зафолловити у Твіттеріпідписатися на RSS

Cтатті про українську політику і не тільки

09.08.10

Інститут медіа права подав до суду на МНС

Інститут медіа права подав позов до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою визнати відмову МНС України в наданні інформації протиправною і зобов'язати відомство надати належну відповідь на інформаційний запит.

Розгляд справи в суді призначено на 16 серпня. Про це повідомляє сайт ІМП.

У червні експерти Інституту медіа права звернулися до низки органів державної влади з інформаційними запитами про те, які засоби масової інформації вони заснували і яку суму бюджетних коштів було витрачено на ці ЗМІ протягом 2009 року.

За інформацією ІМІ, один з таких інформаційних запитів скерували до Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Міністерство повернуло запит без розгляду, посилаючись на те, що його підготовлено "з порушенням вимог ст. 5 Закону України Про звернення громадян. Коли юрист Інституту медіа права Ольга Сушко зателефонувала в МНС з проханням роз'яснити, в чому полягає порушення, представник міністерства відповів, що в інформаційному запиті не було вказано домашню адресу запитуючої.

"Така причина відмови є неправомірною, оскільки в запиті було чітко вказано, що він подається на підставі Конституції України та Закону України Про інформацію, - коментують юристи ІМІ - Закон України Про звернення громадян взагалі не регулює процес отримання громадянами інформації від органів держави. Зате відповідні правові норми містяться в законі Про інформацію. При написанні запиту про надання письмової інформації достатньо вказати адресу, за якою громадянин бажає отримати відповідь. Вимоги вказувати домашню адресу запитуючої Закон України Про інформацію не містить".

Раніше рекомендації органам влади про те, як розрізняти кореспонденцію від громадян згідно із Законами України Про інформацію і Про звернення громадян, розробила і затвердила з ініціативи Інституту медіа права Національна комісія з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі.

Нагадаємо, наприкінці липня Європейський суд з прав людини зобов'язав державу Україна виплатити кіровоградській газеті Україна-Центр більш ніж 14 тис. євро, визнавши владу винною в інциденті восьмирічної давнини.