Поштовхом для неї стали випадки, коли спецслужба стала перевіряти роботу журналістів, істориків та громадських організацій.
Зокрема, нещодавно СБУ разом із податковою навідалося додому до директора Інституту масової інформації Вікторії Сюмар.
Окрім руху "Стоп цензурі", в акції взяли участь представники організації "Демократичний альянс", до якої неодноразово приходили співробітники спецслужби.
Акцію протесту було проведено у вигляді живої черги до приймальні громадян СБУ, де учасники заходу подали до глави Служби безпеки Валерія Хорошковського стандартний запит визначеного змісту:
"Я, такий-то такий-то, за фахом журналіст. Працюючи журналістом я регулярно висвітлюю питання діяльності чинної влади, у тому числі досить критично.
Також критично про чинну владу я висловлююся на вулиці, в Інтернеті, у спілкуванні з друзями та знайомими. Крім того я спілкуюся з іноземними журналістами, політиками та представниками закордонних дипломатичних місій в Україні.
Хочу поцікавитися, чи підпадаю я до сфери інтересів Служби Безпеки України як людина, яка може становити загрозу національній безпеці та обороні України?
Прошу також дати відповідь на питання, чи збирала протягом останнього року щодо мене Служба Безпеки України будь-які дані, проводила оперативні заходи, прослуховувала мої телефони, організовувала стеження?
У випадку якщо такі дії щодо мене вчинювалися і в результаті не було порушено кримінальної справи - прошу повідомити мене, яка саме інформація про мене і коли збиралася.
Прошу цю заяву розглядати як інформаційний запит про доступ до інформації про мене".
Тепер за законом кожен автор звернення має отримати аргументовану відповідь від СБУ.
| Джерела: http://www.pravda.com.ua/ http://article-blogger.blogspot.com/ |
Немає коментарів:
Дописати коментар