зафолловити у Твіттеріпідписатися на RSS

Cтатті про українську політику і не тільки

12.06.10

Експерти: Зовнішня політика України перетворює країну на буферну зону

Переорієнтація зовнішньополітичного курсу на позаблоковість не дає Україні надійних гарантій незалежності, суверенітету, територіальної цілісності, по суті перетворюючи країну на буферну зону. До такого висновку прийшли експерти з консорціуму незалежних аналітичних центрів, які провели моніторинг перших 100 днів діяльності нової влади.

"Зміцнюється ситуація обмеженості простору політико-дипломатичного маневру, невизначеності щодо забезпечення національної безпеки; по суті країна перетворюється на буферну зону, об'єкт зовнішніх впливів", - зазначають вони.

Експерти також вважають, що зовнішня політика перейшла в "ручний", закритий режим, їй вистачає стратегічних підходів. Аналітики також констатують, що за 100 днів президентства Януковича не було встановлено контактів з громадськістю, експертами.

До того ж експерти підкреслили, що новій владі в зовнішній політиці вдалося уникнути протистояннь між державними інституціями, що дуже послабляло позиції країни на світовій арені.

При цьому аналітики називають небезпечною асиметрію міжнародних контактів керівництва країни.

"Перевага надається розвитку відносин з Росією, — відзначають вони. – Перегляд на користь Росії деяких спірних питань, беззастережне приєднання до російського бачення моделі забезпечення європейської безпеки укріплюють проросійську складову зовнішньої і внутрішньої політики України".

Все це, підкреслюють експерти, загрожує країні втратою самостійності в ухваленні важливих зовнішньополітичних рішень.

Дослідження, опубліковане в "Дзеркалі тижня", було проведене 40 провідними українськими експертами з Інституту цивільного суспільства, Інституту економічних досліджень і політичних консультацій, Інституту євроатлантичної співробітництва, Центру політико-правових реформ, Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, багатьох громадських організацій.

Дослідження здійснено за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".