Цей представник має підготувати звіт про забезпечення свободи діяльності українських ЗМІ, передає "Німецька хвиля".
Європейський Союз, зокрема, занепокоєний зникненням українського журналіста Василя Климентьєва.
Також міжнародна громадськість збентежена нещодавніми проявами насильства та тиску на представників медіа в Україні.
Тому ЄС уважно слідкуватиме за розслідуванням цієї справи - йдеться у заяві постійної ради ОБСЄ, оприлюдненій у Відні.
У документі зазначається, що вкрай важливо, щоб українські журналісти могли працювати без страху перед насильством та залякуванням.
Прес-аташе Представництва Євросоюзу в Україні Девід Стулік сказав Deutsche Welle: "Були заяви з боку української влади та президента України, що ними надаватимуться всі можливі форми допомоги журналістам. Були гарантії щодо свободи слова в Україні. Ми дуже сподіваємося, що те, що обіцяв президент, буде виконано".
Стулік повідомив, що у жовтні Київ відвідає представник ОБСЄ зі свободи медіа Дуня Міятович. Вона збиратиме свіжу інформацію щодо стану свободи слова в Україні.
Міятович спілкуватиметься з урядовцями, представниками громадянського суспільства, а також журналістами, аби скласти для Євросоюзу об'єктивну картину того, що зараз відбувається з українськими ЗМІ.
Стулік також зазначив, що тільки-но в Україні ухвалять закон про громадське телебачення й радіомовлення, Європейський союз та Рада Європи одразу дадуть його правову оцінку щодо відповідності європейським демократичним стандартам.
"Справа впровадження суспільного мовлення є також предметом взаємних домовленостей між Україною та ЄС", - наголосив він.
| Джерела: http://www.pravda.com.ua/ http://article-blogger.blogspot.com/ |
Немає коментарів:
Дописати коментар