"Ви знаєте, що в Україні нараховується сім міністерств і відомств, які займаються питаннями міграції – а, як кажуть, у семи няньок дитя недоглянуте", - сказав Сергій Олійник під час панельного засідання міжнародної дискусії "Перспективи євродіалогу у міграційній сфері: участь Церкви", що відбулося 24 вересня у ЛНУ ім. І.Франка.
Окрім того, Сергій Олійник наголосив, що в останні роки визначення стратегічних цілей міграційної політики України не відбулося через політичне протистояння і боротьбу гілок влади між собою. Це, за його словами, обумовило небезпечне зволікання із прийняттям життєво важливих законодавчих норм і падіння ефективності управлінських рішень у справі еміграції.
"Невдача вже третьої спроби законодавців визначитись із концептуальними засадами державної політики у сфері міграції – хоча, задавалося, жодних сумнівів у необхідності затвердження такого документу немає – пояснюється вадами у підготовці законопроекту а також відсутністю його підтримки у суспільстві", - зазначив він.
"Виправити ситуацію могло б залучення до розробки проекту концепції експертного середовища, а також широке обговорення громадськістю", - вважає Сергій Олійник.
На думку представника Ради з питань міграції, влада повинна сприяти поверненню заробітчан додому – зокрема, створюючи сприятливі умови для інвестування ними зароблених за кордоном коштів в Україну.
Також Сергій Олійник повідомив, що нещодавно очолювана ним Всеукраїнська профспілка працівників-мігрантів в Україні та за її межами досягнула домовленості з іспанською стороною про відкриття філії профспілки у цій країні. "Це – перша наша філія в Європі, але я впевнений, що далеко не остання", - зазначив Сергій Олійник.
Як інформував ZAXID.NET , під час дискусії також було наголошено на тому, що важливу роль в інтеграції заробітчан у закордонне суспільство має відігравати церковна громада. Зокрема, владика УГКЦ Йосиф Мілян заявив, що це є позитивним викликом для УГКЦ.
| Джерела: http://www.zaxid.net/ http://article-blogger.blogspot.com/ |
Немає коментарів:
Дописати коментар