття, яка вже пройшла психолого-лінгвістичну експертизу. У цьому списку «перевіреної» літератури були ще 4 книги. Проте ці книги по суті були вкрадені з бібліотеки. Одна з них числилася в читацькому формулярі Сокурова Сергія Анатолійовича, яку він не повертає вже 1,5 роки.

На запитання, яким чином правоохоронці одержали решту книг для експертизи, відповіді дано не було.

Розкажіть, що спонукало міліціонера в званні підполковника вдатися до фізичної дії проти вас?

Думаю, це запитання треба поставити йому самому. Наголошую, жодної необхідності чинити так не було.

Цей міліціонер не показав посвідчення, коли прибув в бібліотеку вперше, на відміну від інших міліціонерів. Він зайшов і почав кричати: «Міліція, ми проводитимемо слідчі дії». На що я, в своєму кабінеті, попросила його надати службове посвідчення. Він почав кричати, що викличе наряд міліції і вас взагалі упечуть на 15 діб і так далі. Проте інший співробітник протягнув мені ухвалу, яку я почала читати.

Коли я читала документ, цей підполковник підійшов до мене практично впритул і почав говорити, що я дуже поволі читаю, що я безграмотна. На моє повторне прохання показати посвідчення він зажадав спочатку пред`явити паспорт. Тримаючи в одній руці ухвалу, іншою дістала паспорт. У цей момент цей міліціонер на секунду розкрив своє службове посвідчення, сунув його в обличчя, і водночас спробував узяти щось з моїх рук. Причому було незрозуміло, хоче він забрати мій паспорт чи ухвалу. Коли я ховала паспорт в сумку, він, кремезний і дужий, штовхнув мене, мабуть, намагаючись забрати щось. Я впала на підлогу, вдарившись і об крісло, і об підлогу, і об системний блок комп`ютера. На якусь частку секунди я знепритомніла, тому що як я вставала, вже не пам`ятаю.

Потім наші співробітники розповіли, що я встала сама. Коли я встала, він вихопив цей папір і почав перед понятими і іншими працівниками міліції кричати: «Дивіться, що вона зробила, як вона поводиться з документом, дивіться, вона його пом`яла». Далі пролунали фрази про те, що мене треба відправити до психлікарні.

Пізніше мені вдалося прочитати цю ухвалу, де йшлося про вилучення блоку з сервера. Тут у присутності всіх я сказала, що ми ж жодного разу не чинили опір і навіщо, на якій підставі мене штовхнули.

Наші співробітники заступилися за мене, кажучи: «Що вона зробила, щоб застосовувати фізичну силу?»

Після цього я відразу подзвонила начальнику управління культури ЦАО міста Москви і викликала швидку допомогу.
Ви говорили, що в результаті одержаних травм вам дали лікарняний до 19 січня. Зараз як почуваєтеся?

Я вчора була у лікаря-травматолога, він оглянув забої і синці. Мені продовжили лікарняний лист до кінця цього тижня, і зараз мене спостерігає невролог.

А ви можете назвати прізвище міліціонера, який напав?

Оскільки лікарі лікарні подали в п`ятницю офіційне повідомлення про побої в міліційне зведення, наступного дня цим питанням займався наш дільничний. Мені б не хотілося називати це прізвище, щоб не випереджати події. Ми написали відповідну заяву в прокуратуру. Я перший раз потрапила в таку ситуацію і боюся зашкодити слідству.

Зараз в Україні ситуація з бібліотекою стала одним з чинників внутрішньої політики. Опозиційні партії вимагають доповіді голови МЗС України в парламенті і звільнення нашого посла Володимира Єльченка. Ви як безпосередній учасник цього процесу можете розповісти про внесок українських дипломатів в розв’язання цієї конфліктної ситуації?

Я хочу заявити, і не тільки від себе, а також від усіх співробітників бібліотеки і керівництва управління культури ЦАО міста Москви про величезну допомогу українських дипломатів.

22 грудня, тобто наступного дня після першого обшуку, мені подзвонили з посольства України в РФ, і радник-посланник Вячеслав Яцюк розпитав про той, що відбувається і попросив дозволу приїхати разом з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Росії Володимиром Єльченком. Ця зустріч відбулася наступного дня, 23 числа. Мені б хотілося висловити вдячність, тому що українська сторона однією з найперших, і тим більше на такому високому рівні, відвідала бібліотеку. Ми розмовляли більш як півтори години. У розмові брали участь посол України, начальник управління культури ЦАО міста Москви Ромуальд Крилов-Іодко і я. Йшлося про те, яким чином посольство може допомогти. І це при тому, що в даному випадку Бібліотека української літератури є державною установою міста Москви і повністю фінансується урядом російської столиці. В даному випадку щодо українських дипломатів, окрім слів подяки, я нічого не можу сказати.

Ще до нового року до нас приїхала радник з культури українського посольства Галина Степаненко з метою надати максимальне сприяння. Із самого початку і до сьогодні практично щодня українські дипломати у контакті з нами і цікавляться, як ідуть справи. Я вважаю, що посольство України в особі посла, радника-посланника Яцюка, радника по культурі Степаненко виконали і продовжують робити величезну роботу. Коли ми вийшли після новорічних свят, ми дізналися про велику кількість заяв, як з українського, так і російського боку з приводу нашої бібліотеки. Все це було б неможливо, наскільки я розумію, без зусиль цих людей.

Я бачу величезну зацікавленість представників українського посольства в тому, щоб врегулювати ситуацію і розібратися в тому, що відбувається.

Як ви вважаєте, чому 13 січня на підсумковій прес-конференції голова МЗС Росії Сергій Лавров заявив про важливість Бібліотеки української літератури для української діаспори, а рівно через добу, 14 січня пройшов третій обшук?

Я не можу говорити про свої припущення навіть внаслідок того, що я є директором державної установи культури. В даному випадку мені хотілося сказати про конкретні факти. Справді, зусилля, які роблять співробітники МЗСів як з одного боку, так і з іншою, дуже важливі. Не потрібно сумніватися в заявах такої людини, як Лавров. Найімовірніше, слідчі дії йдуть своїм шляхом, а робота дипломатів і всіх людей, які зацікавлені в нормалізації ситуації, - своїм. Припущу, що десь відбулася нестиковка.

Я б хотіла зазначити, що, хоча вони, слідчі, прийшли до нас 14 січня, ухвала про проведення обшуку датувалася 27 грудня минулого року. Виникає питання, чому вони не прийшли 27-го до нас? Вони були у нас 21 і 25 грудня. При тому, що 29 грудня я була вже на другому допиті, і в розмові із слідчим не було навіть мови про цю ухвалу про обшук. Тобто вже тоді ухвала про обшук була, але вона не було пущене в хід. Тоді до нас не було ніяких претензій – ми видали все, що від нас вимагали і жодним чином не протидіяли слідчим діям. Притому що під час другого обшуку була спроба підкинути речові докази, що зафіксовано в протоколі обшуку.

Зараз порушено справу за факту розповсюдження екстремістської літератури в бібліотеці. Ви можете розповісти, хто конкретно проходить у цій справі?

Досі, незважаючи на клопотання адвоката, на те, що я теж про це говорила і на першому, і на другому допиті, ухвали про порушення кримінальної справи ніхто з нас не бачив. На клопотання адвоката показати ухвалу, на підставі чого було порушено кримінальну справу за статтею 282 КК РФ, частина перша, надійшла письмова відмова. На друге клопотання позитивної відповіді теж немає.

В ухвалі на обшук, яку нам дали тільки прочитати, йдеться про те, що порушено кримінальну справу щодо невстановлених осіб, які на території Бібліотеки української літератури поширювали екстремістську літературу.

Перший обшук пройшов 21 грудня, але ще 18 грудня у ряді російських ЗМІ з посиланням на правоохоронні органи з`явилася інформація про те, що порушено кримінальну справу проти Бібліотеки української літератури, де виготовлялися і поширювалися листівки екстремістського змісту.

20 грудня я особисто дзвонила до московської прокуратури і повідомила, що ця інформація не відповідає дійсності, а також просила уточнити, чи справді порушено кримінальну справу. Мене перенаправили до слідчого комітету, де я поставила питання, як спростувати такі повідомлення в ЗМІ. На підставі спілкування із співробітниками слідчого комітету і прокуратури ми дали спростування в деяких ЗМІ.

А наступного дня 21 грудня о 12.00 у нас почався перший обшук. Тільки тоді ми дізналися, що кримінальну справу все-таки порушено. На моє запитання, чому нас звинувачують у співорганізації конфлікту, який стався в Москві (у грудні), відповідей ми не одержали – тільки усмішки і цинічні вислови.

Причому в ухвалі йшлося про русофобську і антиросійську літературу, тобто про 5 видань, про які я говорила вище.

Виходить, що Бібліотеку української літератури хочуть зробити крайньою за етнічні конфлікти, які прокотилися по РФ наприкінці минулого року?

Я не можу говорити про це, тому що фактів, які підтверджують це, немає. Можна вибудовувати різні логічні ланцюжки, але прямих доказів у нас немає. Зараз правоохоронці відмовляються від інформації про виготовлення листівок. Довести щось дуже складно. Ми консультувалися з цього приводу, і нам пропонували подати на ці ЗМІ до суду, але події так розгорнулися навколо самої бібліотеки, що зараз нам не до цього. Ми робимо все, щоб врятувати бібліотеку і не допустити її закриття. Ми всіляко сприяємо слідству, щоб спокійно розібратися. Незважаючи на всі претензії, які у нас є до правоохоронних органів.

Як ви думаєте, чому в принципі виникла така ситуація з бібліотекою? Тут замішана велика політика чи це боротьба за приміщення площею 627 кв. метрів або щось інше?

Будівлю я б одразу виключила. Наша бібліотека має добрі приміщення, але вона далеко не єдина в центральній частині Москви.

Я можу як громадянка Російської Федерації сказати, що, найімовірніше, це серія збігів. Після заворушень на Манежній площі наш президент, природно, заявив, що найголовніше – це боротьба з націоналізмом і екстремізмом.

Не хочеться вірити у те, що правоохоронні органи, не маючи ніяких підстав, прийшли до нас. Мені здається, що це чисто провокаційні дії. Ймовірно, що це просто донос. Це міг зробити той, хто не розуміє, як працює бібліотека. Ми працюємо у суворій відповідності до закону «Про бібліотечну справу», який у ряді моментів перетинається із законом «Про протидію екстремістській діяльності».

Згідно з цим законом, Мін’юсту Росії доручено вести список екстремістських матеріалів...

Я дуже уважно подивилася судову практику відносно бібліотек і цього закону по боротьбі з екстремізмом. На сьогодні в Росії є два випадки, коли проти бібліотек у Воронезькій і Костромській області задіювався цей закон. До цих бібліотек судом робилося розпорядження, про те, що у фондах є книги, які зазначені у федеральному списку, тому прохання ці книги вилучити.

У лютому минулого року в Москві проходив круглий стіл за участю співробітників генпрокуратури і членів російської бібліотечної асоціації. Тоді представник генпрокуратури говорив тільки про адміністративну відповідальність, якщо книги, що потрапили в список екстремістської літератури, вчасно не вилучаються з бібліотеки. Причому перший раз попередження, а потім - штраф. Це вся судова практика, яка на сьогоднішній день існує в Росії.

Причому психолого-лінгвістична експертиза, очевидно, також повинна проводитися кілька разів. Для одного фахівця одне видання може бути націоналістичним, а для іншого – про історію певного періоду в Україні.

У деяких коментарях можна почути, що Бібліотека української літератури – це «розсадник бандерівщини в центрі Москви». Як би ви прокоментували такі заяви?

Хай такі слова залишаються на совісті людей, які це заявляють. Це – не професійні коментарі або думки, які робляться без опори на факти і докази.

У цій ситуації треба спиратися на закон, і ми працюємо відповідно до закону. Окрім цього, ми керуємося найголовнішим законом Росії – Конституцією.

Розкажіть, як книжки потрапляють на полиці бібліотеки?

Існує думка, що в бібліотеку можна купити все, що захочеш. Це не так, оскільки є чітка нормативно-правова база, згідно з якою співробітники бібліотеки можуть купити ту чи іншу літературу. Перш за все, ми купуємо так звані «обов`язкові примірники». Наприклад, в Україні видано енну кількість найменувань книжок різними видавництвами, занесеними в державний реєстр. Ми дивимося, скільки книг вийшло в Україні на різні теми (починаючи від сільського господарства, закінчуючи художньою літературою). Обов`язок бібліотеки купити якомога більше обов`язкових примірників тих найменувань, які вийшли, в нашому випадку в Україні. Фонди бібліотеки повинні якомога повніше відображати видавничу діяльність України. Адже бібліотека створена для задоволення потреб українців, які живуть на території РФ. Наприклад, вже вийшло 20 книжок української письменниці Марії Матіос, і читачі запитують, чому у нас є тільки одна. Це стосується художньої літератури. Таким самим чином ми поповнюємо книжки з історії і інших тем.

Окрім цього, часто нам книжки дарують. За час, коли я працюю, ми одержували книжки від державних, освітніх і видавничих структур України, від делегацій письменників, які до нас приїздять. Причому, найчастіше вони дарують саме свої книжки. Усе це оформлюється відповідними актами, бухгалтерія ставить їх на баланс, і лише після цього книжка може потрапити на книжкову полицю бібліотеки.

Іншими словами, бібліотека не має права купувати літературу, зокрема періодику, яка не видається офіційно. Крім цього, не потрібно забувати, що книжки з України проходять дві митниці. Також оголошується тендер на закупівлю відповідно до законодавства уряду Москви. І вся ця інформація у відкритому доступі – будь-яка людина може подивитися, яку літературу ми хочемо купити. І списки на 2011 рік вже вивішені.

Скажіть, скільки читачів у бібліотеки?

Тільки у Москві українська діаспора перевищує 300 тисяч осіб. Щоб ця бібліотека була відкрита, в 1989 році перші листи писав вже, на жаль, покійний двічі Герой Радянського Союзу космонавт Павло Попович.

Також ініціатором відкриття бібліотеки була українська молодь, яка вчилась у вузах Москви. Тобто велика кількість людей офіційно зверталися до влади з проханням відкрити бібліотеку. Після листа Поповича менш ніж за два місяці вже була відповідь з Московської ради, де було запропоновано кілька адрес російських бібліотек для розміщення спочатку відділу української літератури. Пізніше, ухвалою від 19 грудня 2000 року, була створена окрема Бібліотека української літератури. За всім цим стоїть праця великої кількості людей, і не треба про це забувати. Усі ці люди здійснювали своє конституційне право на доступ до інформації.

Більш того, в тому ж законі «Про бібліотечну справу» йдеться про так звані національні фонди, яким є фонд нашої бібліотеки. Там записано, що громадяни різних національностей, які проживають на території РФ, мають право на отримання інформації, що стосується того чи іншого етносу. Власне, вимоги громадян РФ українського походження і були втілені в Бібліотеці української літератури.

За підсумками минулого року в бібліотеці було майже 25 тисяч відвідувань. На жаль, через усі ці події ми не змогли скласти річний звіт. Я вже не кажу про два наші сайти і про відділ історії української книги, створений 2008 року. Співробітники цього відділу – визнані вчені, відомі в слов`янському світі. Ми проводимо не тільки наукові дослідження, а й видаємо власні наукові роботи, які представляються на найбільших конференціях в світі.

Окрім цього, щороку співробітники відділу історії української книги беру участь в 16-17 міжнародних семінарах, велика частина з яких проходить в Україні, де ми представляємо свої наукові дослідження.

Не слід забувати про те, що ми маємо в своєму розпорядженні унікальний фонд рідкісних книг, що вийшли починаючи з кінця XIX століття. Більш того, всі ці дослідження спрямовані на історію української книги. Підтвердженням нашої серйозної наукової роботи є великий грант, який в 2009 році нам видав Фонд «Русский мир». Ці кошти ми направили на зміцнення українсько-російського гуманітарного діалогу.

Було проведено три конференції за участю більш як сорока українських науковців і такої ж кількості науковців з Росії.

У процесі конференцій, ці науковці активно знайомилися з фондом бібліотеки. І хотіла б відповідально заявити, що з боку росіян ніколи не чула жодного зауваження щодо того, що ж у вас там стоїть на книжкових полицях. Ні про антиросійську, ні про русофобську літературу не йшлося. Це дуже важливо.

Окрім цього, за час моєї роботи не було жодної претензії (усної або письмової) з боку читачів.

Причому читачі приходять до нас дуже різні, і не всі з них мають українське коріння.

Розмовляв Роман Цимбалюк, власкор УНІАН у Росії

реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |

Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://bit.ly/f2ig6c
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Про що свідчать жорсткі оцінки Заходу щодо стану демократії в Україні


Експерти сумніваються, що західні країни можуть ввести санкції стосовно керівництва України через порушення в державі демократичних норм.

Про це вони заявили в опитуванні, проведеному сайтом “Політична думка”.

Експертів попросили відповісти на запитання: “Чи свідчать жорсткі оцінки щодо стану демократії в Україні про те, що Захід не буде більше "панькатися" і з українською владою? Чи може ЯНУКОВИЧ і його соратники опинитися в “чорному списку” ЄС?”.

При цьому у повідомленні нагадується, що “Польща включила Президента Білорусі Олександра ЛУКАШЕНКА у список білоруських чиновників, яким буде заборонено в`їзд до цієї країни за репресії опозиції.

Питання про санкції проти офіційного Мінська розглядалося на засіданні Європарламенту в Брюсселі, очікується спеціальна заява про ситуацію в Білорусі верховного представника ЄС із зовнішньої політики Кетрін ЕШТОН. У чорному списку Європарламенту може опинитися й прем`єр-міністр РФ Володимир ПУТІН через причетність до справи Михайла ХОДОРКОВСЬКОГО”.

Письменник Юрій АНДРУХОВИЧ не виключив, що до Президента України чи когось із його команди західні держави можуть застосувати санкції.

“Висновки можна буде робити із того, чи західна спільнота втілить якісь заходи щодо двох наших сусідніх можновладців. Якщо вони, наприклад, застосують санкції щодо ЛУКАШЕНКА і його режиму, то це означатиме, що в них достатньо рішучості. Тобто що Україна вже в кандидатах на щось подібне. Я розумію так, що вони все ж не хочуть Україну втратити, тож і намагаються, не спалюючи мостів, усе ж таки чинити політичний тиск на нинішній режим, тримаючи його на максимально короткому повідку. Втім, поки що ми майже не відчуваємо, чи в них узагалі є хоч якийсь повідок. Але, здається, крига скресла, і Захід починає розуміти, що тут таки коїться щось вельми недобре”, - зазначив Ю.АНДРУХОВИЧ.

Директор Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина БЕКЕШКІНА вважає, що поки Україна залишається “напіввільною” державою, західні країни не введуть санкції проти української влади.

“Ставлення ЄС до ПУТІНА і ЛУКАШЕНКА різне, бо в Росії – нафта, від якої залежить Європа, а в Білорусі її немає. В Україні теж нафти немає, отже можна говорити про імовірність ставлення до ЯНУКОВИЧА так само, як до ЛУКАШЕНКА. А опинитися у “чорному списку” ЯНУКОВИЧ може тоді, коли Україна перетвориться на Білорусь. Поки що Україна, хоч і істотно втратила у рейтингу свободи, але все ж таки залишається напіввільною країною, на відміну від повністю не вільних Росії та Білорусі. Якщо у ЯНУКОВИЧА і оточення вистачить розуму зупинитися хоча б на такій напівдемократії і не доводити до диктатури, то санкцій не буде. Але боюся, хлопці уже відчули запах крові...”, - сказала І.БЕКЕШКІНА.

Професор політології Олексій ГАРАНЬ також не виключив, що Європейський Союз і США можуть ввести санкції стосовно українського керівництва, якщо воно не змінить свою внутрішню політику.

“Я думаю, що ЄС, США вирішують зараз дилему, бо вони пам`ятають, як було з КУЧМОЮ, який внаслідок касетного скандалу став опальною персоною для Заходу. У нього тоді залишився лише один напрямок, де його приймали, де з ним спілкувалися - це Росія. Тому очевидно, що на Заході є побоювання, аби Україна не відійшла знову в один бік. Саме тому з приходом ЯНУКОВИЧА до влади Захід приділяв достатньо уваги Україні. ЯНУКОВИЧА запрошували активно з візитами. Однак з цього нічого не вийшло, це не спрацювало, надто великий крен у бік Росії. При цьому Захід був сам зацікавлений на початку у налагодженні стосунків України з Росією. Але зараз там розуміють, що цей крен став небезпечним”, - зауважив О.ГАРАНЬ.

На його думку, найбільше демократичний світ зараз турбує побудова в Україні авторитарного режиму.

О.ГАРАНЬ констатував збільшення критичних висловлювань з боку європейських структур на адресу України. “Ми також бачимо, як Україна втрачає свої показники і статус у різних рейтингах. Показовою є заява єврокомісара з питань розширення і європейської політики сусідства Штефана ФЮЛЕ про вибіркове правосуддя в Україні, заява США про ситуацію в Україні тощо. Усе це свідчить, що критика буде лише наростати, всі уже там збагнули, хто такий ЯНУКОВИЧ, і жодних ілюзій уже не мають”, - сказав експерт.

На його думку, стосовно введення санкцій щодо української влади, то це залежить від її подальшої поведінки. “Якщо ЯНУКОВИЧ і команда і надалі нехтуватимуть законами, то я не виключаю, що Захід буде змушений жорстко реагувати. Водночас там шукатимуть шляхи уникнення в Україні сценарію, який може підштовхнути ЯНУКОВИЧА в бік Росії”.

При цьому О.ГАРАНЬ переконаний, що вплинути на українську владу можуть самі українці.

“Крім того, сподіваюся, що ЯНУКОВИЧУ має бути неприємною сама думка про санкції щодо нього та ізоляцію його на Заході. А починатимуть там з ігнорування – ЯНУКОВИЧА перестануть запрошувати у західні країни. Якщо це не допоможе, то можуть включити більш дієві заходи – позбавлення віз, блокування рахунків у банках, тобто той арсенал, який застосовується до диктаторських режимів. Гадаю, що можливість застосування таких санкцій має змусити замислитися ЯНУКОВИЧА. Захід, своєю чергою, від жорстких санкцій стримуватиме фактор Росії”, - вважає політолог.

Політичний аналітик Сергій ГРАБОВСЬКИЙ сумнівається, що західні країни введуть санкції стосовно В.ЯНУКОВИЧА чи інших українських високопосадоців.

“До жорсткої реакції з боку Заходу і Європи зокрема, думаю, ще далеко. На жаль, сучасні європейські політики, на відміну від своїх великих попередників, нездатні грати на випередження. А тому доти, доки ЯНУКОВИЧ не вдасться до таких брутальних дій, як ЛУКАШЕНКО, поки він не сфальшує відверто ще одні вибори, - боюся, нічого серйозного не станеться. Як їздив ЯНУКОВИЧ до Іспанії "лікувати коліно", так і їздитиме. Як скуповуватимуть олігархи України маєтки у Франції та на Кіпрі – так і скуповуватимуть”, - сказав С.ГРАБОВСЬКИЙ.

Доцент Києво-Могилянської академії Ігор ЛОСЄВ також вважає, що ЄС та США не можуть вплинути на українську владу.

“Я би не покладав великих сподівань на Захід, бо він є корисливим у своїх міркуваннях і часто спокійно обмінює права людини і демократію на нафту і газ. Тому не треба чекати, що Захід нам допоможе. Цілком можливо, що не допоможе...”, - зазначив він.

Водночас І.ЛОСЄВ висловив сподівання, що на команду Президента вплине народ.

“Скажімо у тій же самій комуністичній Румунії жодна із західних країн не могла вплинути на Ніколае Чаушеску. Але прийшов момент, коли на нього вплинув румунський народ. Сподіваюся, що так само відбудеться і в Україні, але не в кривавий спосіб, а більш цивілізовано. Народ має сказати своє слово”, - переконаний І.ЛОСЄВ.

Професор політології (США) Олександр МОТИЛЬ зауважив, що “Чорні списки” складає Рада Європейського Союзу, точніше міністри зовнішніх справ країн-членів. В Раді мають неабиякий вплив Німеччина, Франція, Італія, які з прихильністю ставляться до Росії і не хотітимуть ображати ПУТІНА. І навряд чи там ухвалять якісь санкції стосовно ПУТІНА та на його союзника ЯНУКОВИЧА”.

За словами політолога, ситуація з О.ЛУКАШЕНКОМ простіша, ніж з В.ПУТІНИМ. “Він самодекларований диктатор. Білорусь мала і не дуже важлива економічно для Європи, відносини Білорусі з Росією напружені. Отже Європі легко ставити заборону на ЛУКАШЕНКА”, - зауважив Р.МОТИЛЬ.

Водночас він припустив, що навіть якщо Європейський парламент рекомендує застосувати санкції до українських високопосадовців, Рада ЄС не погодиться на це.

“ЯНУКОВИЧ - самодекларований ентузіаст Європи, самоназваний «демократ». Україна важлива для Європи, а відносини України з Росією близькі. Європарламент може закликати до накладання заборони на «януковичів», але Рада ЄС навряд чи погодиться в теперішніх обставинах. Інша річ, якщо режим явно спровокує кровопролиття, хоч і тоді, скоріше, можуть занести міністра внутрішніх справ України до чорного списку, а не самого ЯНУКОВИЧА”, - вважає О.МОТИЛЬ.

реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://bit.ly/gH4HKO
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

Коли ми образимось на свою рабську покірність?


Наближається незвичайна ювілейна дата. Рік тому третина виборців України проголосувала за Віктора Януковича, друга третина – за Юлію Тимошенко, а третя третина – «проти всіх».

Численні документальні матеріали, представлені в Апеляційний суд командою Тимошенко за результатами президентських виборів, переконливо свідчили про фальсифікації під час підрахунку голосів на користь Януковича.

Фальсифікації були настільки нахабними, що в ряді випадків дільничні й окружні комісії не брали до уваги навіть протоколів із мокрими печатками, а виводили зовсім інші цифри.

Але вже з першого засідання Апеляційного суду стало очевидним, що й ця державна інстанція також не збирається брати до уваги очевидні факти.

Зрештою, розмір фальсифікації у 5-7 відсотків, який забезпечив перевагу лідера Партії регіонів над лідером БЮТ-«Батьківщина», не був достатньо переконливим для суспільства, в якому третина чисельності громадян-виборців проголосувала «проти всіх».

Саме оці «противсіхи» й надали можливість прийти до влади, тим, хто називає Українців «козлами», хто Помаранчеву революцію називає не інакше як «оранжевой чумой», хто у 2004-му році здійснив масштабні фальсифікації під час президентських виборів, хто для власного «первісного накопичення капіталу» зруйнував життя людей на Донбасі й мав на меті зруйнувати його по всій Україні.

«Противсіхи» – це люди, котрі не беруть на себе відповідальності за те, що вони чинять. Вони лише заглядають у рот черговому «князю», «гетьману» чи «лідеру», розвішують вуха на його солодкоголосі теревені й радісно сприймають локшину брехні, яку цей «патріот» вішає їм на вуха.

Ну й де зараз цей «месія»? Відпочиває на своїх 16 гектарах приватних угідь, розводить бджоли і ліпить горщики за Трипільськими зразками? Як кажуть, зробив свою чорну справу, організував виступ «противсіхів» проти України і нині почиває на лаврах.

А що «противсіхи»? Чи усвідомили свою відповідальність за те, що наробили? Привели до влади малограмотного «лідера», команда якого впродовж одного року відкинула нашу Батьківщину на двадцять років назад.

Зокрема нова влада продовжила ще на півстоліття окупацію українського Криму іноземними військами, зґвалтувала Конституцію України, відновила й прискорила процеси русифікації в освіті й культурі, побудувала вертикаль влади диктаторського типу, ліквідувала демократичні принципи роботи Верховної Ради, перетворивши український парламент у машину для узаконення антинародних рішень.

Верховна Рада фактично стала таким собі законопостачальним органом для Партії регіонів і, спираючись на «тушковану» монополію, прийняла низку законів, що порушують Конституцію України та права громадян.

Яскравим прикладом антинародних рішень нинішньої влади є розроблений урядом Азарова Податковий кодекс, зміст і процедури обговорення і ухвалення якого викликали обурення всіх свідомих Українців.

Всупереч правді й здоровому глузду, знову визнано законною діяльність одіозного «РосУкрЕнерго», знову запущено в «роботу» сумнозвісну аферу «Венко Прикерченське», знову різко збільшено фінансування внутрішніх силових структур і прокуратури, тоді як українське військо залишено на голодному пайку.

У шкільну освіту повертається ідеологія, розроблена кремлівськими політологами, у вищих навчальних закладах зменшено кількість місць для навчання за рахунок держави, а незалежне тестування фактично ліквідовується.

Водночас, розгорнуто переслідування відомих опозиційних діячів України. За виссаними із пальця звинуваченнями заарештовано Юрія Луценка – принципового чоловіка, який, перебуваючи на посаді міністра МВС передав до Генеральної прокуратури понад 8000 (вісім тисяч!) кримінальних справ, в яких фігурують нинішні можновладці.

І що з того? А те, що Генпрокуратура, перебуваючи тоді під особливою опікою Ющенка, фактично заблокувала всі ці справи. Відповідно нині фігуранти тих справ намагаються будь-що «нейтралізувати» Луценка.

«Пришили справу» ще кільком особам із уряду Тимошенко, а її саму мало не щодня допитують у Генеральній прокуратурі, взявши з неї підписку про невиїзд.

Переслідування нинішньою правлячою верхівкою своїх політичних противників набирають обертів і мають на меті залякати суспільство, загасити прагнення громадян до справедливості. Брехня стала звичайним інструментом державної політики.

Донецький клан проросійських олігархів, ігноруючи права опозиції, монополізував владу в Україні, на всіх рівнях розставивши своїх людей. При цьому, як показали місцеві вибори, регіонали не гребували нічим, щоб підім’яти під себе керівництво сільськими, селищними і районними Радами.

Але головним й чи не найбільш очевидним показником руйнівної діяльності нинішньої влади «професіоналів», продовжує залишатися рівень цін, що лише впродовж червня-вересня зросли по значній частині товарів щоденного вжитку на 30-35 відсотків.

Нинішня влада – це влада капіталістів, які діють виключно у власних інтересах, ігноруючи життєві потреби суспільства. Достатньо нагадати, що державним бюджетом на 2011 рік передбачено виділити всього 6 (шість!) відсотків на здійснення повноважень місцевого самоврядування. Це найнижчий показник у світі!

Ось до чого призвела «противсіхна» безвідповідальність громадян. Тепер можна бити себе у патріотичні груди і клястися у любові до своєї Батьківщини.

Але жодні гарячі слова нічого не варті, якщо за ними не стоять рішучі дії. Дії, перед початком яких кожен громадянин має усвідомити, що саме від нього залежить майбутнє України.

Дорогі мої співвітчизники! Треба врешті-решт відкрити очі на світ і образитись не на когось, а на себе. Образитись на свою рабську покірність, боягузтво і безвідповідальність мислення. Бо мислення за принципом «моя хата скраю» нерідко приводить до втрати цієї хати.

Віталій Корж, народний депутат України

реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |

Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://bit.ly/i8zvYr
http://www.unian.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

У Генконсула РФ запитали які українські книжки в Росії заборонені (ФОТО)


Під Генконсульством РФ у Львові відбувся пікет з приводу порушення національних прав українців у Росії. Пікетувальники вимагали список заборонених в Росії українських книжок та назвати критерії, за якими книгу можна вважати джерелом націоналістичних ідей.

Під час пікету народний депутат від НУ Володимир В’язівський передав Генконсулу РФ у Львові Євгену Гузєєв листа з вимогами та книжку академіка Вишенського "Судебник речи".

За словами В’язівського, лист містить занепокоєння з приводу порушення національних прав української громади в Росії. А також заклик назвати чіткі критерії, за якими ту чи іншу книгу можна вважати джерелом націоналістичних ідей. Таким чином ЛОО "Наша Україна" відреагувала зокрема на вилучення з Української бібліотеки в Москві книжок, що можуть містити націоналістичні ідеї.

Натомість книга "Судебник речи", за словами народного депутата, має нагадати Євгену Гузєєву, що тоталітарний режим не повинен більше існувати.

"Як тільки ми отримаємо відповідь від Генерального консула, ми будемо знати, які книжки можна передавати до Росії. Ми хочемо знати, чи можна передати "Кобзар" у повному виданні з віршем "розрита могила", – зазначив В’язівський, додаючи, що він чекатиме відповіді зі списком забороненої літератури.

Своєю чергою голова об’єднання "Українська справа" Юрій Антоняк наголосив, що учасники пікету приймають теперішні дії російського уряду як "неосталінізм, чекізм, і махровий шовінізм". Також він вказав на те, що окрім ситуації з Українською бібліотекою в Москві, в Росії є спроби закрити Об’єднання українців Росії, а низка вбивств українських активістів у Росії не отримала належної уваги з боку російських правоохоронних органів.

Організаторами пікету були ЛОО "Наша Україна" та громадські організації; в ньому взяло участь 15 людей.


реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |

Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://bit.ly/fIcTuD
http://www.zaxid.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

На Львівщині здали лише дві тисячі гривень на пам’ятник Сталіну


Від мешканців Львівської області на відновлення пам'ятника Сталіну в м. Запоріжжя надійшло дві тисячі гривень. Про це повідомив другий секретар Запорізького обкому КПУ Олександр Зубчевський.

"На наш банківський рахунок надійшли дві тисячі гривень від жителів Львівської області з призначенням платежу "На відновлення пам'ятника Й.В. Сталіну в м. Запоріжжя". Якщо відкинути всі нісенітниці, які сучасні неонацисти "ліплять" Сталіну, то з часом жителі Західної України прийдуть до розуміння, що пам'ятник Сталіну повинен бути не тільки в Запоріжжі, а й у Львові, Івано-Франківську, Тернополі", - зазначив О.Зубчевський, повідомили ZAXID.NET у прес-службі Запорізького ОК КПУ.

Нагадаємо, невідомі 31 грудня 2010 року близько 23.30 підірвали пам'ятник Сталіну в Запоріжжі на території будівлі обкому Комуністичної партії. Згодом комуністи заявили, що у Запоріжжі буде встановлено новий пам’ятник Сталіну і розпочали збір коштів.

реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |

Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://bit.ly/if2mXr
http://www.zaxid.net/
http://article-blogger.blogspot.com/

СБУ не має діла до проросійських екстремістських організацій


В Україні діє низка екстремістських проросійських організацій, на яких не звертають увагу правоохоронні органи України, у тому числі – СБУ, - заявив громадський діяч, голова об’єднання «Українська справа» Юрій Антоняк.

«Є цілий ряд екстремістських проросійських організацій. На превеликий жаль, правоохоронні органи, Служба безпеки України і всі інші компетентні інстанції в Україні абсолютно не звертають на це уваги», - заявив Антоняк під час пікету Генерального консульства РФ у Львові 20 січня.

За його словами, є величезний перелік «братств» та «землячеств», які виступають з відверто екстремістськими лозунгами, ставлять під сумнів територіальну цілісність України, вимагають передачі тих чи інших українських територій Російській Федерації, і на це, безперечно, мусить бути реагування на офіційному державному рівні.

«Ми не очікуємо цього від сьогоднішньої промосковської влади, яка, фактично, здійснює щодо українців в Україні ту саму політику, яку здійснює влада Російської Федерації щодо української національної меншини в Росії. Але ми доступними нам методами громадської дії, громадської непокори і громадського тиску будемо добиватися, щоби та ситуація мінялася в належному напрямку», - зазначив він.

Як інформував ZAXID.NET , сьогодні, 20 січня, у Львові відбувся пікет Генерального консульства РФ. Приводом для акції стали порушення національних прав українців в Росії. В ході пікету народний депутат України від «Нашої України» Володимир В’язівський передав Генконсулу РФ у Львові Євгену Гузеєву листа з проханням надати список заборонених для передачі у Росію книжок і книгу «Судебные речи».

реклама: | єдиний гаманець | кредитка | міні кредитка | карта юніора | програма Бонус+ | робота | інтернет | соціальна карта | карта gold | море можливостей | нерухомість | авто-конфіскат | пенсійна карта | автоброкер | термінові грошові перекази | PrivatAssistance | страхування |
Підписатися на нові дописи
Джерела:
http://bit.ly/iiN4bv
http://www.zaxid.net/
http://article-blogger.blogspot.com/