Кораблі російського ЧФ на Мінній стінці у Севастополі
Зокрема, за даними газети, це можуть бути документи щодо узгодження пересування підрозділів ЧФ РФ поза місцями їхньої дислокації, порядок перетину кордону, пільговий митний режим, механізм заміни озброєнь, а також інші, в тому числі й угоди, які можуть визначити спільне використання навігаційно-гідрографічних об’єктів.
Остання з названих угод стосується маяків на кримському узбережжі, за контроль над якими впродовж останніх років тривала запекла боротьба.
Якщо дані тижневика відповідають дійсності, то російські підрозділи в Криму, зокрема, будуть позбавлені необхідності виконувати вимоги указів президента Віктора Ющенка щодо передислокацій.
Жорсткіші вимоги щодо пересування територією України та перетину її кордону були застосовані українською стороною в серпні 2008 року. Тоді кораблі російського Чорноморського флоту брали участь у бойових діях проти Грузії.
Газета відзначає, що Україна зацікавлена чітко визначитиcя з кордонами, що може вважатися однієї з умов євроінтеграції. Однак тон російських дипломатів став жорсткішим.
Росія стежить за Україною-НАТО
"Дзеркало тижня" також стверджує, що президент Росії Медвєдєв доручив дипломатам, розвідникам і експертам відстежувати як Україна розвиває свої стосунки з НАТО.
Приводом для особливої уваги цьому питанню газета пов’язує з підозрами російського керівництва, що "політика нинішньої української влади – тільки гра".
Джерела: http://www.bbc.co.uk/ http://article-blogger.blogspot.com/ |