Громадські спостерігачі зазначають про зростання корупції в школі. На їхню думку, це викликано тим, що Кабмін надав абітурієнтам можливість складати вступні іспити без зовнішнього незалежного оцінювання, повідомляє Deutsche Welle.
Громадське спостереження було організовано в майже 1,5 тис. пунктах тестування у всіх регіонах України. Спостерігачі зауважили, що адміністрації пунктів тестування працювали якісно і жорстко дотримувалися спеціальних процедур.
Водночас, спостерігачі зазначають, що різке зростання кількості золотих медалістів цього року свідчить про можливі корупційні стимули шкільних вчителів.
Це відбулося після того, як новий уряд ввів норму про вступ у ВНЗ не тільки за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, як це було останні три роки, а й шляхом здачі вступних іспитів, сказала Deutsche Welle керівник проектів Комітету виборців України Наталія Лінник. "Вводити таке нововведення цього року всього за два місяці до тестування було просто некоректно. Було зрозуміло, що звичайними заходами випускники не можуть виправити те становище, яке вони запустили протягом останніх трьох років", - зазначила Лінник.
Крім того, дозвіл на здачу вступних іспитів може спричинити для держави втрату до восьми мільйонів гривень. Як зазначила голова правління громадянської мережі Опора Ольга Айвазовська, цього року 12% абітурієнтів, які раніше заявляли про свою участь в тестах, не прийшли здавати зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури через зміни умов прийому абітурієнтів, "оскільки значній категорії осіб надано право вступати без зовнішнього незалежного оцінювання".
Обидві громадські організації пообіцяли організувати спостереження за вступною кампанією і складанням вступних іспитів до вузів. Для цього Комітет виборців має намір скерувати близько 60 довготермінових спостерігачів для роботи разом з приймальною комісією та абітурієнтами.