Заява ЄС з'явилася за кілька днів після візиту українського президента до Брюсселю |
Европейський Союз також занепокоєний зникненням в Україні журналіста Василя Климентьєва та вітає "особисту зацікавленість" Віктора Януковича у розслідуванні цієї справи.
"Ми слідкуватимемо за тим, як просувається це розслідування", - йдеться у заяві. "Вкрай важливо, щоб журналісти могли виконувати свою роботу без страху насильства і залякування. У цьому контексті ЄС також висловлює стурбованість останніми повідомленнями про випадки насильства та переслідування стосовно працівників ЗМІ в Україні."
Також Євросоюз сподівається на прогрес в усіх незавершених розслідуваннях у кримінальних справах, що стосуються журналістів, зокрема, пов'язаних з вбивством Георгія Ґонґадзе.
У квітні, перебуваючи у Брюсселі, Віктор Янукович сказав: "Як Президент, я гарантуватиму професійну свободу представників ЗМІ та належне розслідування будь-яких фактів їх утисків. Зокрема, мною вже були дані відповідні жорсткі доручення представникам правоохоронних органів по кожному з прикрих випадків, що мали місце."
Харківський журналіст Василь Климентьєв зник на початку серпня |
На початку жовтня має відбутися візит до Києва представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович, яка збиратиме інформацію стан свобди слова від усіх зацікавлених сторін.
У заяві йдеться, що ЄС вітає цей візит.
Водночас, Європейський Союз наголошує, що хоче поглиблення відносин з Україною та відзначає здійснення низки важливих реформ.
Непорозуміння між ЄНП та українською коаліцією
Генеральний секретар Європейської народної партії Антоніо Лопес Істуріз наголошує, що заяви політичної сили стосовно України підкріплюються фактами, а не ідеологією.
Це реакція на заяви заступника голови адміністрації українського президента Ганни Герман та парламентської коаліції. Українські депутати, зокрема, днями звернулися до ЄНП і заявили, що її резолюція "не відображає об’єктивно суспільно-політичні реалії і процеси в Україні".
Раніше політична асамблея ЄНП у спеціальній резолюції висловила стурбованість згортанням свободи слова, використанням правосуддя в політичних силах, а також засудила втручання держави Україна у справи партії "Батьківщина".
| Джерела: http://www.bbc.co.uk/ http://article-blogger.blogspot.com/ |
Немає коментарів:
Дописати коментар