Сєргєй Лавров |
"Можна дуже довго сперечатися, чим була та лінія, що була нанесена на картах колишнього Радянського Союзу посередині Керч-Єнікальського каналу. Наші архіви свідчать, що вона наносилася не для того, щоб позначити адміністративний кордон, а виключно для більш зручного ведення господарської діяльності у цій акваторії. Але українська сторона вважає по-іншому", - заявив Сєргєй Лавров.
Водночас, міністр зазначив, що у головному позиції Києва і Москви збігаються:
"Наші позиції полягають у тому, що ми хочемо, щоб обидві країни вільно користувалися Керч-Єнікальським каналом, спільно розробляли тут свої інфраструктурні, економічні та інші проекти", - наголосив глава зовнішньополітичного відомства Росії.
Україна - Росія: принципова відмінність
У той же час, оглядачі в Україні кажуть, що насправді позиції України і Росії мають принципову відмінність. Вона полягає у тому, що українська сторона посилається на радянські карти, у яких лінія кордону між колишньою Кримською областю УРСР та Краснодарським краєм Росії проходила посередині між їхніми берегами. У цьому випадку штучно створений Керч-Єнікальський канал під час поділу кордону відходив би Україні. Це стратегічно важливо для неї, оскільки саме ним рухаються судна до Азовського моря, і передусім російські.
Росія пропонує провести лінію кордону посередині судноходного каналу.
Опозиція в Україні, зокрема, блок Юлії Тимошенко після приходу нової влади висловлювали побоювання, що Київ піде на поступки Москві. Зокрема, такими поступками вважають і пропозицію про спільне використання Керченської протоки.
Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко навіть заявляла, що Україна може втратити косу Тузла, стратегічні поклади нафти і газу на шельфі, свій вихід до Азовського моря.
Водночас, офіційний Київ заявляє, що у проблемі Керченської протоки не поступиться суверенітетом і захищатиме інтереси України.
Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко кілька днів тому сказав, що Київ пропонує Росії відзначити в угоді спільну експлуатацію каналу на паритетних засадах, а також, що прохід іноземних військових та спеціальних суден можливий лише із дозволу обох сторін.
| Джерела: http://www.bbc.co.uk/ http://article-blogger.blogspot.com/ |
Немає коментарів:
Дописати коментар